Skocz do zawartości
BoBo112

Którą z tych myszy polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Aktualnie kończy się żywot mojego gryzonia, Corsair Katar. To dobra mysz, przyjemnie leży w dłoni i sensor spełnia moje oczekiwania. Jednak wiecie, a może kolejna będzie jeszcze lepsza , stąd pytanie. Ogólnie mysz ma leżeć w dłoni i preferuję małe myszki ale to temat nie do podjęcia przez innych. Po prostu albo mysz leży albo nie. Bardziej mi chodzi o wyłonienie z listy tej najbardziej rzetelnej, z najlepszą oceną wśród Was. Znalazłem kilka typów, które powinny leżeć dobrze w dłoni. Teraz pytanie co o nich sądzicie :

 

-SteelSeries Rival 110

-MSI Clutch GM11

-Logitech G102

 

Różnica w cenie tutaj nie gra roli, wszystkie są praktycznie z tego samego przedziału. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tak wygląda zestawienie wybranych myszy:

 

Miejsce 1.

Mysz Logitech G102 Prodigy (910-004939)

- Jeśli lubisz małe myszki to ta będzie najmniejsza z nich, dodatkowo jest wygodna, ale trzeba pamiętać, że to mysz dla praworęcznych osób.

- DPI na największym poziomie na tle reszty produktów (8000 z płynną regulacją), dodatkowo jest bardzo precyzyjna.

- Stosunek jakości do ceny

- Oprogramowanie od producenta

 

Miejsce 2.

Mysz SteelSeries Rival 110 (62466)

- Tu już mamy troszkę większe gabaryty, ale również jest wygodna i dobrze leży w ręku.

- Czułość 7200

- DPI oraz podświetlenie można zmieniać według własnych preferencji.

- Wytrzymała, ale według opinii klientów scroll lubi się psuć.

 

Miejsce 3.

Mysz MSI Clutch GM11 (S12-0401650-CLA)

- Solidne wykonanie i również leży dobrze w dłoni

- DPI na poziomie 5000

- Kabel ma jedynie 1,5m

- Uniwersalny profil myszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przesiadłem się z G203 na Steelseries Rival 3, nowinka bodajże ze stycznia tego roku. Logitechy mają ponoć problemy z dwuklikiem, swoją właśnie oddaję na gwarancji, bo nie da się normalnie użytkować.

Co do wielkości, również preferuję małe myszki, G203 jest fajna, bo faktycznie mała i niska, fajnie na fingertip i claw. Gdyby tylko nie te przełączniki. Rival 3 akurat jest dłuższa o 4mm, ale też jeszcze mała i przyjemna i do tego bardzo leciutka.

Rival 110 już raczej znika ze sklepów.

Co do DPI, myślę, że jeśli nie jesteś zapaleńcem do gier, to nie użyjesz większej wartości niż 3500, bo wyżej to już kursor znika zupełnie z oczu i traci się kompletnie precyzję. Chyba że w jakiejś konkretnej grze się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przesiadłem się z G203 na Steelseries Rival 3, nowinka bodajże ze stycznia tego roku. Logitechy mają ponoć problemy z dwuklikiem, swoją właśnie oddaję na gwarancji, bo nie da się normalnie użytkować.

Co do wielkości, również preferuję małe myszki, G203 jest fajna, bo faktycznie mała i niska, fajnie na fingertip i claw. Gdyby tylko nie te przełączniki. Rival 3 akurat jest dłuższa o 4mm, ale też jeszcze mała i przyjemna i do tego bardzo leciutka.

Rival 110 już raczej znika ze sklepów.

Co do DPI, myślę, że jeśli nie jesteś zapaleńcem do gier, to nie użyjesz większej wartości niż 3500, bo wyżej to już kursor znika zupełnie z oczu i traci się kompletnie precyzję. Chyba że w jakiejś konkretnej grze się przydaje.

 

Jaka jest różnica między G102 a G203? Z wyglądu są to identyczne myszki :hmm: . Co do DPI to jestem zwolennikiem niskich ustawień, sam gram w granicach 1000-1500 więc wielkość DPI jakimi potrafią się jarać sklepy mnie nie obchodzi. Ma być dobry i czytelny sensor, żeby był prawidłowy feeling ruchu. Kiedyś kupiłem "gamingową" mysz za 50zł to od razu ją zwróciłem, taki tam tandetny sensor siedział. Totalnie inaczej czytał moje ruchy dłonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niczym się nie różnią, to tylko inne oznaczenie, ale to to samo w środku i na zewnątrz. Zdaje się, że każda wyszła na innym rynku na początku, stąd inne oznaczenie.

 

Tu jest co nieco o sensorach:

http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/

Poza tym jest wiele recenzji samych modeli myszek wszelakich, sensory raczej szaleją dopiero przy wysokich DPI, więc na pewno kilka z nich będzie dla Ciebie odpowiednich. Ciekawszym parametrem jest chyba LOD, szczególnie przy małych myszkach, którymi posługuje się na małych podkładkach, wtedy, szczególnie przy FPSach, często się myszkę podnosi, więc żeby perspektywy nie gubić i żeby kamera się co chwile nie wywracała, dobrze jeśli ta odległość reakcji sensora jest faktycznie jak najmniejsza.

 

Ja najpierw szukałem po wielkości, kształcie, ciężarze i funkcjach, sensor był jednak ciut dalej w kryteriach. Nie dajmy się zwariować, większość nie jest w stanie rozróżnić z jakim sensorem ma do czynienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...