Skocz do zawartości
sisterhood

Telefon dla starego dziada...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jako masochista używający Nokii 8 z jej beznadziejnym i psującym się głośnikiem rozmów, fatalnym aparatem, itd... (nie kopie się leżącego ;)) przyszedł czas na nowe. Pewnie poszedłbym dalej w Nokię, ale nie ma nic ciekawego w zastępstwie mojej 8. Xiaomi z mety odpadło (bo Xiaomi), ale gdzie nie zerknę Mi9T praktycznie wszędzie w polecanych w okolicach 1500 zł, zatem czy warto? Czy alternatywą będzie np P30 Lite?. Co ważne, aluminiowa obudowa, ale takie zwierzęta już chyba wyginęły, zatem odpuszczam. Aparat, nie gorszy niż w 8 (nawet z gcam, bo fabryczna apka nie nadaje się do niczego), jack, bo jednak znudziło mi się targanie FIIO, a i kieszenie z wiekiem jakby mniejsze ;). I chyba wszystko, bateria fajnie gdyby wystarczyła na cały dzień, w gry nie gram, filmów nie oglądam.

Jak człowiek siedzi na kwarantannie, to wymyśla... może warto dopłacić do Mi9T PRO? A może odpuścić i kupić Redmi NOTE 8 Pro (ale to chyba za wielka kobyła). Warto w takich przypadkach pakować się w stare flagowce (nowe, ze sklepu)?

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacać do 2 wymienionych nie warto. Jak chcesz ze stała kamerą, a nie wysuwaną to Mi9 Lite. Jeżeli chodzi o Huawei to za dużo znaków zapytania, żeby go można było teraz polecić. Idąc budżetowo Redmi Note 8T. Jak chcesz coś mniejszego to Mi A3.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gadżet z wysuwaną mi się podoba, bo podobnie jak ktoś mi zupełnie obcy na YT, raz odpaliłem aparat do selfie, przez przypadek. Zatem czysty ekran mi się podoba. Mi 9 lite to inaczej Mi 9 SE? A3 nie za niska rozdziałka? 720 to chyba ciut mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lite to nie SE, SE jest mniejszy ale ma też mniejsza baterię 3000mAh zamiast 4000mAh.

Kupiłem rodzinie w grudniu 3x Mi A3, wszyscy zadowoleni. Bawiłem się sam tym telefonem trochę i nie widzę żadnego problemu z rozdzielczością 720p na ekranie 6 cali. Jest też mały plus, niższa rozdzielczość = dłuższa praca na włączonym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Samsungi to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pakowania się w stare flagowce to uważam, że to jest lepsze rozwiązanie. Ppopatrz na Huawei mate 20/p20

Sam mam u12 plus

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Samsungi to jest ok.

 

Nigdy żadnego nie miałem

 

Co do pakowania się w stare flagowce to uważam, że to jest lepsze rozwiązanie. Ppopatrz na Huawei mate 20/p20

Sam mam u12 plus

 

A ewentualne poprawki bezpieczeństwa? Nokia skończyła na wrześniu 2019r. Żona ma P10, Huaweia wolałbym jednak uniknąć. A przy okazji zobaczę jaką Era przedstawi mi propozycję.

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj dokładnie kwestie poprawek bezpieczeństwa i czy to ma być decydujące kryterium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz na giełdzie ,obracasz milionami ,handlujesz kryptowalutamj ,pracujesz dla wywiadu ,to oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby telefon z aktualnymi poprawkami bezpieczenstwa. Flagowce z 2019 roku to jest najlepszy wybór na chwile obecną ,poczytaj ich specyfikację,jakie mają procki ,karty itp pooglądam sobie speed testy na YT ,najnowsze średniaki się umywają. No i flagowce z tamtego roku już są o połowę tańsze np honor 20 ,motka g8s super telefony . W Xiaomi się nie pakuj firma krzak ,nic nowego nie wprowadzają ,wygląd ten sam ,zero swoich rozwiązań ,robią coraz większe kobyły i do tego ceny ich fonow idą już ładnie w górę ,a dostajemy to co było w telefonach już 20 lat temu xd ,więcej na Xiaomi nie będę się wypowiadał bo sympatycy ,wręcz maniacy i mafia firmy Xiaomi z tego forum banuje za wyrażanie swoich opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mafia forum xiaomi" :E

jak sie opowiada glupoty to mafia reaguje ale jak komus brak samorefleksji to juz jego problem, czesto xiaomi oferuje flagowce w cenie sredniakow z innych firm (flagowy procek, szybkosc dzialania i inne)

ze ktos jest nie do konca sprawnie myslacy i zostawia telefon bez certyfikatu na deszczu a potem na niego narzeka to juz inna para kaloszy, kazdy wie tutaj na forum jakie xiaomi ma wady, nie jestes w stanie ich zaakceptowac po prostu to kup cos innego a nie wciskaj ciemnote innym osobom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem 2 Xiaomi przez kilka lat i wiem o czym mówię ,tak samo mógł mi wypaść srajfon za 6 tys do szamba i mógłbym przeklinać Apple. Miałem wodoszczelna xperie z2 co ty w tamtych czasach dotykales smartfona tylko przez szkiełko od telewizora i doszedłem do wniosku że nie będę dopłacał za coś co jest mi zbędne. Bo właśnie sprawnie myślący widzi że taki np mi 9t co wprowadził ekran amoled co Samsung miał już to 100 lat temuxd i kosztuje tyle co taka motka g8s idzie i kupuję motkę bo jest 100 razy lepsza,a nie jak Polaczek cebulaczek jak ty dostaje ślinotoku po przeczytaniu recenzji o nowym Xiaomi gdzie w wadach / minusach jest brak chusteczek czyszczących i potem wchodzi i wciska ciemnoty na forach xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku papierku braku wodoszczelności xiaopmi, tak papierek najważniejszy.

 

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, już przesadzają z wielkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to dwiema rękami nawet obsłużyć, bo jedna się nie chwyci aby palcem drugiej to ogarniać. Jak ktoś ma mniejsze dłonie to Kaplica.

Prawie jak tablet 7" w chwycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

personalne wycieczki to nie to forum, predzej czy pozniej wylapiesz bana bo taki sort ludzi jak ty nie nadaje sie do dyskusji, ty miales ty wiesz i inni w dupie byli gowno widzieli, szkoda klawiatury na ciebie

 

 

a co do mi10 to juz niestety nie moja kategoria telefonu, niby wszystko ma poza sensownymi aparatami poza ta 108, w mojej opinii nie jest az taki super za ta cene, xiaomi poszlo za grubo tutaj

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku papierku braku wodoszczelności xiaopmi, tak papierek najważniejszy.

 

 

I co z tego wynika? Każdy smartfona ma szansę działać nawet jeśli do obudowy dostanie się woda więc takie testy dowodzą tylko głupoty wykonujących je osób. Certyfikat potwierdza znacznie więcej niż możliwość użycia telefonu po jego zalaniu, bo wymagany jest test pół godziny ciśnieniowy, a kryterium zdania nie jest sprawdzenie czy działa ale realne badanie szczelności konstrukcji. Stara lumia też wpadła mi do kibla i działała bez problemu ale niczego to nie dowodzi. Smartfon to siedlisko zarazek i organicznego syfu ze względu na to, że używa się do w różnych sytuacjach a ip67/68 pozwala na mycie go pod bieżącą wodą co jest szybkie i skuteczne. Jak na kiblu czy nawet garażu używam smartfona to chyba oczywiste, że wymaga chociaż przepłukania. Z doświadczenia wiem, że utrzymanie w czystości i stosowanie elementarnych zasad higieny w przypadku smartfonów bez ip67 to czysta utopia, bo jest to zbyt upierdliwe aby miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor 20 nie ma wyjścia 3,5mm- odpada. A Motorola G8S, to G8Plus? I czy taki Snap665 będzie odpowiednikiem obecnie używanego 835? A jak ma się do tego Snap 730 użyty w Mi 9T albo w A71? Wodoszczelność jest mi zbędna, Nokia też nie jest wodoszczelna i nie było problemu przez ponad dwa lata.

 

@ unknown_solider

 

Pamiętam jak kiedyś pisałeś o tym, że Nokia była mistrzem w ubijaniu procesów w tle. To mnie cholernie wkurza (np z takim krokomierzem). Wolałbym aby nowy aparat tego nie robił (albo w minimalnym stopniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miui <> xiaomi musisz wylaczyc ograniczenie energii dla programu i juz, u mojej zony mi9t dziala idealnie z ciagle wlaczonym mi fitem, i ma jacka 3,5 z tego pamietam ale nie sprawdzalem jakosci dzieku na nim, 865 to bedzie najnowszy flagowy procek, jedynie co mnie boli w nowych flagowcach z 865 ti modemy 5G ktore absolutnie nie sa mi potrzebne ale trzeba bedzie przywyknac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie się dało ustawić w opcjach sim na 4G? :hmm:

Modem powinien być wtedy nieaktywny chyba

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy powinien a bedzie jest duza doza niepewnosci ;) jak nie ma hardwareowo to sie nie martwie ale mamy takie czasy ze producenci telefonow mysla ze chcemy wieksze telefony i 5G i inne dziwne bajery, tylko najgorsze ze nie ma wyboru obecnie w mniejszych telefonach albo nadchodzacych flagowcach bez 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma się pojawić coś takiego jak mi 6 2020. Ma być w miarę kompaktowy przy wyświetlaczu 6'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...