Skocz do zawartości
Wo@Jtwek

AliExpress - czy działa normalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szybkie pytanie.

Czy AlieExpress działa już normalnie i bezproblemowo wysyła do nas paczki?

Jeżeli tak, to czy są jakieś większe opóźnienia czy tego typu problemy związane z obecną sytuacją?

Edytowane przez Wo@Jtwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress działa normalnie, jak sprzedawca ma problem z fabryką to zwykle do Ciebie pisze.

Z pocztą podobno gorzej, ale w tym tygodniu dwie paczki z Ali do mnie normalnie przyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa normalnie ,we wtorek odebrałem swoje zamówienie ,szło do mnie całe 9dni także czas dostawy rewelacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki wielkie za informacje.

Mam jeszcze pytanie co do samej przesyłki, szczerze mówiąc pierwszy raz zamawiam coś z Chin. Czy jeżeli przewidywana data dostawy jest na 23 kwietnia, to faktycznie tak będzie czy podają to w bardzo ogólnym przybliżeniu i dajmy na to może przyjść za tydzień albo dwa, albo faktycznie dopiero 23?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data jest tylko przybliżona. Paczka może przyjść wcześniej, w „terminie” lub później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat coś tam zamawiał 3 tygodnie temu i nadal tego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w połowie lutego zamawiałam parę przesyłek. Część z nich już dotarła, na pozostałe czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamawiałem w lutym. Niby jest w trasie od marca bo w lutym był przestój.

Mi przyszło już kilka przedmiotów z początku marca. Zamawiałem dla teściów części do smart home Aqara.

Dziś dostałem SMSa z poczty, że słuchawki wysłane w ostatnim tygodniu lutego już są obsługiwane przez PP.

 

EDIT: Dwie paczki z Ali dzisiaj przyszły, kamera zewnętrzna kurierem, a szybki do smartfona PP. Zamawiane gdzieś tak w połowie lutego.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarła zabawka dla kota :E. Zamawiałam ją 10 lutego. Nie jest źle, średnio wychodzi ok. miesiąca oczekiwania na paczkę. Czyli w sumie tyle, ile zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg wie co na granicy po wymyślają, jak ma się czas nie widzę przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie jeżeli chodzi o alliexpress bo nigdy nie miałem okazji nic tam kupić. Jakiś miesiąc temu na peppersie pojawiła się promocja z alli na dyski SSD Samsung Evo a tak się składa, że chcę kupić dysk SSD. Tylko jest jeden problem czytając komentarze zauważyłem, że dużo osób wspomina, że mogą to być podróbki. Więc jak to z tymi podróbkami na alli jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie jeżeli chodzi o alliexpress bo nigdy nie miałem okazji nic tam kupić. Jakiś miesiąc temu na peppersie pojawiła się promocja z alli na dyski SSD Samsung Evo a tak się składa, że chcę kupić dysk SSD. Tylko jest jeden problem czytając komentarze zauważyłem, że dużo osób wspomina, że mogą to być podróbki. Więc jak to z tymi podróbkami na alli jest?

Na Ali podróbki są, choć regulamin tego zabrania. Jak wykryjesz podróbkę możesz założyć spór i odzyskać kasę.

Natomiast większa szansa, że trafisz po prostu na jakiegoś refurba etc.

 

Akurat SSD to nie wiem czy jakoś szczególnie warto na Ali kupować. Sam kupiłem kiedyś HP EX920 i wsio śmiga do dziś, ale to była wtedy dwukrotna różnica w cenie względem tego co było akurat u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ali podróbki są, choć regulamin tego zabrania. Jak wykryjesz podróbkę możesz założyć spór i odzyskać kasę.

Natomiast większa szansa, że trafisz po prostu na jakiegoś refurba etc.

 

Akurat SSD to nie wiem czy jakoś szczególnie warto na Ali kupować. Sam kupiłem kiedyś HP EX920 i wsio śmiga do dziś, ale to była wtedy dwukrotna różnica w cenie względem tego co było akurat u nas.

Taaa a nike, adidasy itp itd to oryginały. Z chin masz na 99% podróbę, jeżeli chodzi o ciuchy i wsumie pratycznie wszystko. Jedynie procki na taobao to masz pewność. Ali=99% fejk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa a nike, adidasy itp itd to oryginały. Z chin masz na 99% podróbę, jeżeli chodzi o ciuchy i wsumie pratycznie wszystko. Jedynie procki na taobao to masz pewność. Ali=99% fejk.

Ciuchy to 90% na allegro tez podróby. Odzież to osobna kategoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciuchy to 90% na allegro tez podróby. Odzież to osobna kategoria.

Karty graficzne, ramy, dyski, zegarki, inne przedmioty ... To podchodzi pod kategorie, więc nie ma się co kłócić. Jak dalej jesteś nie przekonany to zamów sobie samsunga evo nawet najtańszego, z pl i z ali, różnica kolosalna, a przecież wyglądają tak samo, zamów sobie casio za 80 zł, gdzie w pl kosztuje koło 400 zł. Przerobiłem kilka rzeczy i to co jest markowe to z ali dostajesz szit pod ładnym wyglądem i taką samą nazwą czytaj firma. Ja się nauczyłem, ale musiałem sam się przekonać, i wiem jak to wygląda.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, bo Chińczycy są w stanie wyprodukować podrobione CPU czy GPU :), albo wyprodukować identycznego smartfona na którym działa firmware producenta.

Na ali dostaniesz w dużej mierze refurby itp. ale akurat elektronika za wyjątkiem może kart microsd niespecjalnie jest podrabiana.

Przecież piszę Ci, że mam dysk HP EX920 z Ali, i jest to dysk HP, rozpoznawany przez ich toola, z ich firmwarem i parametrach odczytu normalnych.

 

Nie dostaniesz na Ali Casio za 80 zł chyba, że modele MQ-25 które u nas kosztują 50 zł. A te co u nas kosztują 4 stówy u nich kosztują 90-100$, nie są szczególnie tańsze niż u nas. Podobnie Samsung 860 Evo na Ali kosztuje 60$ za 250 GB u nas kosztuje 270 zł.

Ceny markowych produktów wcale nie są tam wybitnie niższe niż w PL dlatego nieszczególnie jest sens ich kupować. Natomiast przynajmniej jeśli chodzi o elektronikę, to większość jest oryginalna. A jak nie jest to dostajesz bez problemu pełny zwrot kasy przy dispute. Wystarczy weryfikacja SN u producenta i masz podrobiony sprzęt i całą kasę z powrotem.

 

Nie bardzo widzę, czemu tego nie zrobiłeś skoro jak piszesz zdarzyło Ci się naciąć.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem g shock taki jakiś złoty, opakowanie jak ze sklepu, zegarek idento jak ze sklepu, wyświetlacz już dawał do myślenia. Wiedziałem że za 80 zł, to nie będzie oryginał, z czystej ciekawości. I wszystko idzie kupić, od obuwia po elektronikę co na ali wygląda jak oryginał, a przychodzi tandeta. Ali z tego słynie, pratycznie wszystkie firmowe produkty z alii o przynajmniej 50% tańsze to są podróby. A kto szuka czegoś na ali oryginalnego to jestem pod wrażeniem... W ogóle tam jest coś oryginalnego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy dispute i lecisz. Najtańszego złotego G-shocka znalazłem za 55$, u nas ten model kosztuje w sklepach 180 zł. A168WG-9EF

Jeśli przyszła Ci podróba to piszesz dispute i masz zwrot kasy. Bardzo proste.

 

Po prostu zachodnich, czy japońskich produktów nie ma za bardzo sensu na ali kupować, bo często tam są droższe chyba, że refurby i używki za grosze. A jak ktoś kupuje w jakichś weekendowych sklepach, czy ukrytych aukcjach to wie, że to podróbki.

Pierwsze co się robi przy kupnie elektroniki z chin to sprawdza SN u producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu,jeśli towar jest zamówiony z działu POLSKA DOSTAWA BEZPOŚREDNIA to przychodzi maks w 3 tygodnie,wiem to z własnego doświadczenia ;) Jeśli chodzi o ogólne przeglądanie kategorii to z tym jest różnie,wszystko zależy od sprzedawcy.

 

Mam jeszcze pytanko,od jakiegoś czasu w dziale POLSKA DOSTAWA BEZPOŚREDNIA nie otwiera mi się kategoria SAMOCHODY I MOTOCYKLE oraz ELEKTRONIKA,wszystkie pozostałe kategorie działają normalnie.Ktoś zna ten temat? Coś można w tym zaradzić?

 

EDIT: wygląd jak i funkcje strony nieco się zmieniły i teraz działa wszystko poprawnie.

Edytowane przez Marcin Marqess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "starych wyjadaczy" Aliexpress - czy zdarzyło się Wam kiedyś, że rejestrowana przesyłka 0045.. (Aliexpress Standard Shipping) przez dobry miesiąc leżała w magazynie w kraju wysyłki? Niby czytałam, że trackingi potrafią się zawiesić na kilka tygodni, ale jeszcze na taką sytuację się nie natknęłam i mam obawy, że zgubili tą przesyłkę :(.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na alliexpress dwa przedmioty od tego samego sprzedawcy i mieli chyba 5 dni na wysyłkę i jakoś po 3 dniach dostałem od nich dwie wiadomości do obu zamówień, że przepraszają ale z powodów bezpieczeństwa muszą wszystkie przedmioty wysłać do producenta i chcą bym anulował zamówienie wybierając, że nie chcę tego przedmiotu bo w przeciwnym wypadku reputacja ich sklepu spadnie. Chcieli bym skłamał więc postanowiłem, że to oleje bo oczywiście chińczyk mówi jedno a robi drugie bo dalej sprzedaje oba te przedmioty na alli. Sprzedawca mimo tego przed upływem wspomnianych 5 dni wprowadził do systemu numery przesyłek dla obu zamówień i po upływie 3 dni wysłali mi kolejną wiadomość, że chcą mi zwrócić kasę na paypala tylko po pierwsze chcę swoje przedmioty a po drugie jak już mam dostać zwrot to tylko na konto bankowe bo tak płaciłem. Odpisałem sprzedawcy, że zgłosiłem to do alliexpress to mi odpisał łamanym angielskim coś w stylu "dowiemy się co z przedmiotami ale pierw zrobimy zwrot pieniędzy". Miał ktoś taką sytuację ? idzie jakoś z nimi walczyć czy to olać ? Bo niby dostanę zwrot kasy z automatu jeżeli za 20 dni przesyłka do mnie nie dotrze. Nie były to duże kwoty bo wybrałem kraj wysyłki Niemcy dlatego zapłaciłem dużo mniej niż jakbym wybrał CHiny więc mogę poczekać i chętnie im wystawie negatywny komentarz bo lecą w kulki.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka sytuacja ze ost. 5 paczek z Alii do mnie nie dotarło (kwiecień ,maj ) W kwietniu 3 paczki od 3 różnych sprzedających .ten sam scenariusz paczka idzie normalnie trafia na UP gorzów wielkopolski i zamiast do mnie na mój adres to mam w trakingu doręczenie UP Wrocław ,bydgoszcz.

CO ciekawe paczka trafia na WER GORZÓW w sobotę o 15:40 a Doręczona w Sobotę o 18:50 :E .

 

PP reklamacji nie uznaje bo według nich paczka doręczona i odebrana ,na alli chinczyk ma poprawny mój adres ,taki też był na paczce bo dostałem fotkę .

Kolejne dwie paczki w maju ta sama historia ,paczka wchodzi na UC o 17:00 a 21:00 tego samego dnia info ze dostarczona UP wrocław :E

 

Fakt ze zwrot kasy dostałem od alli ,ale alii pewnie ma mnie już na obserwacji ,jeszcze jeden taki numer i pewnie poleci ban . Ale paczki ktoś ewidentnie kradnie ,PP nie widzi problemu .

Cały cyrk się zaczął jak nie trzeba kwitować odbioru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, bo Chińczycy są w stanie wyprodukować podrobione CPU czy GPU :),

Przecież intel ma w Chinach fabryki, oni robią nawet oryginały. OK, ta fabryka Intela w Chinach to chyba tylko pamięci do SSD-ków robi. Ale mają tam też kilka montowni i przypuszczam, że rózne dziwne okazje z Ali pochodzą właśnie z stamtąd: jakieś serie testowe, próbki technologiczne, może odrzuty, które powinny być przemielone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "starych wyjadaczy" Aliexpress - czy zdarzyło się Wam kiedyś, że rejestrowana przesyłka 0045.. (Aliexpress Standard Shipping) przez dobry miesiąc leżała w magazynie w kraju wysyłki? Niby czytałam, że trackingi potrafią się zawiesić na kilka tygodni, ale jeszcze na taką sytuację się nie natknęłam i mam obawy, że zgubili tą przesyłkę :(.

Moja przesylka utknela w Belgii ponad miesiac temu. Wszystko przez to, ze Belgowie zamkneli granice i otwieraja dopiero 15 czerwca. Sprawdz czy twoja przesylka rowniez nie idzie tamtedy, badz przez inny zamkniety kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...