Skocz do zawartości
SCF

Dysk SSD do starego laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam starego laptopa z 2012 roku marki Toshiba Satellite L750.

Wymiałem w nim już klawiaturę i 3 razy dysk - poprzednie padały.

 

OStatnio kupiony prawie 2 lata temu

https://archiwum.allegro.pl/oferta/nowy-dysk-twardy-2-5-500-gb-sata-3gb-s-fv23-i7469262307.html

 

Laptop jednak zamula - zapewne przez dysk. W związku z tym chciałbym przerzycić się na dysk SSD.

Moje pytanie czy na takiego laptopa będzie działał dysk SSD z wejściem SATA III ?

Czy jeśli kupię dysk SSD 500 GB będzie możliwe skopiowanie obrazu starego dysku na nowy dysk ?

Na obecnym dysku mam 2 partycje użytkowe i jedną ukrytą z danymi do przywracania ust fabrycznych.

 

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

Edytowane przez SCF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to kupić kieszeń ssd zamiast cdromu (trzeba go wyjąć i sprawdzić łacze jakie ma i dokupić taki sam), kupić dysk, następnie sklonować twój stary dysk na nowy za pomocą dostępnych programów, a potem biosie zmienić żeby system startował z dysku ssd :)Może to brzmi skomplikowanie, ale przy pomocy wujka google jest to banalne )

Kop po zamianie na ssd będzie przepotężny.

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem SSDka w laptopie z Core 2 Duo ULV i problemów nie było.

 

Tylko oczywiście transfery będą ograniczone do szybkości sata , które jest w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry SSD jeżeli chcesz żeby przetrwal wiele lat - np MX500.

W starym laptopie HP 2560p mamy Micron C400 128Gb, sam laptop może demonem prędkości nie jest, ale w porównaniu do identycznego laptopa z HDD - przepaść w wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Chciałem jeszcze zapytać jakim programem można najlepiej zrobić klon dysku z HDD na SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat.

 

Mam już kupiony dysk ssd i kieszeń na niego.

 

Chciałbym wykonać klon swojego HDD z systemem na dysk SSD.

Ogólnie próbowałem z poziomu windowska który jest na tym HDD, jednak program nie puścił mi dysku systemowego, pewnie z uwagi na aktywne pliki.

Bardzo proszę o poradę skąd i jaki system który odpalałby się z pendriva mógłbym wziąć i jaką aplikację do klonowania mógłbym na nim odpalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aomei backupper free, easeus todo free, macrium reflect free, partition expert free, itp

 

na ssd lepsza migracja od klonowania - musisz sprawdzić, które z nich oferują darmową migracje, + easeus partition assistant i partition wizard

 

ale klonowanie też ok, tylko musisz pamiętać, że jeśli tryb uefi musisz sklonować co najmniej partycje efi i z windowsem, żeby działało

 

migracja lepsza, bo zapisze w uefi start systemu z dysku ssd, natomiast klonownie nie; ale to nie przeszkodzi w starcie, tylko opózni o 1, 2s sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

A tę migrację przeprowadzę z poziomu windowsa który jest uruchomiony na dysku który chce "zmigrować" na SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już sobie poradziłem i wszystko działa.

Potestuję jeszcze na ile to podniesie faktycznie sprawność komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach pracy na laptopie z nowym dyskiem stwierdzam, że jest niebo a ziemia. Zamiast czekać 15 min na uruchomienie się kompa czekam niecałą minutę i nic się na nim w końcu nie wiesza.

Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...