Skocz do zawartości
miodas007

drukarka laserowa / skaner do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić drukarkę do domu.

 

Wymagania:

 

* nie duże ilości druków, powiedzmy 100 / mc

 

* laserowa, bo nie wiem czy będę drukował regularnie i nie chce zasychania

 

* nie będę drukował w kolorze

 

* przy okazji chce skaner, bo czasami się przyda

 

* budżet im mniej typ lepiej :) jak mówiłem nie będę jakoś dużo drukował max 600 zł myśle ...

 

 

 

I teraz, póki co wybór padł na dwa urządzenia mark brother:

 

* DCP-1623WE

 

* DCP-L2532DW

 

 

 

Druga widzę jedynie 50 zł droższa od 1-ej, za taką cenę wydaje się lepszym wyborem (ma też duplex - może się przyda). Minusem w porównaniu z pierwszym to jednak spora cena tonerów...

 

 

 

Coś doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCP-L2532DW jak najbardziej polecam. Sam posiadam ponad rok i sobie chwalę. Zamienniki masz bardzo dobre już w cenie ~100 zł na 3000 stron. Był nawet activejet za tyle, ale coś ostatnio lipa z dostępnością. Jednak można już kupić przyzwoite za 50 zł na 3k stron. Wszystko zależy jakie kto ma wymagania co do jakości druku i trwałości na ścieranie. Powinny też tanieć z czasem. Rok temu były one sporo droższe.

 

DCP-1623WE odradzam ze względu na brak normalnej tacy na papier. Dla mnie jakaś porażka totalna z tym.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie przemyślałem moje wymagania i doszedłem do wniosku że nie koniecznie potrzebuje skaner...Dlatego też jeszcze zastanawiam się nad:

* Brother HL-1210WE

* Brother HL-1223WE

* Brother HL-L2352DW

* Xerox B210 WiFi

Co o nich sądzicie? Jak w porównaniu (funkcja drukarki) z powyższymi ?

Edytowane przez miodas007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niby na teraz skanera nie potrzebujesz ale powiem Tobie że czasami coś skserować trzeba i wtedy latasz co mieście i szukasz. W obecnych czasach jest moim zdaniem lepiej trochę dopłacić i być samowystarczalny. Dodam że kserowanie się odbywa bez komputera, robisz wszystko na drukarce.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie przemyślałem moje wymagania i doszedłem do wniosku że nie koniecznie potrzebuje skaner...Dlatego też jeszcze zastanawiam się nad:

* Brother HL-1210WE

* Brother HL-1223WE

* Brother HL-L2352DW

* Xerox B210 WiFi

Co o nich sądzicie? Jak w porównaniu (funkcja drukarki) z powyższymi ?

 

Ja mam starszy model Xerox B210 czyli 3260. Oprócz WiFi ma jeszcze pracę w sieci przez skrętkę i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Jednak mam też skaner (bez niego jak bez ręki) obecnie Canon Lide 400. Poprzedni Epsona V19 mi padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar używać skanera nawet raz w roku to imo i tak warto dołożyć i mieć święty spokój. No chyba, że faktycznie w ogóle go nie używać i nie planujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porąbane to wszystko. Złożyłem zamówienie na :

* Brother HL-1210WE - w 2 sklepach

* DCP-L2532DW

Mimo, że na stronie były dostępne, płatnośc online - okazało się że nie ma

 

Następnie doszedłem do wniosku, że mogę kupić atramentową - o ile będzie tania w eksploatacji - kolor się przyda. Zamówiłem Brother DCP-J105 - w 2 sklepach - anulowali w obu ;/

 

Jakaś porażka... Co sądzicie o HP Smart Tank 515 - i o tym systemi tuszy w praktyce...... Pytam o nią bo ta niby naprawdę jest dostępna .... A w dzisiejszych czasach z drukarkami chyba gorzej niż z papierem toaletowym ....

 

Zawsze byłem przekonany, że HP ma politykę taką, że katridże mają bardzo drogie, więc eksploatacja wychodzi drogo. No ale jak patrzę to ten system wychodzi chyba tanio.... ale nie mam doświadczenia, nie wiem jak się to użytkuje, napełnia, przechowuje tusz etc.

 

 

--------- a może z podobnych: Epson EcoTank L3151

Edytowane przez miodas007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...