Skocz do zawartości
King Arthas

Karta sieciowa do stacjonarki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przeprowadzam się i mam problem, bo właściciel ma tylko wifi w domu, a ja mam stacjonarkę.

 

Czy w takim wypadku lepiej kupić kartę wifi na pcie czy usb? Coś polecicie, bo kompletnie się nie znam ?

Mam płytę MSI x570 gaming plus jak to coś pomoże.

 

Nie gram w gry sieciowe typu WOT czy LOL, ale czasem może jakiś coop z kolegą.

 

Z góry dzięki :)

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak robiłem testy to na PCI wychodziło to samo co na USB, większych różnic brak.

Z tym że na USB szybko odepniesz i podepniesz do czegoś innego w razie potrzeby a PCI już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak robiłem testy to na PCI wychodziło to samo co na USB, większych różnic brak.

Z tym że na USB szybko odepniesz i podepniesz do czegoś innego w razie potrzeby a PCI już nie

 

Dzięki. A jakiś model polecisz może? Nie chcę kupować byle jakiego badziewia za 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciężko stwierdzić, poszukaj jakiegoś z dobrym zyskiem energetycznym w dBi

 

ja mam coś w ten deseń, malutkie a działa nawet

https://www.x-kom.pl/p/328828-karta-sieciowa-edimax-ew-7611ulb-nano-150mb-s-b-g-n-bluetooth-40-ble.html

 

a może coś takiego z lepszą anteną

https://www.x-kom.pl/p/65447-karta-sieciowa-edimax-ew-7612uan-v2-80211b-g-n-300mb-s.html

 

większa antena, większy zysk energetyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy 2,4 GHz tak?

 

https://www.x-kom.pl/p/507112-karta-sieciowa-tp-link-archer-t2u-plus-600mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html#Opinie

 

Tutaj jest 5GHz, ale słabe opinie.

 

Szkoda, że nie ma na Allegro, bo zawsze 10 zł do przodu ze smartem.

 

Ta też ten sam producent, a ma 2 antenki 3dbi. Trochę tańsza.

https://www.x-kom.pl/p/118622-karta-sieciowa-edimax-ew-7612pin-80211b-g-n-300mb-s-low-profle.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Jeżeli tam z dwoma antenkami lepsza niż z jedną, to bym wziął tą. Opinie w sumie oby dwóch jak i producenta są bardzo dobre w sieci w przeciwieństwie do TP Linka :E

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to 2,4 GHz wystarczy, i tak 2,4 ma dużo lepszy zasięg jak 5GHz a niby do 300Mbit/s działa

ja bym nie brał na PCIe bo to zawsze problemy, żeby wpiąć czy wypiąć trzeba komputer trochę rozkręcać a tak na USB na szybo, cokolwiek to cyk i jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo :)

 

Mam nadzieję, że zasięg będzie dobry, tak samo jak przy tych dwóch na PCIE. Na telefonie łapało mi 2 wifi od właściciela na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to 1 *opinia i to głupia, mam 2 takie karty i problemu brak. Poprawia sygnał o 10-15 dB (w stosunku do bez anten). Producent nie wiem czemu nie podał czułości, ale poprzedni model miał wysoką. Na Pclab są testy starszego modelu (i innych kart "wielki test") i można zobaczyć, że niektóre karty mają lepsze szybkości przy gorszym sygnale, mi zależało by zejść z poziomów krytycznych rzędu -75 więc (nawet w najgorszym okresie choinki i routera za nią i -80 skok na -65 pomagał bardzo).

 

*A co do opinii to klasycznie wklejam to: https://allegro.pl/oferta/akumulatorki-aa-5500mah-ogniwo-bateria-r6-hq-moc-8867858723 - ocena 4.36/5 za rzecz za którą jedyna możliwa ocena to 1/5 i kara więzienia dla sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi na USB to proteza do działania tymczasowego w "polu" albo podczas awarii w infrasktukturze. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci Ci czegoś takiego do pracy. Do domu to inna bajka. Niemniej jednak jeżeli masz stacjonarkę a nie laptopa to dla własnego komfortu "połączenia" weź coś na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi na USB to proteza do działania tymczasowego w "polu" albo podczas awarii w infrasktukturze. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poleci Ci czegoś takiego do pracy. Do domu to inna bajka. Niemniej jednak jeżeli masz stacjonarkę a nie laptopa to dla własnego komfortu "połączenia" weź coś na PCI-E.

 

Czyli ta tańsza na pcie z dwoma antenami będzie ok?

Czy powinienem dopłacić np do takiej

https://www.x-kom.pl/p/260560-karta-sieciowa-tp-link-archer-t6e-80211b-g-n-ac-1300mb-s-dualband.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak jeżeli masz stacjonarkę a nie laptopa to dla własnego komfortu "połączenia" weź coś na PCI-E.

Korzystałem z takiego i takiego rozwiązania sporo czasu. Różnic brak.

Więc proszę o techniczne argumenty na poparcie Twojej tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ma znaczenie, moim skromnym zdaniem, to w miarę możliwości oddalenie anteny karty wifi od obudowy - obudowa jest zazwyczaj metalowa, co zasłania jej "pole widzenia", a dodatkowo sam komputer generuje zakłócenia - układy zasilania kart graficznych, czy płyt głównych.

Jeśli karta nie ma anteny na kabelku(co często jest w standardzie dla kart pcie), to zwykły przedłużacz usb(3.0+) powinien wystarczyć.

 

Jeśli zamierzasz wydać około 150zł, to polecam o tę kartę:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/gc-wb1733d-irev_10#kf

 

to w rzeczywistości karta intela, na m.2 jak dobrze pamiętam, więc da się ją przełożyć do wielu laptopów. Jest fabrycznie zamontowana w przejściówce na pcie i wtedy dodatkowo ma bluetooth na usb.

Edytowane przez 1minuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym wpisem. A jeśli chodzi o kartę Gigabyte to wspomniana karta GC-WB1733D-I (a w zasadzie adapter) działa na układzie Intel Wireless-AC 9260 ale tylko pod kontrolą Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia opcja - Access Point w trybie AP-Client(ważne!), albo router który może działać w tym trybie. Sam AP łączy się z siecią WiFi, a Ty podpinasz kabelek Ethernet do komputera.

Urządzenia tego typu to często 80-200zł.

Minusem takiego rozwiązania jest konieczność podłączenia ich do prądu.

Plusem - możesz umieścić AP nawet w innym pomieszczeniu, a do komputera poprowadzić kabelek nawet do 100m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1minuser

 

Dzięki, ale ta karta nie kosztuje 150, a 200zł, a to znacząca różnica.

Na x-kom niedostępna.

https:// www.morele. net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-4949071/

 

Co do routera, to jest on na dole. Komputer na piętrze, a właściciel w życiu nie zgodziłby się na to :E

 

Jakiś odpowiednik tego Gigabyte się znajdzie?

https://www.x-kom.pl/p/260560-karta-sieciowa-tp-link-archer-t6e-80211b-g-n-ac-1300mb-s-dualband.html#Opinie

 

A takie pytanie, po co taka karta w laptopie, skoro mamy tam wifi? Po co BT w takiej karcie? Łączę się telefonem przez BT i mam internet, czy jak to działa?

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1minuser

 

Co do routera, to jest on na dole. Komputer na piętrze, a właściciel w życiu nie zgodziłby się na to :E

oni mówią o trybie Acces Point, to co innego. Doczytaj

 

@reszta

taaa, typowe porady PClab, każdy korzysta z miniaturowych anten wifi w laptopie, nie mówiąc już o smartfonach/tabletach i jakoś to działa

tutaj proponuję kartę na USB która to będzie wpięta do PC na zewnątrz, a im więcej czytam tym więcej pieniędzy autor musi wydać, jakieś pierdoły, radiatory na m2

zwykła. będzie działać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykła. będzie działać :thumbup:
Albo i nie. Po raz kolejny wklejam wielki test PClaba: https://pclab.pl/art77108-25.html

 

Można zobaczyć co potrafią takie nano. Owszem korzystałem z takich "stick-ów" (większych niż nano) i było dobrze dopóki zasięg był dobry, cały czas 1 ms do rutera, stratność 1%, ale gdy zasięg spadł to w pokoju obok były zaniki (50% strat itp). Generalnie wszystko jest w podanym teście.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecam coś na USB z większą anteną, z dobrym zyskiem energetycznym

a jak to sobie już nie poradzi, to takie rozwiązania za kilka stówek też będą miały ciężko

więc zostanie tak czy siak kabel.

Niech autor decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stacjonarkę pod tv, wybrałem opcję na usb, bo obudowa ciasna. Najpierw długo korzystałem z TP-LINK TL-WN722N. Czasem potrafił rozłączyć, zasięg średni. Aktualnie używam Archer T4U na 5Ghz. Działa idealnie, lepszy zasięg niż u poprzednika i nie zrywa połączenia (win 10). Do odległości rzędu 3-5m się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kosztuje 200zł a nie 150

 

widzę covid podraża całą elektronikę:

https://cenowarka.pl/gigabyte-gc-wb1733d-i-rev-1-0-a1853996.html

 

Dopiero co kupowałem je po 150 z wysyłką :(

 

No niestety. Dziś darmowa wysyłka z X-kom przez aplikację. Jeśli chodzi o pcie to czy ten tplink za 150 czy 190 za ten Gigabyte? Tą na USB z antenką też zamówię, skoro darmowa dostawa. Sprawdzę jak się sprawuje. Jak się okaże, że łapie dobrze sygnał to zostawię, a tamtą na pcie zwrócę nieodpakowaną. Jak będzie gubiła sygnał to sprawdzę tą drugą. Rozumiem, że ta Gigabyte to ma ten sam chip Intela co jest w laptopach i powinna działać jak w laptopie tak?

Przepraszam za natłok pytań.

 

@edit

Na Amazon dali dostawę i jest za 150 zł, więc Morele olewam

https://www.amazon.co.uk/Gigabyte-WB1733D-I-1733Mbps-Express-Adapter/dp/B07FBSV1XZ

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gigabyte dokłada od siebie antenkę, przejściówkę i kabelki, a sam chip na m.2pcie jest Intela. Wydaje mi się, że ASUS też ma swoją wersję - ale wtedy była droższa o 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni mówią o trybie Acces Point, to co innego. Doczytaj

 

@reszta

taaa, typowe porady PClab, każdy korzysta z miniaturowych anten wifi w laptopie, nie mówiąc już o smartfonach/tabletach i jakoś to działa

tutaj proponuję kartę na USB która to będzie wpięta do PC na zewnątrz, a im więcej czytam tym więcej pieniędzy autor musi wydać, jakieś pierdoły, radiatory na m2

zwykła. będzie działać :thumbup:

 

Zdziwił byś się jakie anteny potrafią się znaleźć w laptopie, sam ostatnio wymieniałem w swoim pojedynczą antenę wraz tanią sieciówką N150 na Intel AC-8260 + zestaw anten MIMO 2x2 i nowy zestaw zajmuje wyraźnie większą powieszchnię na klapie, oprócz przepustowości co logiczne poprawił też się zasięg.

 

Polecania jedno zakresowych kart nano N150 nie ma sensu komentować. W normalnych warunkach przy bardziej obciążonym eterze jak doleci 40 Mbit to będzie dobrze.

W pierwszej kolejności w ogóle przydała by się informacja jakim łączem będzie dysponowane i czy jest dostępna sieć 5GHz.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się jakie anteny potrafią się znaleźć w laptopie, sam ostatnio wymieniałem w swoim pojedynczą antenę wraz tanią sieciówką N150 na Intel AC-8260 + zestaw anten MIMO 2x2 i nowy zestaw zajmuje wyraźnie większą powieszchnię na klapie, oprócz przepustowości co logiczne poprawił też się zasięg.

Niby tak, ale przecież anteny są przygotowane na konkretną częstotliwość, więc ich się nie da powiększać :) Myślę, że robotę zrobiła przede wszystkim nowa karta WiFi. Zrobiłem kiedyś podobny upgrade w ultrabooku Sony Vaio. Anten nie ruszałem, sama wymiana karty. Lapek śmiga na 5GHz jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...