Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

R5-1600

ShareX_DisconnecT__2020-03-26_19-57-43_IMG-1634__5e03bc97-30d0-4cd1-90a6-22c6a624b414.png

 

I7-3770

ShareX_DisconnecT__2020-03-26_19-57-31_IMG-1633__18347147-bcab-445e-a274-1183e5b3dc74.png

 

Hehe, nie ma to jak zablokować wydajność po stronie GPU i pitolić że procesory osiągają podobne wyniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie ma to jak popatrzeć w sygnaturki ludzi z ryzenem 1600af i najlepszą karte znaleźć gtx 1080 a tak to same rx580 i gtx1660 hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka jak byk pokazuje ile wyciska w grze CPU, a po stronie GPU jest blokada. Z czym do ludzi... RX 480 to nie jest jakimś cudem i wiadomo, że takie CPU będzie mieć jeszcze "miejsce" na wyższe osiągi przy lepszym GPU.

 

Ja wymieniłem Xeona 1230v2 (aka 3770) na Ryzena 3600 i kolosalna różnica, nawet jak miałem RX 570, ale dlatego bo miałem 1600mhz DDR3 i CPU się dławił, bo jeszcze sterownik go dobijał.

W AC3 miałem różnicę 30fps między tymi procesorami przy rx 570, bo przy Xeonie GPU działało na ok 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie ma to jak popatrzeć w sygnaturki ludzi z ryzenem 1600af i najlepszą karte znaleźć gtx 1080 a tak to same rx580 i gtx1660 hehe

 

Oparów się jakiś nawdychałeś, nie wiem jak inni, ale ja kompletnie nie wiem o co Ci chodzi teraz. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz trzeba bylo na integrze testy robic :lol2: bylo by jeszcze smieszniej bo po co udawac, ze te testy maja miec jakis sens :E

EDIT: Ryzen przeciez nie ma integry no to na jakims gtx 750 Ti

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie, że pomijając wpadki z pseudotestów - to historia przypomina mi wielkie wypociny ludzi których nie było stać na normalny sprzęt jak cisneli, że pentaki (G4560) 2/4 nagle są cud miód hiper turbo prockami i można je brać do gpu z high endu

 

co tam dropy fps, co tam mikroprzycięcia - chodzi? pokazuje, że jest 60 fps? to po co dopłacać do i5 :D?

 

 

ja +/- wiem o co chodzi autorowi, ale wpieranie głupot aż razi.

nie raz zmieniając platformę wskakiwałem na miesiąc na jakieś i3 a nawet celerona - ale nie twierdziłem, że to naj naj na świecie i wszyscy mają to kupować :)

 

 

sytuacja na rynku jest tak rozwalona, że nie kusiłbym się aktualnie na jakiekolwiek wypociny inwestycyjne, bo może być tak, że jutro sprzęt będzie wart połowę ceny a może być tak, że skoczy x2 :)

 

z drugiej strony przesiadanie się na słabszą platformę na pół roku dla 100-200 zł ?

 

 

 

taki zabieg robi się 2-3tyg przed newgenem a nie...

 

+ inwestowanie w stare tech, które mogą być coraz cięższe do sprzedania - to nie strzał w 10

 

 

 

 

 

osobiście zmieniam sprzęt bardzo często i nie mam w zwyczaju na nim tracić, więc rozumiem zamysł - natomiast nie opcje w które zostało to wycelowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oparów się jakiś nawdychałeś, nie wiem jak inni, ale ja kompletnie nie wiem o co Ci chodzi teraz. :E

 

Autorowi się wydaje, że na takich kartach nie wykorzystacie możliwości 1600AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi się wydaje, że na takich kartach nie wykorzystacie możliwości 1600AF.

 

 

W pierwszym poście nie wspominał o konkretnych kartach.

Wiele osób łączy dobre karty z ryzem 2600 np.

a nie karty pokroju gtx970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie, że pomijając wpadki z pseudotestów - to historia przypomina mi wielkie wypociny ludzi których nie było stać na normalny sprzęt jak cisneli, że pentaki (G4560) 2/4 nagle są cud miód hiper turbo prockami i można je brać do gpu z high endu

az mi przypomniales dyskusje z jednym gosciem co chwalil strasznie tego pentaka ze spokojnie mozna pograc w kazda gre 60fps :E Jak mu pokazalem rzetelne testy no, ze nie da rady to stwierdzil, ze kiedys sie gralo bez patrzenia na fps, grafika byla slaba a ludzie i tak cieszyli sie z kazdej gry :lol2: Taka to dyskusja byla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej test procka z za słabym gpu, można porównać do badania poziomu napromieniowana w czarnobylu za pomocą wykrywaczy o małym zakresie :D

albo teraz wykładnia corona liczba chorujących na podstawie przebadanego promila ludności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto chce uzasadnić.

 

Ogólnie jako budżetowe rozwiązanie jak ktoś ma kiepską kartę graficzną to stare i7 na LGA1155 to jest jakaś opcja. Tyle, że gwarancji brak, płyty wyeksploatowane, ram DDR3 wcale nie taki strasznie tani.

Lepiej brać tani zestaw na AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az mi przypomniales dyskusje z jednym gosciem co chwalil strasznie tego pentaka ze spokojnie mozna pograc w kazda gre 60fps :E Jak mu pokazalem rzetelne testy no, ze nie da rady to stwierdzil, ze kiedys sie gralo bez patrzenia na fps, grafika byla slaba a ludzie i tak cieszyli sie z kazdej gry :lol2: Taka to dyskusja byla ;)

Grać się dało ale komfort był słaby....sam go miałem ale w GTA5 było już słabo bo nie wyrabiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać się dało ale komfort był słaby....sam go miałem ale w GTA5 było już słabo bo nie wyrabiał

 

a wtedy to mnie prawie spalić chcieli jak pisałem, że komfort to trzymanie 60 fps a nie dropy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor to niezły rekin biznesu :E

Ciekawe czy kredyt we Frankach też brał 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz szuka :D

bo podobne ryzyko jest jak z tą platformą, albo franki skoczą w górę albo walną na łeb na szyję ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki zrobiłem małego moda gpu.

Mam MSI RX480 Gaming X w wersji 4gb taktowania stock 1303/1750mhz i pobór prądu 150-160w.

Przy UV brał 120w przy OC do 1366mhz nie musiałem ruszać napięcia i działał.

 

Z racji że temp są bardzo niskie bo jakieś 65 stopni w 3dmarku a mam teraz integre to pobawiłem się BIOS'ami i udało się wgrać ten SIlent od Sapphire Nitro+ rx 580 1340mhz/2000mhz z ciaśniejszymi timingami - najpierw z 6 razy uwaliłem kartę bo np ori bios od msi rx580 nie działał :E

 

WYniki są przefajne.

 

Na stock biosie karta osiąga wciąż te same temperatury, pobó prądu 120w a wydajność +3-5% oraz jest cichsza bo ma wyżśzy temp target 76 stopni.

 

Najlepsze teraz.

Bios z rx580 pozwala ustawiać wyższe napięcia aż do 1.2 karta teraz śmiga na 1420mhz/2075mhz @ 1.75v i uwaga temp są maks 69-70 stopni w obudowie itx a pobór prądu to tylko 145w czyli mniej niż stock bios od msi z taktami 1303 :D.

Karta testowana loopem 1h w firestrike zero zwiech + 0 memory errors w hwinfo.

 

Wynik GPU w 3dmark firestrike podskoczył z 14200 do 15600 - CZUJE DOBRZE CZŁOWIEK.

 

W grach dopiero potestuje ale jest rewelacja

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Nadal jestem ciekaw, co będzie za pół roku :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Nadal jestem ciekaw, co będzie za pół roku :Up_to_s:

lament i łzy :D

Szok i niedowierzanie :D

Lepiej nie myśleć co będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to zestawiłeś. Padłem... :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na kanale moreletv pojawił się ciekawy test wykonany przez profesjonalistę.

Ryzen 1600af @ 4,1ghz

16gb ram 3200mhz

Karta graficzna rx 5700

 

Fajnie się składa bo z racji, że niektórzy próbowali mnie zbywać/wyśmiewać/obrażać itp tylko dlatego, że nie nagrałem filmików na starym zestawie to film Morele weźmy za punkt odniesienia.

Postaram się zrobić porównanie w każdej z gier.

 

No to lecimy - na pierwszy ogień Far Cry New Dawn, 1080p detale ULTRA

Ryzen + RX 5700 + 16gb ram

gIiC6Nl.jpg

 

i7 3770

CPU i7 3770 OC to 4161 mhz

2x4gb Corsair 2133mhz cl9 @ 2200mhz cl9-11-11-31 trc 33 trfc 266 @1,68v

MSI Radeon RX 480 Gaming X 4gb with flashed bios rx 580 1366 / 2075 mhz

https://www.youtube.com/watch?v=ZeYx4AFTYCU

 

Min fps: 54

Średni fps: 70

Maks fps: 97

 

Proszę o komentarz, szczególnie Panów AndrzejTRG oraz DisconnecT.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX5700 + 1600AF w FHD to śmieszne połączenie bo u mnie na sporo słabszej Gtx 1660S średni fps osiągnął 93 a min 72 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osiągnął takie wyniki bo ramy kiepskie, pewnie w ogóle bez zacieśnionych timingów, a to potrafi nawet ponad 10% dać boosta

 

AC Odyssey r5 2600 4,0ghz, 1600x900 low

ram 3000 cl15 stock - avg 94

ram 3333 cl16 subtimy ciasne - avg 104

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu nie spamować jakimiś gównotestami w kwadratowych rozdzielczościach i detalach low.

 

Po cichu liczę, żę kolejny gwałt nastąpi w assasin's creed.

 

Tornado3, strasznie dużo mu przybyło min fps w 1440p :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...