Skocz do zawartości
Wo@Jtwek

AliExpress - czy działa normalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o czas ochrony to zostało jeszcze 19 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po 3 dniach oczekiwania kazali czekać jeszcze jeden dzień. Dzisiaj już dostałam z powrotem kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że niektóre rzeczy w Polsce są w tej samej cenie lub nawet niższej niż na Ali. To już nie te czasy, gdzie można było kupić coś trzy razy taniej. W ciągu ostatniego roku zamówiłem jedną rzecz, bo po prostu w PL jej nie było (zestaw Ambibox do monitora). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że okres ochrony niedługo mi się kończy to sporu nie mogę założyć bo wyświetla mi się informacja, że towar jest w tranzycie w kraju docelowym. Tak się składa, że według śledzenia jest w kraju docelowym czyli w Polsce ale trwa to już dwa miesiące więc niezła ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem - od dwóch tygodni przesyłka jest w Polsce, oclona, ale nic się z nią dalej nie dzieje.

  • Wysyłka lokalną firmą przewozową

    2020-07-31 13:22:23 [GMT+2]

  •  

    Przesyłka oclona

    2020-07-30 16:00:00 [GMT+2]

  •  

    Rozpoczęto odprawę celną

    2020-07-30 09:00:00 [GMT+2]

  •  

    Przybycie do kraju docelowego

    2020-07-28 12:00:00 [GMT+2]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moje dwie przesyłki już przechodzą tą kwarantanne przez 2 miesiące ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Andree napisał:

Mam ten sam problem - od dwóch tygodni przesyłka jest w Polsce, oclona, ale nic się z nią dalej nie dzieje.

Dopóki czas ochrony się nie kończy to nie ma się czym martwić. Kiedyś miałam przesyłkę, która dobry miesiąc przeleżała w Polsce, ale finalnie doszła, więc nie było problemu. Czy przewoźnikiem tej paczki nie jest przypadkiem Cainiao?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, zireael7 napisał:

Dopóki czas ochrony się nie kończy to nie ma się czym martwić. Kiedyś miałam przesyłkę, która dobry miesiąc przeleżała w Polsce, ale finalnie doszła, więc nie było problemu. Czy przewoźnikiem tej paczki nie jest przypadkiem Cainiao?

Tak, Cainiao.

Ale po stronie polskiej za dostarczanie przesyłek odpowiada Poczta Polska. Nie wydaje mi się żeby działała aż tak opieszale, więc moim zdaniem te przesyłki po ocleniu nie są od razu przekazywane poczcie, tylko sobie tam leżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki najczęściej leżą na WER, u mnie rekordem było 2 tygodnie, a wtedy przewoźnicy działali normalnie. Przesyłka wyszła z Chin w ciągu 3-4 dni, dwa tygodnie leżała w punkcie przeładunkowym i dopiero potem odebrała poczta i za 2-3 dni była u mnie. Na palcach jednej ręki mogę policzyć przesyłki, które opuszczały WER na drugi dzień. 

Najlepiej wychodzą przesyłki droższe (powiedzmy że od 100 zł), bo często lecą do Belgii i stamtąd do Polski, mega szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andree napisał:

Tak, Cainiao.

Ale po stronie polskiej za dostarczanie przesyłek odpowiada Poczta Polska. Nie wydaje mi się żeby działała aż tak opieszale, więc moim zdaniem te przesyłki po ocleniu nie są od razu przekazywane poczcie, tylko sobie tam leżą...

To musisz poczekać, bo tą moją przesyłkę, która leżała miesiąc w Polsce też puścili Cainiao :E. Ogólnie swego czasu na grupie na FB dość często widywałam taki czas leżakowania.

W Polsce przesyłki od Cainiao przejmuje Świat Przesyłek i dopiero potem są wysyłane pocztą.

U mnie rekordowym czasem było 9 dni od momentu zamówienia, ale to było jakieś 2 lata temu :D.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze ile idzie zwrot kasy z ali?

zlozylem i oplacilem zamowienie - ale sprzedawca napisał ze nie ma na stanie towaru i zrobi cancel - wydaje mi sie ze kiedys tak robilem i mialem kase po 3-4 dniach spowrotem - teraz mija 2 tydzien i dalej nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij się sprzedającemu, może zapomniał o tobie. Znów corvid sieje panikę robi się delikatny chaos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 09:54, mlody_tarnow napisał:

7 dni się zdarzało, ale to już paczki nadawane z EU

U mnie rok, dwa temu paczki bezpośrednie potrafiły przyjść po 9-10 dniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile czasu może być paczka z AliExpress oclona? Czy może być tak, że jest już do odbioru a nadal status paczki nie zmienił się w aplikacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamawiałem dwie paczki InPostem. Obydwie trafiły do Polski tego samego dnia. Jedna z nich była u mnie po 2 dniach, druga 2 tydzień wisi na oclonej... Ehhh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi doszły wszystkie, niektóre po 60 dniach ale nie było sytuacji że nie dotarła. 

obecnie największy problem to jest w Polsce... Chińczyki wysyłają szybko i w ciągu tygodnia-dwóch ląduje u nas. I tu jest problem. 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress opinie - http://lonzes.com/aliexpress.htm Na Ali trzeba umieć kupować oceny poniżej 4.5 nie powinno się brać pod uwagę. Należy przeglądać feedback czyli opinie. Kupiłam sporo produktów i czas przesyłki jest długi ale można uzyskać rzeczy których w Polsce nie dostaniecie. A i zawsze kupujcie coś do 100pln ponad może się okazać że będzie dopłata...

Edytowane przez closere3533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas dotarcia paczek widzę się ostro poprawił. W okolicach 20-25 listopada zamówiłem 29 paczek z Aliexpress. 23 zamówienia mam już od kilku dni w domu, kolejne 3 są już w moim mieście, bo poczta się ociąga.

I widzę że paczki schodzą do Polski i jakaś firma przepakowuje kilka paczek w jedna i wysyła pocztą do nas. Super to działa, nie dopłacałem za wysyłki, wszystko szło najtańszą opcją.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mi doszły wszystkie, niektóre po 60 dniach ale nie było sytuacji że nie dotarła. 

obecnie największy problem to jest w Polsce... Chińczyki wysyłają szybko i w ciągu tygodnia-dwóch ląduje u nas. I tu jest problem. 

To mnie pocieszyles. Kupilem zegarek mechaniczny za prawie 300zł i ucieszylem sie, ze doslownie po kilku dniach byl w PL i to ze statusem oclony... Potem cos zdechlo i tak wisi ze 3 tygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po kilku dniach masz na Ali status „przesyłka oclona” albo „przesyłka dotarła do kraju docelowego” to najprawdopodobniej przesyłka jest w Belgii (zwłaszcza jeśli to 0045). Czekaj cierpliwie i pilnuj czasu ochrony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy działą juz  dobrze bo mi paczki trzy miesiące szły i je wcieło w Polsce a Aliexpress mówi, ze mam pytać na Poczicie. Można  juz postawic na nich krzyzyk  i jedyny wniosek to  logiczne jest kupowanie drobiazgów bo jak zginie to zginie a przy  wartosciowych przesyłach mozna potem pisac żal na Berdyczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...