Skocz do zawartości
GSW2020

[ZESTAW] ulepszenie kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy w temacie i chciałbym lekko ulepszyć swojego starego kompa.

 

Płyta główna: GA-770T-D3L

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3GHz

Karta graficzna: AMD Radeon hd 5670

RAM: 4GB ale więcej szczegółów nie znam,

 

Generalnie zależało by mi na lepszym procesorze 4 rdzeniowym, czy któryś z tych:

Procesor AMD Athlon X4 950, 3.5GHz

Procesor AMD A8 7680, 3.5GHz

Procesor AMD A8-7650K, 3.3GHz

Procesor AMD A8 9600, 3.1GHz

Procesor AMD A12 9800E, 3.1GHz

Procesor AMD A10 9700, 3.5GHz

Procesor AMD Ryzen 3 3200G, 3.6GHz, 4 MB

 

pasowałby do mojej płyty głównej i GPU? Wystarczy że będzie pasował do nich i będzie działał czy muszę podać więcej danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zacina mi lola, fps spadają mi do 5, wymiana na lepszy poprawi mi to czy fps nie zależą od procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem w zasadzie jakie wymagania ma LoL, nigdy w to nie grałem, ale jeśli zazwyczaj masz normalny FPS a gra ma dużo postaci i wtedy są dropy, to to pewnie zmiana porocka przyniesie korzyści.

 

Dorzucic możesz do tego jakiś tani dysk SSD, choćby na system i właśnie pod tą grę, to mocno poprawi ogólny komfort używania PC a i przyniesie korzyści w grze.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucic możesz do tego jakiś tani dysk SSD, choćby na system i właśnie pod tą grę, to mocno poprawi ogólny komfort używania PC a i przyniesie korzyści w grze.

SSD korzyści w grze nie przyniesie, poza czasami ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chciałbym dodać że mam wentylator AMD 1a02m5m00. Czy będzie on odpowiedni dla procesora AMD Athlon II X4 620? Nie przegrzeje mi się komp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD korzyści w grze nie przyniesie, poza czasami ładowania.

A to nie jest korzyść? Poza tym SSD często niweluje część ścinek.

 

Dzięki za info, chciałbym dodać że mam wentylator AMD 1a02m5m00. Czy będzie on odpowiedni dla procesora AMD Athlon II X4 620? Nie przegrzeje mi się komp?

Na boxowych chłodzeniach nigdy chłodno i cicho nie było, ale komputery są zabezpieczone przed spaleniem z powodu zbyt wysokiej temperatury.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD korzyści w grze nie przyniesie, poza czasami ładowania.

Tak niewiele a czasem jednak tak dużo :P

No i szybszy start systemu i wszystkich programów na tym dysku też nie jest bez znaczenia.

Ja sobie nie wyobrażam używać czegoś bez SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym wiedzieć, czy AMD Athlon II X4 620 pomoże przyspieszyć kompa biorąc pod uwagę resztę sprzętów? Chodzi mi o LoLa głównie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już włożyć Phenoma 2 X4 skoro płyta go pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIOS F4. Sprawdzając na stronie gigabyte aktualizacje pokazało mi że mam najnowszą. Czy mając Athlon II X2 250 i chcąc go zmienić np na Athlon II X4 620 albo Phenom II X4 955 BE będę musiał i tak przeinstalowywać BIOS? Dodam że na stronie gigabyte jest napisane że wszystkie te procesory działają od BIOS F4.

 

Czy jeśli płyta może odpalić dany model procesora i BIOS tez jest z nim zgodny to czy muszę coś jeszvze sprawdzać czy mogę zakładać nowy?

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BIOS F4. Sprawdzając na stronie gigabyte aktualizacje pokazało mi że mam najnowszą. Czy mając Athlon II X2 250 i chcąc go zmienić np na Athlon II X4 620 albo Phenom II X4 955 BE będę musiał i tak przeinstalowywać BIOS? Dodam że na stronie gigabyte jest napisane że wszystkie te procesory działają od BIOS F4.

 

Czy jeśli płyta może odpalić dany model procesora i BIOS tez jest z nim zgodny to czy muszę coś jeszvze sprawdzać czy mogę zakładać nowy?

 

Najnowszy bios z tego co kojarzę do twojej płyty głównej to F12. Ja mam Athlon X4 620 i podkręciłem go z 2,6 do 3,5 GHz i stabilnie działał. Lepiej kup Phenoma II X4 955 lub 965 - większe możliwości podkręcania i lepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...