Skocz do zawartości
King Arthas

Karta sieciowa do stacjonarki

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z nowych anten ma wyraźnie większą powieszchnię aczkolwiek trzeba uwzględnić że fabryka była zrobiona pod jeden zakres stąd mogą być różnice dalej głównie decyduje skuteczność karty, ale wymiana anten była nieodzowna, w tym modelu kwestię sieci wifi potraktowali po macoszemu, fabrycznie była wstawiona pojedyncza antena 1x1.

Realtek na tym działał jak cię mogę, ale AC-8260 to była tragedia, transfer się poprawił do okolic 130-180 Mbit z wcześniejszych 40-60, tyle że laptop nie widział sieci, trzeba było podejść do routera podłączyć się i dopiero wtedy po oddaleniu się to jakoś działało.

 

Kupiłem rozbitą klapę matrycy, co lepsze od modelu tańszego z tej samej serii i w środku był zestaw dwóch anten MIMO 2x2, przełożyłem wszystko do siebie i dopiero karta ożyła, zasięg solidny wykrywa praktycznie wszystkie sieci w okolicy i transfer w okolicach 380-440 Mbit z 500 Mbit dostępnych na sieci 5GHz, co na warunki laptopa multimedialnego jest grubo ponad potrzeby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki router, bo za chwilę okaże się że z pasmem 2.4GHz, a nie 5GHz i po co dopłacać. Poza tym jaki internet? Bo jak jakieś 40Mbps to tak samo zwykła Nka wystarczy z nadmiarem. Nadto czy będzie więcej urządzeń i chcesz coś wysyłać po lokalnej (udostępniać jakieś pliki) czy tylko do neta?

 

Generalnie zabawka typu Archer T4U to i tak nie wiadomo czego nie zrobi. Max chyba osiągałem około 30MB/s na małej odległości na paśmie 5GHz. Ale jak więcej nie trzeba to nie jest zły sprzęt. Mam jeszcze u siebie TL-WN822N i max przesył to 10MB/s przez ścianę, ale nic nie zrywa i działa ok. Router u mnie to funbox 2.0 ;)

 

Edit:

W drugiej opcji jedyne co to nie stery od wingrozy, tylko trzeba wgrać oryginalne z płytki.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foh, kartę kupuje nie na miesiąc, tylko na dłuższy czas. Do tego czasu ma spore szanse wymienić ruter.

Dwa, wifi jest w stanie rozmawiać z jednym klientem na raz. Tu ewidentnie z tego wifi korzysta kilka osób, więc nawet z wolnym internetem warto, żeby przełączanie się między klientami było jak najszybsze.

Standard n, zwłaszcza z antenami 1x1, to przeżytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ten Gigabyte wyszedł mnie 125zł, bo miałem 5GBP kod. Zobaczymy, na razie czekam na maila o dostępności. 125 zł z wysyłką to jest ok cena. Dam znać jak dojdzie i się sprawuje.

Teraz mam telefon podłączony jako usb tethering, ale to baterię pewnie męczy.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta super się sprawuje. Moment łączy, bardzo dobry zasięg i mały ping. Dzięki wielkie za pomoc.

 

Tylko dwa pytania.

 

Jest tam BT. Mogę się połączyć z komputerem np telefonem i przez to BT mieć internet w telefonie etc?

Czy pobierać stery ze strony Gigabyte czy te co Windows pobrał wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działają stery to nie ruszaj :D

I nie nie możesz tak zrobić z bluetooth. Natomiast jeśli zrobisz z wifi hotspota to już tak. Od razu ostrzegam, że prędkość internetu w ten sposób spadnie znacząco - bo karta wifi będzie rozmawiać z telefonem, potem rozmawiać z ruterem, i z powrotem do telefonu to co dostała w odpowiedzi. Lekką ręką 4x wolniej.

 

Poszukaj manuala do poleceń hostednetwork

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=tests key=tests123

netsh wlan start hostednetwork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...