Skocz do zawartości
Allen321

Wymiana CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak,jak w tytule,zastanawiam się nad zmianą CPU,ponieważ mój i7 6700k już nie wytrzymuje.Moja GPU to MSI geforce 1080.Moje pytanie brzmi,czy warto kupić nowy czy może czekać na jakieś nowe procesory albo karty graficzne i kupić wszystko razem.Nie wiem.Dlatego proszę was o pomoc.

 

Dziękuje.

 

Pozdrawiam,

Allan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mu dolega , ze nie wytrzymuje? do gtx1080 to idealny procesor, dodatkowo z możliwością OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mu dolega , ze nie wytrzymuje? do gtx1080 to idealny procesor, dodatkowo z możliwością OC

O ile ma płytę na Z170/Z270,jak nie ma,to nie zrobi OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam , ze procesory z "K" się kupuję, żeby je podkręcać, więc z płytami przygotowanymi do tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam , ze procesory z "K" się kupuję, żeby je podkręcać, więc z płytami przygotowanymi do tego ;)

Są "miszczowie" co kupują takiego 6700K do płyty B150/H170 przykładowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są "miszczowie" co kupują takiego 6700K do płyty B150/H170 przykładowo

Po prostu mało FPS wyciąga już w nowszych grach,albo bardzie wymagających.Przykładowo w Wiedźminie 3 na maksymalnych mam 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mało FPS wyciąga już w nowszych grach,albo bardzie wymagających.Przykładowo w Wiedźminie 3 na maksymalnych mam 30 fps.

Grasz w 4K?

 

Jak 4K to się nie dziw że na ultra(Uber) masz 30 fps na 6700K i GTX 1080.

Wiesiek jest grą typowo graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w 4K?

 

Jak 4K to się nie dziw że na ultra(Uber) masz 30 fps na 6700K i GTX 1080.

Wiesiek jest grą typowo graficzną

na FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD i 30 fps na Uber...

Coś mi się nie chce wierzyć

 

Podaj specyfikację komputera,bo ewidentnie jest coś nie tak,w Wieśku powinieneś mieć pod 100 fps na FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc jakis wynik z 3dmarka bo cos słabo to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz opcje odpowiedzialną za falowanie włosów to mocno obciąża sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD i 30 fps na Uber...

Coś mi się nie chce wierzyć

 

Podaj specyfikację komputera,bo ewidentnie jest coś nie tak,w Wieśku powinieneś mieć pod 100 fps na FullHD

Nvidia GeForce GTX 1080

B150 PC MATE

Intel Core i7-6700k 4GHz

4x4GB DDR4 SDRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mało FPS wyciąga już w nowszych grach,albo bardzie wymagających.Przykładowo w Wiedźminie 3 na maksymalnych mam 30 fps.

bankowo masz coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz opcje odpowiedzialną za falowanie włosów to mocno obciąża sprzęt.

Nvidia HairWorks się nazywa

 

Nvidia GeForce GTX 1080

B150 PC MATE

Intel Core i7-6700k 4GHz

4x4GB DDR4 SDRAM

Po ptokach,procesora na tej płycie nie podkręcisz,a pewnie pamięci są na 2133/2400/2666 i również ich nie podkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są "miszczowie" co kupują takiego 6700K do płyty B150/H170 przykładowo

Nic dodać, nic ująć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie czy podkręci czy nie to spokojnie można na tym grać z bardzo dobrą płynnością a nie 30fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia HairWorks się nazywa

 

 

Po ptokach,procesora na tej płycie nie podkręcisz,a pewnie pamięci są na 2133/2400/2666 i również ich nie podkręcisz

Czuję jakby ten temat zmienił się w coś innego niż miał być.Chciałbym wymienić CPU na np. Ryzen 3600.Bo wątpię żeby w Cyberpunku 2077 chodził w 60 fps na maksymalnych,a w ogóle to nie widzę na tym procesorze i GPU grana na 2560x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu jak najbardziej, ale póki co trzeba dojść co się u ciebie dzieje w kompie, bo te 30 fps w W3 fhd brzmi dość niepokojąco. Masz hairworks? Ale nawet z tym nie powinno być 30 fps. Coś tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka miesięcy i7-6700 na h110 z RAMem 2133mhz do tego GTX1070 i na maksa bez hairwaorks trzymał 60fpsów w W3. Nie kojarzę, żeby były nawet jakieś spadki. Coś jest nie tak jak jest 30fpsów, to nie jest możliwe jeżeli wszystko jest sprawne.

Zamiana i7-6700k na Ryzena 3600 nic w wydajności w grach nie zmieni. Ten CPU jest w stanie spokojnie nakarnić nawet RTX2070S.

Jak chcesz więcej fps i przejść na 1440p to w pierwszej kolejności zmień kartę graficzną na np. RTX2060Super lub wyżej.

Można też zmienić na jakąś używaną płytę na z170 i RAMy podkręcić RAM do 2666-3000.

Przed pojawieniem się 10gen Intela i 4 gen Ryzenów nic poza GPU bym w tym kompie nie zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wlaczyl blokade 30 fps xD , moj i7 7700 + rtx 2060 wszystko na ultra bez hairworksow trzymal 55-80 fps w zaleznosci od lokacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka miesięcy i7-6700 na h110 z RAMem 2133mhz do tego GTX1070 i na maksa bez hairwaorks trzymał 60fpsów w W3. Nie kojarzę, żeby były nawet jakieś spadki. Coś jest nie tak jak jest 30fpsów, to nie jest możliwe jeżeli wszystko jest sprawne.

Zamiana i7-6700k na Ryzena 3600 nic w wydajności w grach nie zmieni. Ten CPU jest w stanie spokojnie nakarnić nawet RTX2070S.

Jak chcesz więcej fps i przejść na 1440p to w pierwszej kolejności zmień kartę graficzną na np. RTX2060Super lub wyżej.

Można też zmienić na jakąś używaną płytę na z170 i RAMy podkręcić RAM do 2666-3000.

Przed pojawieniem się 10gen Intela i 4 gen Ryzenów nic poza GPU bym w tym kompie nie zmieniał.

Nie ma przypadkiem wyjść Ampere albo Big Navi ?Czytałem,że kupowanie RTX jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję jakby ten temat zmienił się w coś innego niż miał być.Chciałbym wymienić CPU na np. Ryzen 3600.Bo wątpię żeby w Cyberpunku 2077 chodził w 60 fps na maksymalnych,a w ogóle to nie widzę na tym procesorze i GPU grana na 2560x1440.

 

6700k jak i ryzen 3600 to procki o dosyć zbliżonej wydajności w FullHD, w 1440p to karta graficzna będzie ograniczeniem, a nie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przypadkiem wyjść Ampere albo Big Navi ?Czytałem,że kupowanie RTX jest bez sensu.

Zawsze można czekać na nowe karty tylko nie wiadomo kiedy się pojawią i jakie będą ich ceny. Możesz teraz kupic RX5700/xt i grać komfortowo przez najbliższe 2 lata tylko z Radeonami czasami są różne drobne problemy, które potrafią frustrować.

Big Navi to mrzonka, cena będzie pewnie jak za RTX2080Super lub Ti, a kiedy na RDNA2 pojawią się średniopółkowe karty typu rx5700/xt tego nikt nie wie. Napraw problemy które masz w obecnym kompie i graj spokojnie do końca roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali - coś jest nie tak w ustawieniach - nawet najgorszy 6700k z najwolniejszym ramem powinien w miarę spokojnie robić te 60 fps w TW3.

 

Druga sprawa 6700k w miarę dobrze daje radę i nawet w 144Hz można na nim pograć , ale do tego musiałbyś go podkręcić i mieć dobry szybki ram. Więc jak masz już zmieniać mobo i pamięci to równie dobrze możesz kupić Ryzena od razu.

 

Co kupić? - zestaw standardowy Ryzen 3600+ mobo na B450 + Cruciale Ballistics Sport LT 3000/3200. W zależności od wybranej płyty to będzie circa 1450-1700 PLN.

 

 

 

Są "miszczowie" co kupują takiego 6700K do płyty B150/H170 przykładowo

 

To wbrew pozorom nie jest całkowicie bezsensowne - Intelowskie modele i7 w wersji K miały wtedy wyższe taktowanie niż zwykłe i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali - coś jest nie tak w ustawieniach - nawet najgorszy 6700k z najwolniejszym ramem powinien w miarę spokojnie robić te 60 fps w TW3.

 

Nie zdziwiłbym się jakby faktycznie miał capa na 30 klatek w ustawieniach gry.

 

Wymiana platformy ma o tyle sens, że 6700k trzyma jeszcze wartość i bez dużej dopłaty można przeskoczyć na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...