Skocz do zawartości
pawel15987

Poprawa wydajności w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo G50-30 N2830, 4GB RAM, Dysk HDD, Windows 10. Użytkowany do internetu, prac biurowych i czasami do niewymagających gier. Aktualnie laptop bardzo wolno chodzi, strony internetowe które wykorzystują sporo zasobów zacinają się. Przeinstalowałem system wraz z wyczyszczeniem dysku - pomogło choć trochę, ale nadal użytkowanie jest uciążliwie wolne. Dysk ma około roku i nie widać aby był uszkodzony (wszystkie atrybuty smart nie wykazują błędów)

 

Teraz mam dylemat. Dokładać dysk SSD warty 300zł w miejsce HDD, gdy sam laptop kosztuje 300-500zł ? Warto w ogóle coś w niego inwestować? Druga sprawa czy powrót do Windowsa 8/7 poprawiła by sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo G50-30 N2830, 4GB RAM, Dysk HDD, Windows 10. Użytkowany do internetu, prac biurowych i czasami do niewymagających gier. Aktualnie laptop bardzo wolno chodzi, strony internetowe które wykorzystują sporo zasobów zacinają się. Przeinstalowałem system wraz z wyczyszczeniem dysku - pomogło choć trochę, ale nadal użytkowanie jest uciążliwie wolne. Dysk ma około roku i nie widać aby był uszkodzony (wszystkie atrybuty smart nie wykazują błędów)

 

Teraz mam dylemat. Dokładać dysk SSD warty 300zł w miejsce HDD, gdy sam laptop kosztuje 300-500zł ? Warto w ogóle coś w niego inwestować? Druga sprawa czy powrót do Windowsa 8/7 poprawiła by sytuacje?

to kup dysk ssd za 150 zł, za drugie 150 dokup ramu. Dysk ssd to fundamentalna sprawa, to bez znaczenia czy ten twój hdd jest nowy, roczny, dobry czy nie dobry - to jest szrot przy ssd. Dysk ssd zmienia zupełnie zasady korzystania z kompa, nie ma ładowania, przestojów, zacięć itp. Nic nie mieli, zastanawia się pół godziny itp. Fakt ten twój proc za mocarny nie jest, no ale bez jaj do internetu to powinien spokojnie starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kup dysk ssd za 150 zł, za drugie 150 dokup ramu. Dysk ssd to fundamentalna sprawa, to bez znaczenia czy ten twój hdd jest nowy, roczny, dobry czy nie dobry - to jest szrot przy ssd. Dysk ssd zmienia zupełnie zasady korzystania z kompa, nie ma ładowania, przestojów, zacięć itp. Nic nie mieli, zastanawia się pół godziny itp. Fakt ten twój proc za mocarny nie jest, no ale bez jaj do internetu to powinien spokojnie starczyć.

 

Potrzebuje minimum 500GB miejsca na dysku i tutaj z tego co widzę trzeba wydać minimum 250zł. Użycia ramu nie mam dużo bo tylko 50-70%, więc nie potrzebne dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu jest chyba tylko 1 slot na pamięć ram. Jeżeli możesz coś dołożyć, to ja na Twoim miejscu sprzedałbym tego laptop i kupił jakiegoś poleasingowca z i5- min.3generacji do 1000zł. SSD oczywiście pomoże, ale procesor jest dosyć słaby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może pomóc. Co nie zmienia faktu, że ten procek to trup. Miałem podobny wynalazek i ścinał przy pobieraniu aktualizacji windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeb to chujostwo. Miałem go przez 4 lata i o ile na początku okolice 2015 roku dało się go używać to teraz jest paździerzem, strony internetowe teraz są bardziej zaawansowane i ten bieda Celerona sobie nie radzi. Radzę go sprzedać i kupić coś starszego z i5. Ja swojego sprzedałem za 270 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...