Skocz do zawartości
Paniczos

Aplikacje VPN- najlepsza aplikacja, temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad używaniem aplikacji typu VPN w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania internetu. Nigdy tego nie używałem, stąd moje pytanie. Czy wtedy wyszukując coś i korzystając z internetu wszystkie treści są dostosowane do innego kraju? Czy nie trzeba robić takich przekierowań? Nie interesuję mnie żaden Netflix z Kambodży ani nic z tych rzeczy. Zależy mi tylko na anonimowości jeżeli o takiej możemy w dzisiejszych czasach mówić i bezpieczeństwie. Jaki do tego celu VPN możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam ProtonVPN w wersji darmowej (trzy lokalizacje za darmo bez ograniczeń, a przez dwa tygodnie pełna wersja). Logowanie po założeniu darmowej skrzynki pocztowej Protonmail. Uważam, że jest to najlepszy aktualnie klient VPN, szczególnie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Zainstaluj sobie i wypróbuj. Zobaczysz jak to działa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę jeszcze jak to jest z treściami z internetu? Będę miał dostosowane do takiej lokalizacji jaką wybiorę tak? Np. Brazylia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę jeszcze jak to jest z treściami z internetu? Będę miał dostosowane do takiej lokalizacji jaką wybiorę tak? Np. Brazylia

 

Zwykle tak - choć to zależy od strony, np. na youtube - dopóki nie jesteś zalogowany na konto google - będziesz miał stronę główną dostosowaną do lokalizacji - łącznie z językiem. Z płatnych VPN używałem Private Internet Access (PIA) i NordVPN - oba są ok. - zwykle wybierałem, który tańszy. Im dłuższy okres tym taniej za miesiąc. Np. NordVPN ma "limitowaną ofertę ograniczoną czasowo" (która jest cały czas dostępna - zmieniają się tylko progi rabatowe 70-80%), gdzie miesięczny koszt jest dosyć niski (ok. 15zł). PIA nie wymaga 3-letniego okresu i przy porównaniu pakietu rocznego jest tańszy.

 

Może zacznij od darmowej opcji, którą podał omkar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy Windscribe lub wcześniej wspomniany Proton, ew. później można spróbować czegoś płatnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jeden weekend musiałem się bawić vpnami i ile przez to zgryzot miałem... 30 różnych IP z całego świata w godzinę i google nie pozwalało mi nic z moimi kontami robić :E Dobrzy Samarytanie mi tu potem na forum zakładali konto google, bo potrzebowałem do google drive :E

 

Windscribe jest darmowy, ale na bodajże 2GB (albo 5? nie pamiętam), a potem już nie jest darmowy. Pakiet danych odtwarza się po miesiącu, czyli o kant Dudy roztrzaść taką darmowość. Plus taki, że obsługa banalna.

 

Proton wygląda bardzo dobrze. Z niego korzystałem najwięcej. W czasie, kiedy działał okres testowy, było bardzo przyjemnie, szybko, bez żadnych lagów. Potem w zasadzie uruchomiłem tylko raz, żeby chwilę się pobawić bez premium i odinstalowałem, bo nie mam potrzeby korzystania z VPN. Bez płatnej opcji działał ok, ale z pingami na poziomie 350, więc nawet przy przeglądaniu internetu irytował. Spróbowałem odpalić przez to torrenta na serwerze premium podobno z obsługą torrent. Nie działało, ale pewnie trzeba było to jakoś inaczej skonfigurować. Nie miałem potrzeby, więc się bliżej nie zainteresowałem.

 

Co do bezpieczeństwa, podobno najlepszy jest NordVPN, ale tutaj się niestety nie znam. Moje potrzeby były ograniczone do tego, żeby mieć inne IP, a bezpieczeństwo mnie nie interesowało. Pod względem wygody mogę polecić właśnie Protona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie w darmowej wersji Protona ping wynosi 56.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to Proton z opcją Secure Core oraz serwerami łączącymi VPN z Tor jest poza konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...