Skocz do zawartości
Cojotte

Czy połączenie tych ramów będzie dobre?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przyszedł czas aby dołożyć sobie troszkę ramu.

Aktualnie mam 8gb Kingston Hyperx Predator o modelu: KHX2400C11D3,

 

znalazłem również hyperx predatory, 2x4gb, również 2400 tylko model to: KHX24C11T2K2

 

dużo się naczytałem jak to wszystkie kości powinny być takie same,

 

ja tutaj różnicy nie widzę, ale w sumie to się nie znam - dlatego przyszedłem tutaj.

 

Czy ww. nie będą ze sobą kolidowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugą taką samą kość jak masz obecnie. To jest najlepsze rozwiązanie.

 

A jak nie znajdziesz to 2 x 8 GB też dwóch takich samych kości, a obecną sprzedaj. Inaczej się będą gryzły i zamierzonego efektu nie osiągniesz.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugą taką samą kość jak masz obecnie. To jest najlepsze rozwiązanie.

 

A jak nie znajdziesz to 2 x 8 GB też dwóch takich samych kości, a obecną sprzedaj. Inaczej się będą gryzły i zamierzonego efektu nie osiągniesz.

 

No właśnie to jest ta sama firma, też predatory, ta sama częstotliwość, ten sam wygląd nawet, tylko różni się delikatnie timingami

 

 

 

Dostałem odpowiedź od sprzedającego (jakaś firma od "modernizacji komputerów"), że nasze ramy różnią się tym, że przy 2400mhz moja ma timingi 11-14-14 a ich 11-13-13, i że przy odpowiednim ustawieniu w biosie się do siebie dostosują.

 

Co sądzisz/sądzicie? Ma rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej się będą gryzły i zamierzonego efektu nie osiągniesz.

Tere-fere kuku.

Czasami ludzie nie biorą sobie do serca dobrych rad, a czasami traktują je jak objawienie i przeginają w drugą stronę. Tu mamy przykład przedobrzenia.

 

Łączenie ramów najlepiej robić na 2 identycznych kościach, a optymalną opcją jest zakup "kitów", czyli 2 kości w 1 pudełku. Wtedy są one identyczne i nie ma żadnych problemów.

Jeśli masz 2 różne kości, komputer da sobie spokojnie radę. Po prostu ustawi dla obu parametry gorszych pamięci. W bardzo nielicznych sytuacjach "lepsza" kość będzie miała problemy z domyślnymi parametrami "gorszej" kości. Właśnie ze względu na te nieliczne przypadki zaleca się dobieranie dokładnie takich samych kości. Nie jest to żadna konieczność.

 

2 identyczne kości są ważne, jeśli chcesz podkręcać, bo z różnymi kościami jest o wiele trudniej.

Jak sobie po prostu kupisz tę kość i dołożysz, wszystko ruszy bez problemu. Trzeba będzie tylko dla pewności zajrzeć do biosa, czy system nie ustawi sobie jakiegoś bardzo niskiego wspólnego mianownika, ale najpewniej obie kości pójdą od razu na 11-14-14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mając 1x8Gb i 2x4Gb nie będzie działało Dual Channel, przez co będzie niższa wydajność. Chociaż wnioskuje po numerze seryjnym ramu, że jednak masz 2x4Gb. W takim wypadku dokup dowolne 2x4Gb o podobnych parametrach i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mając 1x8Gb i 2x4Gb nie będzie działało Dual Channel, przez co będzie niższa wydajność. Chociaż wnioskuje po numerze seryjnym ramu, że jednak masz 2x4Gb. W takim wypadku dokup dowolne 2x4Gb o podobnych parametrach i będzie ok.

 

 

Tak, uzupełniam : obecnie mam 2x4gb.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...