Skocz do zawartości
sisterhood

Telefon dla starego dziada...

Rekomendowane odpowiedzi

Honor 20 nie ma wyjścia 3,5mm- odpada. A Motorola G8S, to G8Plus? I czy taki Snap665 będzie odpowiednikiem obecnie używanego 835? A jak ma się do tego Snap 730 użyty w Mi 9T albo w A71? Wodoszczelność jest mi zbędna, Nokia też nie jest wodoszczelna i nie było problemu przez ponad dwa lata.

 

@ unknown_solider

 

Pamiętam jak kiedyś pisałeś o tym, że Nokia była mistrzem w ubijaniu procesów w tle. To mnie cholernie wkurza (np z takim krokomierzem). Wolałbym aby nowy aparat tego nie robił (albo w minimalnym stopniu).

 

730G jest mniej więcej na poziomie 835.

Sam uzywam mi 9t pro i jest ok jak za cenę,a przechodziłem z note 9 exynos.

Miui ma pare bugow ale da się z tym żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz że nie chcesz Xiaomi,że chcesz dobra baterie ,nie chcesz kobyły a potem podajesz takiego mi 9t który jest większy ,cięższy ,ma słabsza baterie i jest wolniejszy od honora 20 ( w gry nie grasz filmów nie oglądasz ) jedyny powód dla którego odrzucasz telefon to brak wejścia na głupiego Jacka 3.5 mm i chcesz telefon który ma wszystkie przeciwieństwa do tego co napisałeś w 1 poście. Używam od jakiegoś czasu słuchawek bluetooth i nie wrócę do zwykłych żeby plątały mi się pod nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłem Xiaomi, bo nie mam pojęcia co to za "zwierzę". Ale napisałem, że gdzie nie wejdę w recenzję to chwalą takiego Mi9T, dlatego zapytałem czy warto. Nic o baterii nie pisałem, poza tym, że ma wystarczyć na jeden dzień (w Nokii spokojnie wystarczy, a telefon stary i z kiepską baterią), ale chyba w każdym nowym telefonie to jest do osiągnięcia? Mi9T, chyba taki wielki nie jest, jakieś 5 mm dłuższy od Nokii. Nie wejście, tylko wyjście słuchawkowe, a na przyzwoite słuchawki bt pewnie z co najmniej tysiaka trzeba wydać. I tak można w nieskończoność. Kompletnie nie uparłem się na Xiaomi, szukam czegoś dla siebie, a starzy ludzie nader często mają skrzywione myślenie logiczne (bo TAK!!!), stąd taki a nie inny temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria trzyma ok, zależnie od dnia i czy akurat MIUI nie ma odpału i nie drenuje (podobnie było z Note 9); trzyma 7-8H SOTu, przy połączeniu głownie wifi + BT. Zwykła wersja pewnie będzie żarła odrobinę mniej prądu, ze względu na Snapa 730G

 

Co do wielkości, to hmm ciężko mi porównać, bo po przesiadce z w/w Note9 ubranego w standing cover, to każdy telefon wydaje się smukły i mały XD.

Jack jest i gra no tak sobie, nie jest źle ale i bez rewelacji.

Ekran jest dobry, i nie jest zakrzywiony dzięki bogu! Widoczność w pełnym słońcu odrobinę gorsza niż note 9.

Aparaty nie maja OIS, wiec zdjęcia wieczorne mogą wyjść słabe. Sam setup aparatów jest ok - 0.6-2x. Przedniej kamerki nie używam, wiec nawet nie wiem jaka ma jakość :D

System - MIUI, można się odbić. Szczególnie ze trzeba pogrzebać, aby zezwolić apkom na start i powiadomienia. Nareście jest szuflada aplikacji, więc nie trzeba szukać alternatywnych launcherów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nokia, to pierwszy telefon z andkiem, wcześniej długi czas był Windows. Pierwszy android i do tego czysty. Ta prostota bardzo mi się podoba i jak pisałem wcześniej pewnie uderzyłbym ponownie w Nokię, ale nie widzę alternatywy dla 8. Tutaj ludzie przerzucają telefony na tony i ich wiedza jest ogromna. Myślę, że coś fajnego podpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie grasz i nie oglądasz filmów na spokojnie starczy ci baterii na 1 dzień i nawet dłużej w prawie każdym fonie teraz ,sam dobrałem do nowego fona nowe słuchawki hujaweja am61 i grają działają wręcz idealnie i nie kosztowały tysiaka i wygoda jest kabel nie ciągnie telefonu i na odwrót ,ogólnie wiele osób pisze i mówi ( nie tu jak mafia Xiaomi bo z mafia nie wygrasz) że teraz lepiej kupić flagowca z tamtego roku niż nowego średniaka z tego roku . Nawet te wypasione fony po 3 tys co zaraz mają wyjść co takiego wspaniałego oferują? Przykład ten nowy mi 10 pro ,kobyla prawie 7 cali xd ,208 g ciężki ,256gb pamięci ,ekran Samsunga a to wszystko za 2700 zl xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszamy się w okolicach 1500zl to może rozważ takie rozwiązane.

 

LG G8S

 

Za 1500 zł i mniej dostanie się też oppo reno z

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG brzmi ciekawie, a Oppo zjadliwe? To raczej nie to samo Oppo od odtwarzaczy br? 105 to rewelacyjne urządzenie, szkoda, że się wycofali z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo to takie Xiaomi premium. Nie przyjęli się u nas na rynku że względu na wysokie ceny słuchawek, niekiedy za blisko flagowych popularnych modeli. Potentat jest chodzi o telefony, nie jest to firma krzak. Stosują własne rozwiązania, mają własny styl.

Jest na forum kilku napaleńców na oppo, sam jestem ich wielkim zwolennikiem.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poruszamy się w okolicach 1500zl to może rozważ takie rozwiązane.

 

LG G8S

 

Za 1500 zł i mniej dostanie się też oppo reno z

 

Kurcze, tu już chyba słaba dostępność jednego i drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg IMO lepszy wybór, pomijając kwestie wizualne. To była droga słuchawka, powyżej 3k PLN wszystko mająca. Łącznie z bdb audio również przez jack.

Możesz też poszukać htc u12 plus i do tego zakupić ori przelotkę na Jacka (nie ma w zestawie, w u11 była). Gra to również bdb a telefon też praktycznie kompletny i do dostania nowy od 1000zl na allegro (sam miałem takiego na sprzedaż ale korzystam jednak). Ale z tą przelotka to taki półśrodek. Sam odczułem brak, gdy gdzieś mi ją wcięło.

 

Edit

Aha, w zestawie z htc są świetne słuchawki USB c. Chyba najlepsze, jakie dawano do zestawu.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten LG g8s jest lepszy od tych Xiaomi ,ale uważaj bo zaraz mafia Xiaomi będzie pisać że LG ma notcha na górze a to już nie modne ,obciach itp że jak by wyjęli takiego w szkole to cała podstawówka by się śmiała xd

Masz bardzo dobre flagowce z tamtego roku LG g8s ,oppo Reno z2 ,honor 20 lub jakiś hujawei wybór jest prosty xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten LG g8s jest lepszy od tych Xiaomi ,ale uważaj bo zaraz mafia Xiaomi będzie pisać że LG ma notcha na górze a to już nie modne ,obciach itp że jak by wyjęli takiego w szkole to cała podstawówka by się śmiała xd

Masz bardzo dobre flagowce z tamtego roku LG g8s ,oppo Reno z2 ,honor 20 lub jakiś hujawei wybór jest prosty xd

Ty masz jakiś problem, prawda? :lol2: Mój głos na G8S, Oppo to chinol premium, a z Huaweiem wiadomo jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych ramek niż Nokia mieć nie będzie. Nawet chyba Sony się z tego wycofało ;) Możecie potwierdzić, że G8S=G8Plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ,albo może i tak bo jak normalnie wyrażam swoją opinię na forum któryś z użytkowników,nazwy nie pamiętam bo jest mi zbędna wyzywa mnie od pajaców po czym dostaje bana za nic. Więc poziom moderatorów jest na poziomie przedszkola lub jak to w mafii trzymaja razem.

 

A co do tematu ,nie pakuj się w Xiaomi xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszny czlowiek jestes :E

bana dostaje sie za wyzywanie innych, i inne nieprzyzwoite zachowania, chcesz obrazac to jak pisalem nie to forum, xiaomi jest spoko ale ma swoje wady, nie bez powodu jest juz obecnie 3 na swiecie w sprzedazy jak niestety podcieli skrzydla huaweiowi, ale o czyms to swiadczy

oppo,vivo,oneplus i realme to jedna "mafia" :E

realme to najbardziej budzetowe telefony z tych wszystkich, oppo teraz juz jest w kazdym segmencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jemy tym czym nas karmią ,czyli duże sklepy sieciowki ,wystawiają te telefony które wiedzą że zwykłemu Kowalskiemu się spodobają z wyglądu i najważniejsze z ceny ,czyli takie tanie Xiaomi ,do tego sprzedawca powciska trochę kitu i większość laików ,kowalskich i rodzin 500 plus kupi telefon z wystawy. Bo powiedz takiemu Januszowi że masz oneplusa albo oppo to cię wyśmieje co to za gówno a sam ma plastikowego Samsunga a51.

Jak szukałem honora 20 nie mieli w żadnym RTV euro i media expert na magazynach wszystko na zamówienie ,a obdzwonilem naprawdę wiele tych sklepów w Polsce.

 

I co z tego że jest na 3 miejscu ,poczytaj sobie ile producent Xiaomi zarabiał na swoich fonach i jaką miał marże ,dlatego się wybił ,jakoś musiał jak wchodził na rynek smartfonów,bo jakościowo był syf i jest w sumie .

 

Już nawet nie chce mi się pisać jakie to gówno te Xiaomi bo szkoda mojego nowego super honorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym dostaje bana za nic. Więc poziom moderatorów jest na poziomie przedszkola lub jak to w mafii trzymaja razem.

ZP to się dostaje za pisanie postów jak ostatni burak bądź cham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor 20 nie ma wyjścia 3,5mm- odpada. A Motorola G8S, to G8Plus? I czy taki Snap665 będzie odpowiednikiem obecnie używanego 835? A jak ma się do tego Snap 730 użyty w Mi 9T albo w A71? Wodoszczelność jest mi zbędna, Nokia też nie jest wodoszczelna i nie było problemu przez ponad dwa lata.

 

@ unknown_solider

 

Pamiętam jak kiedyś pisałeś o tym, że Nokia była mistrzem w ubijaniu procesów w tle. To mnie cholernie wkurza (np z takim krokomierzem). Wolałbym aby nowy aparat tego nie robił (albo w minimalnym stopniu).

 

Tak ale stosunkowo łatwo to naprawić bez roota albo zatrzymując proces po każdym ponownym uruchomieniu albo na stałe przez adb. To czysty system z jedną dodatkową usługą odpowiedzialną za ubijanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten LG g8s jest lepszy od tych Xiaomi ,ale uważaj bo zaraz mafia Xiaomi będzie pisać że LG ma notcha na górze a to już nie modne ,obciach itp że jak by wyjęli takiego w szkole to cała podstawówka by się śmiała xd

Masz bardzo dobre flagowce z tamtego roku LG g8s ,oppo Reno z2 ,honor 20 lub jakiś hujawei wybór jest prosty xd

 

Przesadzasz i sam zachowujesz się, jakbyś się urwał z podstawówki. Uspokój się.

 

Większych ramek niż Nokia mieć nie będzie. Nawet chyba Sony się z tego wycofało ;) Możecie potwierdzić, że G8S=G8Plus?

 

Jeśli mowa o lg G8S vs moto g8 plus to nie da się tego porównać. G8S LG to flagowiec pełna gębą, z indukcja, topowym prockiem itp, g8plus moto to dobry średniak. Dzieli ich co najmniej jeden segment (w nomanklaturze Huawei powiedziałbym że dwa, bo oni mają P Lite, P oraz Pro. I motka to taki lite a lg to taki pro.

LG jest tu najlepszą słuchawką jaka została podana.

 

I mjac budżet pozwalający nam na zakup lg uważam że to najlepsza opcja. A jak nie G8S to szukałbym u12+ z przelotka ale tylko, jeśli będzie kosztował koło tysia i akceptujemy półśrodek w postaci adapteru na jack (ale bdbobrego + świetne słuchawki z zestawu).

Jeśli trzymamy się jednak tego tysiąc to moto g8 plus.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych ramek niż Nokia mieć nie będzie. Nawet chyba Sony się z tego wycofało ;) Możecie potwierdzić, że G8S=G8Plus?

 

Nie ma takiego fona jak Moto g8s.

Moto ma: g8plus oraz g8power

g8s to lg, który jest b.dobrą propozycją, wszystkomający fon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honor 20 ,motka g8s super telefony . ii.

 

Wybaczcie, tym się zasugerowałem. Potem Petru rzucił LG G8S, i mi się kompletnie posiorbało ;)

 

Małe rozeznanie, LG G8S, Mate 20, P20 słaba dostępność a nie chcę brać z jakiegoś niepewnego źródła.

Co jest dostępne:

Huawei P30lite/P40 lite

OPPO Reno 2 Z (trochę wielki)

 

I cała horda Xiaomi z Mi 9 Lite i Mi 9T na czele

 

I nagle w przedziale 1000-1500 wybór niewielki.

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pisałem to będąc pod wpływem złych emocji ,oczywiście jest tak jak napisał Lance. Więc już znasz najlepsze porozycje,a że jesteś antyfanem Xiaomi i to mi się podoba pomogę ci wi rozpisze

Do 1500 zł Motorola g8 lub honor 20

1500 zł oppo Reno z2

Do 2000 tys LG g8s

Powyżej 2 tys bym wybrał chyba Samsung s10e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg G8S masz w Play bez umowy. Pewny zakup, pewne źródło.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyzej 2tys to ja bym szedl juz w oneplusa a nie s10e, za tym telefonem przemawia obecnie tylko rozmiar bo nie jest to nowosc ani tym bardziej nie ma zadnego killer featurea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...