Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

i7 2600 schodzą jak świeże bułeczki. Intel w ramach nierównej walki z AMD po nieudanych 10 nm rozważa wznowienie produkcji :E

:E :E :E

Muszą uruchomić faby 32 nm :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mam zrobić jeśli po 3 miesiącach nowy-stary prcoesor/mobo/ram mi padnie? kupić nowe-stare i tym samym zniwelować oszczędność wynikającą z całego zabiegu? coś tu się nie spina.

Czy wniesiesz do tematu coś co nie jest oczywistością i coś o czym wcześniej sam nie pisałem?

Czy idąc Twoim tokiem rozumowania należy zamknąć https://forum.pclab.pl/forum/8-Sprzedam/ ?

 

Zamiast pierdzielić kocopoły to proszę mi tu podać kartę graficzną do 700-800zł jak najwydajniejsza może być nawet z koparki.

 

Pora ostatecznie pozamiatać tego ryzenika 1600 ( bo już został zgwałcony w far cry na karcie za 300zł vs 1500 zł :E )

Aż dziwne, że miałem z 5 sztuk i się nie kapnąłem, że te dodatkowe rdzenie nic nie dają w grach skoro ipc jest żałosne na poziomie i7 4770 lub niżej i dopiero 3 gen ogarnia :(

Dodatkowo trzeba się modlić o OC do poziomu 4-4,2ghz i kupić super szybkie ramy, które też trzeba podkręcać przez tydzień żeby ten proc nie bootleneckował gtx1660 / gtx1070

 

Wiadomości z ostatniej chwili:

 

i7 2600 schodzą jak świeże bułeczki. Intel w ramach nierównej walki z AMD po nieudanych 10 nm rozważa wznowienie produkcji :E

 

popatrz, że niektórzy Z TEGO TEMATU już się pokapowali jakie to jest przehajpowane i sprzedają póki ceny na górce

 

https://forum.pclab.pl/topic/1306874-Komputer-do-gier-Ryzen-160016gbGTX-1070SSD/

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to chyba jakiś komis/ sprzedaż internetową prowadzisz :E Pędzę, lecę, sprzedaje, biorę 4 :lol2: Wysyłasz do paczkomatów? :lol2:

 

Ewentualnie jakaś silna potrzeba poinformowania świata że na starym sprzęcie też się da, ale tutaj to chyba większość wie.

 

Ale temat na prima aprilis świetny :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się ale dzięki za reklamę ;)

Jakiego i7 3770 kupujesz, ile zaoszczędzisz, pochwal się proszę :D. Czy weźmiesz broń boże coś nowego i nie zrobisz biznesu życia kupując trupa w worku?

Wallec coraz więcej osób się śmieje i będzie się jeszcze więcej śmiać z Twojego genialnego pomysłu, chyba że to akcja bierom mi 500+ krzyk i chwytanie się jak najśmieszniejszego zarobku,dejcie mi to bo to powinno być za darmo :hmm: będzie warn, ale tacy ludzie to jest koszmar i będzie jak widać, dla 200 zł wysyłki, odbiory, sprawdzanie czy wszystko ok, a można było już w przyszłości siedzieć. Wallec jak chcesz to dam Ci pracę jak w urzędzie nie ma, nawet w ciągu tygodnia, nie biegając na pocztę zarobisz 200 zł. Kupię Ci taką fajną czapeczkę z dzwonkami i czerwonymi rajtuzami i ze dwa razy dziennie mi przez minutę na live poskaczesz przed monitorem? Jak wchodzisz w opcje z trupem, to to powinno Cię nie urazić.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego i7 3770 kupujesz, ile zaoszczędzisz, pochwal się proszę :D. Czy weźmiesz broń boże coś nowego i nie zrobisz biznesu życia kupując trupa w worku?

 

Zdziwię Cię..żadnego :D

 

Sprawa ma się tak że wyjeżdżam za jakiś czas i bardziej przyda mi się laptop dlatego chcę sprzedać PC...jak się nie sprzeda to zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E :E :E

Muszą uruchomić faby 32 nm :lol2:

Dlaczego 32nm? Skoro AMD wydało R5 1600AF w niższym procesie to i Intel może wydać i7 2600 w 14nm+++. SandyB w 14nm może się okazać lepszy od SkyLake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie wrzucę info jak wszystko przyjdzie :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat ogólnie nie ma sensu przy założeniach takich jak :

 

"asrock ab350 fatality itx/ac poszło za 370

 

na drugi dzień kupiłem taką samą za chyba 260 czy tam 240 - już nie pamiętam, jest gdzies napisane na pierwszej stronie tematu "

 

w wyliczeniach która cena została ujęta? sprzedaż na farcie za 370 zł czy zakup za 240 ?

bo to, że jeden jeleń kupił coś mocno za to przepłacając nie pokazuje tendencji rynku.

 

 

ujmę to tak, przy kartach za powiedzmy 1000 zł - gwarancja (nie mówimy o 2tygodniach czy tam miesiącu) jest dla mnie warta co najmniej 300 zł

po pierwsze jestem zabezpieczony po drugie sprzedam za pół roku w dobrej cenie.

 

oszczędzając 100 zł na sprzęcie, przesiadając się na wymarłą podstawkę i nie mając gwarancji - gdzie2sens?

 

 

pominę kwestie wydajnościowe.

zimne liczenie - gwarancja, łatwość odsprzedaży, uniwersalność podstawki i komponentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się połasiłem na kilka setek (w listopadzie miałem napalonego kupującego na i5-8400 + niski cooler + 16GB + płyta ITX) - sprzedałem i po taniości kupiłem Haswella i7 "na przeczekanie". Stwierdziłem, że poczekam do wiosny, i7 trzyma cenę, to nie stracę, a tak to sprzęt stanieje i wezmę Ryża 3600. Ta, stanieje... :)

 

I tak sobie siedzę na tym co mam, pewnie poczekam do następnej generacji, bo teraz 'trochę' bym musiał dołożyć (zwłaszcza że potrzebna mi płyta z optykiem i dobrym wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mamy okazję sprzedać sprzęt bo się trafi ktoś to jasne.

sam byłem sporo do przodu na zmianie z 9600k na R5 3600.

tylko przesiadałem się na nowe i mające więcej rdzeniuuuffff :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yampik czemu sobie tych ramek nie podkręcisz na jakies 3600? dużo wiekszego kopa ci dadzą nawet na cl16 w porównaniu do tych 3200cl14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yampik czemu sobie tych ramek nie podkręcisz na jakies 3600? dużo wiekszego kopa ci dadzą nawet na cl16 w porównaniu do tych 3200cl14

Ty to tak z pasji nasze sygnaturki analizujesz czy to już odruch overclockera? :lol2::lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no , zwracam uwagę, ale u yampika taka hamerykańska, kolorowa, że ciężko było nie przeczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up a ty tego kopa wydajnosciowego liczysz w promilach czy procentach :E ? bo testy to tak nie specjalnie potwierdzaja to co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yampik czemu sobie tych ramek nie podkręcisz na jakies 3600? dużo wiekszego kopa ci dadzą nawet na cl16 w porównaniu do tych 3200cl14

 

 

Pytasz jakbyś mnie pierwszy raz na forum widział :D

Jeszcze nie wiesz, że jak można to kręcę? :)

 

Nie poczyniłem bardzo prostego założenia kupując płytę :)

Nie wziąłem pod uwagę, że może nie pozwalać na OC 3200+ :/

 

Jak doczytałem specyfikację, dlaczego za cholerę nie mogę OCnąć ramów własnie na jakieś 3600 - to już było za późno ;p

 

Typ obsługiwanej pamięci

DDR4-2933 MHz

DDR4-2666 MHz

DDR4-2400 MHz

DDR4-2133 MHz

Typ obsługiwanej pamięci OC

DDR4-3200 MHz

 

:kwasny::kwasny: :kwasny: :kwasny::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedasz i zarobisz, pójdziesz w ddr3, starego proca i płytę. Nad czym się zastanawiasz, biznes is biznes :lol2:. Milionerem zostaniesz :cool:

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5bb261c796ff4f42.jpg

 

ja w ostatniej chwili pozbylem sie 9900k i czekam na rozwój sytuacji :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą pięćsetkę spokojnie jeszcze podkręci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up a ty tego kopa wydajnosciowego liczysz w promilach czy procentach :E ? bo testy to tak nie specjalnie potwierdzaja to co piszesz.

bo takie testy oglądasz ;)

jeszcze jak miałem r5 2600 to oc ram z 3000 cl15 na 3333 cl15 + zacieśnione timingi dawało w takim bf5 wzrost minimalnego fps z 85 do 99

obecnie z 3000 cl 15 na 3733 cl16 nawet nie ma o czym dyskutować, bo to są grube procenty i już nie tylko widoczne na minimalnym ale i na średnim fpsie

 

Pytasz jakbyś mnie pierwszy raz na forum widział :D

Jeszcze nie wiesz, że jak można to kręcę? :)

Nie poczyniłem bardzo prostego założenia kupując płytę :)

Nie wziąłem pod uwagę, że może nie pozwalać na OC 3200+ :/

 

eee tam, u mnie jest w opisie płyty że max OC ram 3466, a na 3733 śmigają jak ta lala, daj na początek lużno wszystko z dram calculatora w opcji safe a później będziesz zacieśniał ;)

no i oczywiście kręcisz z xmp disabled

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwójny

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jakbyś mnie pierwszy raz na forum widział :D

Jeszcze nie wiesz, że jak można to kręcę? :)

 

Nie poczyniłem bardzo prostego założenia kupując płytę :)

Nie wziąłem pod uwagę, że może nie pozwalać na OC 3200+ :/

 

Jak doczytałem specyfikację, dlaczego za cholerę nie mogę OCnąć ramów własnie na jakieś 3600 - to już było za późno ;p

 

 

 

:kwasny::kwasny: :kwasny: :kwasny::kwasny:

 

Serio nie pójdzie ram na 3733mhz :> ? Przecież, tu na forum mają po 3600-3733mhz ram puszczony na b450m-ds3h :E.

 

Mój asrock w specyfikacji ma tak : - AMD Ryzen series CPUs (Matisse) support DDR4 3200/2933/2667/2400/2133 ECC & non-ECC, un-buffered memory*

A ciśnie ram 3800cl14 miękkim jajkiem, jeszcze gdm off da się ustabilizować. Może Ci jakieś napięcie broi, a nie wina płyty :P?

 

Co do założyciela tematu, nie ładnie porównywać "okazje na i7" Do nowych gratów na am4 :). To jakby porównywać nowe opony klebera, do używanych paro letnich continnentali.

Na marginesie, ryzena 1600, można dorwać nawet w okolicach 300-340zł, jeśli rozmawiamy o okazjach, płytkę pod to na upartego, za 250zł by wyskrobał, z ddr4 zrobiła się lekka kaszanka, ale w używce 2x4gb może by do 150-170zł dorwał. Ja rok temu płaciłem 280zł za b450 tomahawk z outletu na 3 letniej gwarancji , ryzena 1600 za 400zł też mniej więcej w podobnym czasie. Archiwum allegro wystarczy przeglądnąć, po ile te graty potrafią latać, bo jak się jest łowcą okazji to nie ma problemu z upolowaniem :P. Za 400zł to 3 dni temu na forum sprzedawał ktoś rysia 1700 :). Porównanie z czapy, bo skoro można na intela upolować okazję, to na amd też się da, nie trzeba brać ze sklepu. Tylko, że ta platforma jest na wielkim "hype" i znaleźć ciekawą płytę w dobrej kasie graniczy z cudem. Teraz okres ciężki, to więcej okazji się pojawia, ludzie mocno obawiają się pandemii, i pozbywają się rzeczy, bez których da się żyć, a w to również są zaliczane pc. Dobry okres dla łowców okazji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takie testy oglądasz ;)

jeszcze jak miałem r5 2600 to oc ram z 3000 cl15 na 3333 cl15 + zacieśnione timingi dawało w takim bf5 wzrost minimalnego fps z 85 do 99

obecnie z 3000 cl 15 na 3733 cl16 nawet nie ma o czym dyskutować, bo to są grube procenty i już nie tylko widoczne na minimalnym ale i na średnim fpsie

 

 

eee tam, u mnie jest w opisie płyty że max OC ram 3466, a na 3733 śmigają jak ta lala, daj na początek lużno wszystko z dram calculatora w opcji safe a później będziesz zacieśniał ;)

no i oczywiście kręcisz z xmp disabled

 

ogólnie nigdy nie wrzucałem ramu powyżej 1.35

kalkulator pokazuje 1.4 do nawet 1.45 zaleznie od OC

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takie testy oglądasz ;)

jeszcze jak miałem r5 2600 to oc ram z 3000 cl15 na 3333 cl15 + zacieśnione timingi dawało w takim bf5 wzrost minimalnego fps z 85 do 99

obecnie z 3000 cl 15 na 3733 cl16 nawet nie ma o czym dyskutować, bo to są grube procenty i już nie tylko widoczne na minimalnym ale i na średnim fpsie

 

 

eee tam, u mnie jest w opisie płyty że max OC ram 3466, a na 3733 śmigają jak ta lala, daj na początek lużno wszystko z dram calculatora w opcji safe a później będziesz zacieśniał ;)

no i oczywiście kręcisz z xmp disabled

A teraz mi nagraj 5x to samo przejście na kamerze i pokaż log to się pośmiejemy z błędów pomiarowych. Nie zrobisz w multi miarodajnego testu jak ktoś twierdzi inaczej to wprost kłamie.

 

A jak chcesz porównywać wydajność to tylko singlowa gra z wypracowaną metodologią. A do tego porównaj sobie przykładowo 3200 vs 3733 w obu przypadkach wykręcasz podstawowe timingi i suby do granic możliwości, czekam na te grube procenty szczerbaty.gif Możesz nawet testować w 720p wink.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...