Forum PCLab.pl: Telefon dla starego dziada... - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Telefon dla starego dziada... ...i dlaczego Mi 9T

#21 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Marzec 2020 - 18:09

Honor 20 nie ma wyjścia 3,5mm- odpada. A Motorola G8S, to G8Plus? I czy taki Snap665 będzie odpowiednikiem obecnie używanego 835? A jak ma się do tego Snap 730 użyty w Mi 9T albo w A71? Wodoszczelność jest mi zbędna, Nokia też nie jest wodoszczelna i nie było problemu przez ponad dwa lata.

@ unknown_solider

Pamiętam jak kiedyś pisałeś o tym, że Nokia była mistrzem w ubijaniu procesów w tle. To mnie cholernie wkurza (np z takim krokomierzem). Wolałbym aby nowy aparat tego nie robił (albo w minimalnym stopniu).

#22 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2020 - 21:09

w miui <> xiaomi musisz wylaczyc ograniczenie energii dla programu i juz, u mojej zony mi9t dziala idealnie z ciagle wlaczonym mi fitem, i ma jacka 3,5 z tego pamietam ale nie sprawdzalem jakosci dzieku na nim, 865 to bedzie najnowszy flagowy procek, jedynie co mnie boli w nowych flagowcach z 865 ti modemy 5G ktore absolutnie nie sa mi potrzebne ale trzeba bedzie przywyknac :/

#23 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 02:06

A nie będzie się dało ustawić w opcjach sim na 4G? :hmm:
Modem powinien być wtedy nieaktywny chyba

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Marzec 2020 - 02:42

#24 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 07:50

miedzy powinien a bedzie jest duza doza niepewnosci ;) jak nie ma hardwareowo to sie nie martwie ale mamy takie czasy ze producenci telefonow mysla ze chcemy wieksze telefony i 5G i inne dziwne bajery, tylko najgorsze ze nie ma wyboru obecnie w mniejszych telefonach albo nadchodzacych flagowcach bez 5G

#25 Użytkownik jest niedostępny   AnshuA 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 08:53

Podobno ma się pojawić coś takiego jak mi 6 2020. Ma być w miarę kompaktowy przy wyświetlaczu 6'.

#26 Użytkownik jest niedostępny   ja__ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 09:28

Zobacz postsisterhood, o 23 Marzec 2020 - 18:09, napisał(a):

Honor 20 nie ma wyjścia 3,5mm- odpada. A Motorola G8S, to G8Plus? I czy taki Snap665 będzie odpowiednikiem obecnie używanego 835? A jak ma się do tego Snap 730 użyty w Mi 9T albo w A71? Wodoszczelność jest mi zbędna, Nokia też nie jest wodoszczelna i nie było problemu przez ponad dwa lata.

@ unknown_solider

Pamiętam jak kiedyś pisałeś o tym, że Nokia była mistrzem w ubijaniu procesów w tle. To mnie cholernie wkurza (np z takim krokomierzem). Wolałbym aby nowy aparat tego nie robił (albo w minimalnym stopniu).

730G jest mniej więcej na poziomie 835.
Sam uzywam mi 9t pro i jest ok jak za cenę,a przechodziłem z note 9 exynos.
Miui ma pare bugow ale da się z tym żyć

#27 Użytkownik jest niedostępny   fornal88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 09:50

Najpierw piszesz że nie chcesz Xiaomi,że chcesz dobra baterie ,nie chcesz kobyły a potem podajesz takiego mi 9t który jest większy ,cięższy ,ma słabsza baterie i jest wolniejszy od honora 20 ( w gry nie grasz filmów nie oglądasz ) jedyny powód dla którego odrzucasz telefon to brak wejścia na głupiego Jacka 3.5 mm i chcesz telefon który ma wszystkie przeciwieństwa do tego co napisałeś w 1 poście. Używam od jakiegoś czasu słuchawek bluetooth i nie wrócę do zwykłych żeby plątały mi się pod nogami.

#28 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 10:30

Skreśliłem Xiaomi, bo nie mam pojęcia co to za "zwierzę". Ale napisałem, że gdzie nie wejdę w recenzję to chwalą takiego Mi9T, dlatego zapytałem czy warto. Nic o baterii nie pisałem, poza tym, że ma wystarczyć na jeden dzień (w Nokii spokojnie wystarczy, a telefon stary i z kiepską baterią), ale chyba w każdym nowym telefonie to jest do osiągnięcia? Mi9T, chyba taki wielki nie jest, jakieś 5 mm dłuższy od Nokii. Nie wejście, tylko wyjście słuchawkowe, a na przyzwoite słuchawki bt pewnie z co najmniej tysiaka trzeba wydać. I tak można w nieskończoność. Kompletnie nie uparłem się na Xiaomi, szukam czegoś dla siebie, a starzy ludzie nader często mają skrzywione myślenie logiczne (bo TAK!!!), stąd taki a nie inny temat ;)

#29 Użytkownik jest niedostępny   ja__ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 11:34

U mnie bateria trzyma ok, zależnie od dnia i czy akurat MIUI nie ma odpału i nie drenuje (podobnie było z Note 9); trzyma 7-8H SOTu, przy połączeniu głownie wifi + BT. Zwykła wersja pewnie będzie żarła odrobinę mniej prądu, ze względu na Snapa 730G

Co do wielkości, to hmm ciężko mi porównać, bo po przesiadce z w/w Note9 ubranego w standing cover, to każdy telefon wydaje się smukły i mały XD.
Jack jest i gra no tak sobie, nie jest źle ale i bez rewelacji.
Ekran jest dobry, i nie jest zakrzywiony dzięki bogu! Widoczność w pełnym słońcu odrobinę gorsza niż note 9.
Aparaty nie maja OIS, wiec zdjęcia wieczorne mogą wyjść słabe. Sam setup aparatów jest ok - 0.6-2x. Przedniej kamerki nie używam, wiec nawet nie wiem jaka ma jakość :D
System - MIUI, można się odbić. Szczególnie ze trzeba pogrzebać, aby zezwolić apkom na start i powiadomienia. Nareście jest szuflada aplikacji, więc nie trzeba szukać alternatywnych launcherów.

#30 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 11:41

Dzięki. Nokia, to pierwszy telefon z andkiem, wcześniej długi czas był Windows. Pierwszy android i do tego czysty. Ta prostota bardzo mi się podoba i jak pisałem wcześniej pewnie uderzyłbym ponownie w Nokię, ale nie widzę alternatywy dla 8. Tutaj ludzie przerzucają telefony na tony i ich wiedza jest ogromna. Myślę, że coś fajnego podpowiedzą.

#31 Użytkownik jest niedostępny   fornal88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 11:51

Jak nie grasz i nie oglądasz filmów na spokojnie starczy ci baterii na 1 dzień i nawet dłużej w prawie każdym fonie teraz ,sam dobrałem do nowego fona nowe słuchawki hujaweja am61 i grają działają wręcz idealnie i nie kosztowały tysiaka i wygoda jest kabel nie ciągnie telefonu i na odwrót ,ogólnie wiele osób pisze i mówi ( nie tu jak mafia Xiaomi bo z mafia nie wygrasz) że teraz lepiej kupić flagowca z tamtego roku niż nowego średniaka z tego roku . Nawet te wypasione fony po 3 tys co zaraz mają wyjść co takiego wspaniałego oferują? Przykład ten nowy mi 10 pro ,kobyla prawie 7 cali xd ,208 g ciężki ,256gb pamięci ,ekran Samsunga a to wszystko za 2700 zl xd

#32 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 12:20

Skoro poruszamy się w okolicach 1500zl to może rozważ takie rozwiązane.

LG G8S

Za 1500 zł i mniej dostanie się też oppo reno z

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Marzec 2020 - 12:24

#33 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 12:31

Ten LG brzmi ciekawie, a Oppo zjadliwe? To raczej nie to samo Oppo od odtwarzaczy br? 105 to rewelacyjne urządzenie, szkoda, że się wycofali z produkcji.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 12:36

Oppo to takie Xiaomi premium. Nie przyjęli się u nas na rynku że względu na wysokie ceny słuchawek, niekiedy za blisko flagowych popularnych modeli. Potentat jest chodzi o telefony, nie jest to firma krzak. Stosują własne rozwiązania, mają własny styl.
Jest na forum kilku napaleńców na oppo, sam jestem ich wielkim zwolennikiem.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Marzec 2020 - 12:37

#35 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 12:38

Zobacz postPetru23, o 24 Marzec 2020 - 12:20, napisał(a):

Skoro poruszamy się w okolicach 1500zl to może rozważ takie rozwiązane.

LG G8S

Za 1500 zł i mniej dostanie się też oppo reno z

Kurcze, tu już chyba słaba dostępność jednego i drugiego.

#36 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 12:48

Lg IMO lepszy wybór, pomijając kwestie wizualne. To była droga słuchawka, powyżej 3k PLN wszystko mająca. Łącznie z bdb audio również przez jack.
Możesz też poszukać htc u12 plus i do tego zakupić ori przelotkę na Jacka (nie ma w zestawie, w u11 była). Gra to również bdb a telefon też praktycznie kompletny i do dostania nowy od 1000zl na allegro (sam miałem takiego na sprzedaż ale korzystam jednak). Ale z tą przelotka to taki półśrodek. Sam odczułem brak, gdy gdzieś mi ją wcięło.

Edit
Aha, w zestawie z htc są świetne słuchawki USB c. Chyba najlepsze, jakie dawano do zestawu.

Ten post był edytowany przez Petru23 dnia: 24 Marzec 2020 - 12:52

#37 Użytkownik jest niedostępny   fornal88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 13:59

Nawet ten LG g8s jest lepszy od tych Xiaomi ,ale uważaj bo zaraz mafia Xiaomi będzie pisać że LG ma notcha na górze a to już nie modne ,obciach itp że jak by wyjęli takiego w szkole to cała podstawówka by się śmiała xd
Masz bardzo dobre flagowce z tamtego roku LG g8s ,oppo Reno z2 ,honor 20 lub jakiś hujawei wybór jest prosty xd

#38 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 14:14

Zobacz postfornal88, o 24 Marzec 2020 - 13:59, napisał(a):

Nawet ten LG g8s jest lepszy od tych Xiaomi ,ale uważaj bo zaraz mafia Xiaomi będzie pisać że LG ma notcha na górze a to już nie modne ,obciach itp że jak by wyjęli takiego w szkole to cała podstawówka by się śmiała xd
Masz bardzo dobre flagowce z tamtego roku LG g8s ,oppo Reno z2 ,honor 20 lub jakiś hujawei wybór jest prosty xd

Ty masz jakiś problem, prawda? :lol2: Mój głos na G8S, Oppo to chinol premium, a z Huaweiem wiadomo jak jest.

#39 Użytkownik jest niedostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 14:21

Większych ramek niż Nokia mieć nie będzie. Nawet chyba Sony się z tego wycofało ;) Możecie potwierdzić, że G8S=G8Plus?

#40 Użytkownik jest niedostępny   fornal88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Marzec 2020 - 14:21

Raczej nie ,albo może i tak bo jak normalnie wyrażam swoją opinię na forum któryś z użytkowników,nazwy nie pamiętam bo jest mi zbędna wyzywa mnie od pajaców po czym dostaje bana za nic. Więc poziom moderatorów jest na poziomie przedszkola lub jak to w mafii trzymaja razem.

A co do tematu ,nie pakuj się w Xiaomi xd

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »