Skocz do zawartości
PawelMisiek

Nowy komputer do 6500zł Projektowanie stron www

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję złożyć komputer który w 80% będzie używany do tworzenia stron internetowych.

 

Wydaje mi się, że potrzebny będzie wydajny procesor, na raz otwartych wiele rzeczy, programy graficzne, przeglądarki z wieloma kartami + inne programy ffp/shella, xamp, czy composery.

 

Komputer będzie pracował 24/7 zależy mi również na ciszy (komputer nie jest wyłączany)

 

Zależy mi też na tym, by móc zrobić jakby lustrzane odbicie na drugim dysku, muszę mieć kopię danych na innym dysku gdyż są na nim ważne projekty.

 

Potrzeba by komputer miał możliwość pracy z 3 monitorami a jak się da to i z 4.

 

Fajnie by było gdyby nadawał się też trochę do gier, od czasu do czasu chciałbym w coś zagrać.

 

Budżet ok 6500zł jeśli trzeba to dołożymy.

 

Znajomy zaproponował coś takiego, ale nie mam zdania, nie specjalnie się na tym znam:

 

Threadripper 1920X

Gigabyte X399 DESIGNARE EX

ram ddr4 16gb cl16

SilentiumPC Navis Evo ARGB 360

MSI Radeon RX 590 ARMOR 8GB GDDR5

SILENTIUMPC Armis AR5X TG RGB

SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gol

2x Samsung Dysk SSD 970 EVO NVMe M.2 2280 500GB

 

 

Zdaje się jednak bardziej na Was, dlatego proszę o oponię co pod moje potrzeby najlepiej kupić w tym budżecie lub trochę go przekraczając.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na x-kom pod TR4 są same AiO ale AiO nie warto brać. AiO nie będzie ciche bo będzie słychać pompkę.

 

Brałbym 3900X z racji tego że płyty są tańsze niż na TR4.

 

https://proline.pl/koszyk/e0e90b38

 

https://pastebin.com/R0mxMrD3 wybij wodniaki i AiO to samo z głowy

 

-bezproblemowe chłodzenie powietrzne od Scythe z cichymi wentylatorami. (AiO trzeba odpowietrzniać i napełniać płyn co jakiś czas i też pasta CPU jak czyścisz AiO a powietrzne tylko przedmuchać sprężonym powietrzem i wentylator też i potem także pastę zmieniasz) pastę masz z coolerem dołączoną

 

-płyta główna z mocną sekcją zasilania na X570 co się przyda pod taki proc

 

-32GB RAM w Dualu (Cruciale były tylko 10zł tańsze więc wolałem dopłacić do RAMÓW z kośćmi Samsunga)

 

-GPU z półpasywnym i cichym chłodzeniem od MSI

 

-2 szybkie SSD M.2 NVMe od ADATY

 

-zasilacz z ogromnym zapasem mocy i 2 wtyczkami CPU (4+4) = 8 pin które się przydadzą do takiej bardzo dobrej płyty. na MOBO masz 8 i 4 PIN CPU (powinny oba być podłączone dla lepszej stabilności i działania)

 

-przewiewna i duża obudowa od Phanteksa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dziękuje bardzo

 

Czyli ten zestaw od Ciebie:

 

https://proline.pl/?fn=koszyk&1:100-100000023BOX;1:SCNJ-5000;1:TUF%20GAMING%20X570-PLUS;1:F4-3200C16D-32GFX;2:ASX8200PNP-512GT-C;1:PTK%20ENTHOO%20PRO%20BLK;1:MSI%20GTX%201650%20SUPER%20GAMING%20X;1:FOCUS-GX-750

 

Jest już kompletny i nic do tego dokupować nie trzeba? Nic nie brakuje do skompletowania zestawu?

 

 

Mógłbyś proszę porównać ten podany przez Ciebie do tego który ja podałem w 1 poście?

Edytowane przez PawelMisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W twoim zestawie który mówisz że ma być cichy to w twoim zestawie:

 

-3900X jest wydajniejszy od 1920X (mniejsze TDP,7 nm litografia) i bierze mniej prądu więc mniejsze rachunki

 

-masz AiO które nie będzie ciche bo pompkę będzie słychać a gwarancja w razie wycieku i zapowietrznienia obejmuje tylko chłodzenie. lepsze jest chłodzenie powietrzne które jest tańsze, cichsze i jest bezproblemowe.

 

-masz ARMORA który na RXach 5xx będzie głośny ze słabym chłodzeniem a ty chcesz cichy zestaw.

 

-zasilacz totalnie nieopłacalny w swojej kwocie. brak pełnego kompletu zabezpieczeń a w tym budżecie lepszym wyborem są GXy od Seasonica

 

-obudowa która z twoimi komponentami ze szkłem jako oknem nie będzie sensownie wyglądało.

 

na TR4 jest słaby wybór chłodzeń ale w razie czego jak TR4 to masz zestaw https://www.x-kom.pl/lista/5hkgwzwjr

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR nie ma sensu z tak drogimi płytami wzlgędem 3900X i B450.

W Phanteks Enthoo Pro Black warto zmienić przedni wentylator jeżeli mowa o ciszy. Te 200 mm dają o sobie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest OK tylko dorzucić https://proline.pl/gelid-subzero-m-2-black-czarny-radiator-z-termopadami-na-dyski-m-2-hs-m2-ssd-a-1-p1268070 na 1 ssd (by zapobiec przegrzewaniu i zbiciu wydajności) bo płyta ma tylko 1 radiator na M.2 na dole a ma 2 sloty M.2. ten radiator zamontować na 1 dysk który montujesz na górze w 1 slocie M.2 a 2 M.2 montujesz w 2 slocie tam gdzie radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje bardzo.

 

Gdyby ktoś miał jeszcze coś do dodania to proszę napisać, zamawiał będę gdzieś w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX 8200 Pro 512 GB nie ma za bardzo problemu z temperaturami nawet podczas benchmarków więc ten radiator nie jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX 8200 Pro 512 GB nie ma za bardzo problemu z temperaturami nawet podczas benchmarków więc ten radiator nie jest konieczny.

 

 

Super

 

CZy doradził byś może zmienić coś w tym zestawie? Mogę dołożyć parę stówek jeśli warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już jest drogo. Zastanawiałbym się jeszcze nad zmianą chłodzenia.

Ninja 5 bardzo cicha ale tam są wentyle z niskimi maksymalnym RPM co obija się na wydajności tego układu.

Przy 3700X, 3900X można dać coś wydajniejszego. Dark Rock 4 Pro czy nawet można wrzucić NH D15

 

Przedni 200 mm wentylator w Enthoo Pro jest dość mocno słyszalny i też warto mieć na uwadze jego wymianę.

 

Sam osobiście dla siebie zmieniłbym budę na Pure Base 500 oraz chłodzenie na NH D15 chromax albo zwykłą jak kolory nie będą Ci przeszkadzać. Dodatkowo na poważnie bym się zastanawiał nad SSD 512+1TB. Nawet trzymając się budżetu na spokojnie można zejść do B450 z dwoma złączami.

 

https://proline.pl/koszyk/ed0de879

 

Oczywiście jest to wersja na bogato. Bez problemu możesz zejść do GX 550W, do tańszego modelu 1650 Super, do tańszego chłodzenia CPU.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to dajmy jeszcze powiedzmy czas do poniedziałku, w poniedziałek już bym zamówił ten zestaw.

 

Bardzo proszę jeśli ktoś ma jakieś propozycje o podawanie linku do pełnego gotowego już zestawu, nie chce sam czegoś edytować bo boje się, że dorzucę niepasujące części

 

 

Bardzo bardzo proszę jeśli coś mamy zmienić w tym zestawie to podajcie linki z pełnym zestawem, w poniedziałek już zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz przecież wyżej kilka opcji i nic z tego nie wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale masz przecież wyżej kilka opcji i nic z tego nie wybrałeś?

 

Kolego dostałem tylko jeden link z zestawem:

 

https://proline.pl/?fn=koszyk&1:100-100000023BOX;1:SCNJ-5000;1:TUF%20GAMING%20X570-PLUS;1:F4-3200C16D-32GFX;2:ASX8200PNP-512GT-C;1:PTK%20ENTHOO%20PRO%20BLK;1:MSI%20GTX%201650%20SUPER%20GAMING%20X;1:FOCUS-GX-750

 

Innego całego zestawu nie otrzymałem dlatego pytam czy ten wyżej jest 100% ok i nic w nim nie zmieniamy?

 

 

EDIT:

 

CAPS Jednak mój błąd dostałem od Ciebie zestaw:

 

https://proline.pl/?fn=koszyk&1:100-100000023BOX;1:F4-3200C16D-32GFX;1:ASX8200PNP-512GT-C;1:MSI%20GTX%201650%20SUPER%20GAMING%20X;1:FOCUS-GX-750;1:BGW34;1:NH-D15%20CH.BK;1:ROG%20STRIX%20B450-F%20GAMING;1:ASX8200PNP-1TT-C

 

Jest opcja by to chłodzenie na cpu czy obudowa jakoś ładnie świeciła? Nie ukrywam podobają mi się takie ładne budy które coś tam w środku świecą

Edytowane przez PawelMisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA caps w Twoim zestawie są dyski 512 i 1TB tak jak pisałem

 

"Zależy mi też na tym, by móc zrobić jakby lustrzane odbicie na drugim dysku, muszę mieć kopię danych na innym dysku gdyż są na nim ważne projekty."

 

Więc nie lepiej wziąć 2 takie same 512? Albo już zaszaleć i wziąć 2x1TB?

 

Jeśli możesz to zedytuj ten Twój koszyk już z tymi poprawionymi dyskami i tak jak pisałem fajnie by było jakby wewnątrz obudowy coś świeciło jakoś ładnie typu chłodzenie cpu, grafika czy gdzieś wewnątrz obudowy.

 

Z góry bardzo Ci dzięki jeśli możesz to popraw swój zestaw

Edytowane przez PawelMisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mirror to weź sobie dwa HDD albo po prostu weź sobie zewnętrzny na magazyn danych.

 

https://proline.pl/koszyk/3a26cced

 

I daj sobie te 2xHDD w RAID 1

 

Możesz też nie przepłacać za RGB i dać po prostu oświetlenie z samych taśm LED, które dadzą i tak bardzo fajny efekt.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mirror to weź sobie dwa HDD albo po prostu weź sobie zewnętrzny na magazyn danych.

 

https://proline.pl/koszyk/3a26cced

 

I daj sobie te 2xHDD w RAID 1

 

Możesz też nie przepłacać za RGB i dać po prostu oświetlenie z samych taśm LED, które dadzą i tak bardzo fajny efekt.

 

 

OK zmieniłeś widzę chłodzenie na wodne Chłodzenia cieczą SilentiumPC Navis EVO ARGB 280 AIO, nie znam się Więc ufam, że będzie ok.

 

TA karta graficzna pozwoli na podłączenie 3-4 monitorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-32GB RAM w Dualu (Cruciale były tylko 10zł tańsze więc wolałem dopłacić do RAMÓW z kośćmi Samsunga)

 

F4-3200C16D-32GFX to nie są ramy z kośćmi Samsunga. Dopiero F4-3200C14D-32GFX są.

Wersja 3200C16 ma pewnie jakieś Hynixy w środku (M lub A), do AM4 ogólnie Micron Rev E lepsze.

 

EDIT: F4-3200C16D-32GTZRX też nie. Tam są głównie Hynixy AFR.

Nie kupi się 32 GB Samsungów B-Die za mniej niż tysiaka. A tak to zdecydowanie lepiej sięgnąć po Cruciale na Micronach.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma 3xDP + 1xHDMI

Czyli w razie czego przejściówki DP -> HDMI będą mi potrzebne tak? A nie ma tej karty z kilkoma hdmi więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zostają do dołożenie przejściówki o ile monitory nie mają złącz DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zostają do dołożenie przejściówki o ile monitory nie mają złącz DP

 

Kolego a jeszcze tak ostatecznie przed zamówieniem, bo na tym kompie też fajnie by było by zadziałały najnowsze gry w dobrych detalach czy gdybym dołożył powiedzmy około 200-500zł była by jakaś grafika z wyższej półki? Bo trochę wstyd by komp za 7000zł a miał problem z grami za pół roku :) Także jeśli to możliwe, to dołożę te 500zł by była mocniejsza karta graficzna i miała chociaż te 2 wejścia hdmi

 

Póki co zestaw wygląda tak:

 

https://proline.pl/koszyk/eb85af8b

Edytowane przez PawelMisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie RX 5600 XT Sapphire Pulse, MSI Gaming X zachowując dobre i ciche chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...