Skocz do zawartości
B-real

Jednostka do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Bardzo długi czas minął od ostatniego składania stacjonarki stąd pozwoliłem sobie założyć ten temat.

Przejrzałem kilka tematów i szczególnie jeden z pewną specyfikacją wpadł mi w oko.

Czy dokładając kilkaset złotych do podzespołów uzyskamy o wiele lepszą wydajność w grach? Czy mija się to z celem i w zupełności jest to sprzęt który sprosta wszystkim najnowszym tytułom? Osoba używająca tego kompa nie ma najmniejszego pojęcia o OC także muszę bazować na tym co fabryka da. Granica 10k dotyczy samej jednostki, monitory itp. to zupełnie odrębny temat. Użytek kompa typowo domowy także cicha praca jak najbardziej wskazana.

 

Procesor AMD Ryzen 7 3700X AM4 - istnieje alternatywa Intela? (upodobanie do marki)

 

Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2 NVMe 2280 ASX8200PNP-1TT-C - wg. mnie ok

 

Chłodzenie procesora be quiet! Dark Rock 4 - również ok, chyba że procek ulegnie zmianie

 

Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N207SGAMING OC-8GD) - lepsze propozycje mają sens?

 

ASUS TUF GAMING X570-PLUS AM4 - kompletnie nie znam się na płytach, była po prostu polecana w kilku miejscach

 

Zasilacz Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W - jakakolwiek lepsza alternatywa ma sens?

 

Pamięć GoodRam IRDM PRO 2x8GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17S/16GDC - wg mnie ok

 

Obudowa - zostawiam na sam koniec, jest to typowo kwestia gustu

 

Monitory - wrócę pewnie później do nich, chyba że macie jakieś super propozycje od ręki

 

Z góry dziękuje za poświęcony czas! Służmy coś ekstra!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest, jest spoko ale zacząłbym od monitorów.

Jaka rozdzielczość, jakie odświeżanie?

Pod 3700X można też dać na spokojnie tańsze B450.

Do samego grania to i Ryzen 5 3600 będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie monitorów jestem zielony, nie orientowałem się kompletnie. Jakie powinien mieć najlepsze parametry typowo pod gry? Myślę że będą wpięte 2 monitory 27 +- cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej najpierw ogarnąć szkła i dopiero pod to składać zestaw.

 

Ok. Szkła 27 cali, rozumiem że 1440p 144 Hz. Teraz pytanie jak mają być dwa monitory.

Mają być dwa takie same, czy mogą być różne z których w obydwu przypadkach jeden będzie pod gry (144 Hz) a drugi pod podgląd (60-75 Hz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba identycznie takie same, podczas gier będzie używany jeden ale podczas codziennej pracy oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 27GL850-B NanoIPS HDR10 dwa razy wg mnie.

 

Nie wiedziałem, że monitor ma taki wpływ na złożenie kompa, szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz budżet 10k na sam sprzęt bez monitorów, ale to co napisałeś wyniesie o wiele mniej.

Sam się przymierzam do zakupu za 7k i gdybym teraz miał kupować to bym włożył grafikę 2080 Super. W przypadku 2080Ti jest za duży przeskok cenowy.

Co do proca to po stronie Intela masz trochę wydajniejszego w grach i7 9700K.

Minus taki, że u Intela są gołe jajka i po prostu pewnego dnia może się to okazać za mało do gier.

Ja czekam na premierę nowych proców i dopiero wtedy zakupię sprzęt.

Na Twoim miejscu bym dołożył do GPU do 2080 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 27GL850-B NanoIPS HDR10 dwa razy wg mnie.

 

Nie wiedziałem, że monitor ma taki wpływ na złożenie kompa, szok.

 

Za bardzo nie ma to sensu. Monitor pod pogląd za 2200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, składasz kompa pod sprzęt który ma na karku ~rok wśród CPU i dwa lata GPU, największy przeskok w GPU będzie podczas lata, początek jesieni, wśród CPU również. Jak się nie spieszysz to warto poczekać, zwłaszcza cenowo można dużo zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Althais - "Minus taki, że u Intela są gołe jajka i po prostu pewnego dnia może się to okazać za mało do gier." - tzn?

 

Caps - czy to będzie x2 te nza 2200 czy jeden za 2200 i jeden LG za połowe ceny, możemy przyjąć jeden z dwóch wariantów, to ma taki wpływ na podzespoły?

 

TheMr. - niestety nie mam tyle czasu, jeżeli skompletujemy zestaw to zamówię jeszcze dziś, patrząc po tym co napisałeś to śmiało powiedz mi które części wymienić, mamy nadal do dyspozycji sporo zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nowymi premierami CPU i GPU nie jestem pewien czy to tak w tym roku wypali patrząc na zamieszanie wokół wirusa.

 

https://proline.pl/koszyk/6fab503e

 

Idąc w maks, zmieścisz się jeszcze z 9900K ale nie wiem czy wydatek 2500 zł za ten CPU ma sens względem 3700X tym bardziej pod 1440p. Różnica będzie ale niewarta ponad 1000 zł dopłaty.

 

Dwa dyski NVME, z czego jeden osobno na system i soft. Możesz też podmienić wersję 512GB na 256GB.

No i do tego te dwa monitory od LG, jeden 1440p NanoIPS do grania, drugi 1080p do poglądu.

 

Inna opcja w niższej cenie ale i tak dobrze. Na teraz kupić https://proline.pl/koszyk/5b10c40b z założeniem wymiany GPU na Ampere jak pokaże się na rynku. RX 5700XT do 1440p na start i tak teraz na spokojnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziemy w konfig 2080 Super

 

Proszę 1 dysk, użytkownik nie utrzyma poprawnego podziału, zakładam, że jeżeli nie będzie ten jeden dysk pełnił funkcji magazynu to wszystko będzie śmigać idealnie? Czy wybrać inną alternatywę w tym przypadku?

 

Dlaczego decydujemy się na Zasilacz Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold 750W? Najlepszy stosunek jakości do ceny? Jest dość cichy?

 

Zmieniłeś pamieć na Crucial, przez obsługiwane taktowanie płyty czy z jakiego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wywalić mniejszy SSD i jechać na NVME 1TB.

Zasilacz porządny i cichy. Z większym zapasem dłużej będzie w pasywie. Jak taniej, to 650W też tutaj spokojnie da radę.

 

Pamięci Crucial na E-Die pod OC. Jak mają być wczytane tylko z profilu, to niech zostaną te IRDM. Skoro z dyskiem będzie problem to i z pamięciami i ich OC raczej też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chłodzenie ewentualnie podmienić na https://proline.pl/chlodzenie-procesora-scythe-mugen-5-rev-b-120mm-scmg-5100-p1398190 - bardzo ciche, a jednocześnie wystarczająco wydajne i w dużo korzystniejszej cenie od Dark Rocka.

 

Jeśli nie bierzesz montazu w 1 sklepu to warto też poszukać taniej karty, np. w X-Kom masz bardzo fajnego Palita dużo taniej od tego Gigabyte - https://www.x-kom.pl/p/507756-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2080-super-gamerock-8gb-gddr6.html

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna mamy cos takiego: https://proline.pl/koszyk/68b0a50d

 

Ostatnia kwestia to obudowa, musi być cała czarna, super gdyby miała okno, wyciszająca pracę wszystkiego lecz odpowiednio zapewiająca wentylację.

 

Odnośnie systemu, Win 10 64 bit standardowo zakładam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna, super!

 

Odnośnie montażu, jest to jakaś duża filozofia czy wszystkie śrubki itp są z podzespołami?

 

Nigdy nie korzystałem ze sklepu proline, zawsze bazowałem na xkom, jakieś wasze opinie?

 

Ta obudowa to doslownie to samo tylko całośc kompletnie przyciemniona prawda? :

https://proline.pl/obudowa-fractal-design-define-s2-vision-blackout-tempered-glass-fd-ca-def-s2v-bko-tgd-p1355259

Edytowane przez B-real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz nie jest trudny, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to nie wiem czy brałbym się za to na sprzęcie za tyle kasy. Śrubki itp, powinno wszystko być w zestawie.

 

Proline sklep jak każdy inny, ja nigdy nie miałem z nimi problemów, ale różne są opinie (jak o każdym sklepie).

 

Ta buda przyciemniona to nieco inny model.

 

 

W X-Kom też mozesz zamowic, wyjdzie nawet taniej wrzucając kartę Palita o ktorej wspomnialem wyzej - https://www.x-kom.pl/lista/9huctt7ch

 

Zasilacz 650W spokojnie wystarczy.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przyciemniona obudowa jest OK do tego zestawu czy raczej nie polecacie?

 

Zostawie zasilacz 750 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena nie jest przeszkodą - można brać, to świetna buda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie ważne, nie podoba mi sie ten palit z wygladu ale to kwestia gustu :) Zostaje przy Gigabbyte, oto komplecik: https://proline.pl/koszyk/88ec4c72

 

Gdybyście jeszcze mieli jakieś ciekawe podmianki do zrobienia jestem otwarty

Edytowane przez B-real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie mi sie urodzilo, czy jest sens dzielic na partycje ten dysk? 1. System 2. Programy/Gry 3. Mini magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj sobie osobny SSD na sam system i soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...