Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

@up

mimo kiepskich sub timingów na tych balistikach różnica w takim W3 (novigrad) między 3200 cl14 a 3733 cl16 to

min 129 vs 141

avg 169 vs 179

przejazd kilkuminutowy przez centrum miasta, 720p , później wrzuce filmy z yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super są takie testy a potem odpalasz normalnie gre ne detalach ultra i przyrost sredniego fps na ylttm gtx1660 to 1fps a minimalnego 0.5 :E

 

Chociaż może sie okazać że ten ryzen 5 3600 będzie bootleneckiem dla gtx 1660 i coś to da.

Czekamy na testy

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super są takie testy a potem odpalasz normalnie gre ne detalach ultra i przyrost sredniego fps na ylttm gtx1660 to 1fps a minimalnego 0.5 :E

 

Chociaż może sie okazać że ten ryzen 5 3600 będzie bootleneckiem dla gtx 1660 i coś to da.

Czekamy na testy

 

 

Chcesz nam powiedzieć, że procesor i pamięci nie mają wpływu na fps w grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super są takie testy a potem odpalasz normalnie gre ne detalach ultra i przyrost sredniego fps na ylttm gtx1660 to 1fps a minimalnego 0.5 :E

 

Chociaż może sie okazać że ten ryzen 5 3600 będzie bootleneckiem dla gtx 1660 i coś to da.

Czekamy na testy

skoro proc i pamięci nic nie dają to po co tego swojego trupa kręciłeś i kupiłeś pamięci 2133? trzeba było jak na prawdziwego cebulaka przystało wziąć 1333 , bys do skarpety jeszcze coś dołożył do swojego planu , a tą bieda-kartę rx480 i tak by ogarnął :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mają i wolne pamięci bootleneckuja procesor gdy sparujemy go z za mocnym gpu co potwierdzilem nawet w testach że i7 3770 na stocku potrafil sie zapychac w sotr a w farcry z wolnymi pamieciami zeszlo 15fps na minimalnym nawet przy zalosnym rx480

 

Przy rakiecie ryzen 3600 sparowanym z gownokarta gtx 1660 ktora na ultra zrobi z 70-80 fps nie spodziewam sie zeby r5 3600 nie byl w stanie bez jakiegokolwiek podkręcania osiągnąć takiego fps. Co innego jakby tambwsadzic rtx 2060super 2070super to wtedy oc pomoże je napedzic.

 

Przy ryzenie 1600af trzeba podkrecac mysle juz od gtx1650 super i w górę bo ten zamul 3700mhz z ipc sprzed 10lat nie ogarnie w miejscach procesorowych.

 

Naogladaliscie sie testow na rtx2080ti i sie w glowach poprzewracalo i myslicie ze na jakichs śmiesznych budzetowych kartach coś uzyskacie dlatego testujcie w 720p low haha.

 

 

Kurde epicki temat wyszedl, nie spodziewalem się.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopie, są gry jak bf5, cs, apex, że gram na totalnie zjechanych ustawieniach i każdy fps minimalny nawet większy o 10 sie liczy, żeby nie szarpało, ale co ty możesz wiedzieć jak cie jara osiągnięcie 60 klateczek :lol2:

ja bez problemu mogę grać w bf5 w 1080p na mix ustawieniach w zablokowanych 120 kl/s na tej "nędznej 1660" a ty możesz sobie o tym pomarzyć

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy ryzenie 1600af trzeba podkrecac mysle juz od gtx1650 super i w górę bo ten zamul 3700mhz z ipc sprzed 10lat nie ogarnie w miejscach procesorowych.

 

tylko Ty masz z tym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego jako atak czy coś.

Mam propozycję.

Skoro grasz w gry na low i w jednym scenariuszu masz 120 fps a w drugi 129fps to zrób taki test.

 

Wyłącz msi afterburner, skup się na grze i daj znać czy wciąż widzisz różnicę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między 60 a 120? a bf5? :lol2: kiedyś jak grałem na i7 2600 to myślałem ze 60 styka, teraz w życiu bym się nie przełączył, wolę po stokroć mieć gorszy obraz na swojej karcie i płynne 120 i czekam spokojnie na jakieś ampere 3060

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło dużo żenady - i niewiedzy osoby zakładającej temat.

zaczyna się gównoburza.

 

temat by o procesorze, teraz juz zaczynają się tłumaczenia, że to zależy od karty itp.

 

sporo osób ma ryze 2gen z lepszymi kartami - to oni muszą sprzedawać i kupować stare i7? czy mogą zostać przy ryżach?

a jak grają w 144Hz? a jak w 1440p? a jak w 4k?

 

za mało twardych założeń, za dużo bredni.

 

Za mało faktów i cen, za dużo spekulacji

 

masa tematów gdzie ktoś chce pokazać wyższość jednej karty nad drugą podając dla jednej cenę z okazji na bieda wersję a drugiej nówki z topowym chłodzeniem

 

nie znoszę manipulacji i herezji

 

 

 

 

@ rozpisz proszę swoje założenia jeszcze raz z realnymi cenami dla kolejnych 10 osób którym polecach ten zabieg - a nie dla jednej która będzie tydzień targowała cenę na stare i7 na olx licząc, że ktoś mu ją wyslę po przedpłacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 120 a 129 bo tyle daje Ci OC.

 

Dobra ostatnia szansa i więcej się nie wypowiadam w temacie.

Obczajcie sobie ten test nowy + stare cpu na 2080ti gdzie możecie zobaczyć ile fps maksymalnie jest w stanie osiągnąć każdy cpu na normalnych ustawieniach ultra przy topowej karcie a potem zadajcie sobie cztery pytania:

- czy moja karta graficzna zrobi taki fps i co mi da podkręcenie wydajności procesora z 120 do 129fps gdy moja karta zrobi 80fps

- o co chodzi z wydajnością 1 i 2 gen ryzenów vs te 10 letnie cpu

- co mi daje 320 fps vs 250 fps

- dlaczego prowadzący uśmiecha się w 22:00 widząc wyniki testów, które sam przeprowadził :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY

 

Jakby ktoś zrobił taki test na np gtx 1660 super to by chyba was z butów wyrwało :E

 

@down

Jestem przekonany, że jak wyłączysz msi afterburner to nic nie zobaczysz

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uważasz , ze przy włączonym locku na 120 i fastsync (2x60hz) to nic nie daje? nawet spadek o 3-4 fps ze 120 już jest zauważalny szarpnięciami, także zapas 9-10 kl/s jest bardzo ważny

jak ty grasz na lock 60 i ci dropi do 50-55 to jest dla ciebie przyjemne?

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z ostatniej chwili:

 

i7 2600 schodzą jak świeże bułeczki. Intel w ramach nierównej walki z AMD po nieudanych 10 nm rozważa wznowienie produkcji :E

 

To jest news na 1 kwietnia 2021. i7 2600 COTD Edyszyn (CPU of the decade), albo 10th Anniversary :E

 

i uważasz , ze przy włączonym locku na 120 i fastsync (2x60hz) to nic nie daje? nawet spadek o 3-4 fps ze 120 już jest zauważalny szarpnięciami, także zapas 9-10 kl/s jest bardzo ważny

jak ty grasz na lock 60 i ci dropi do 50-55 to jest dla ciebie przyjemne?

 

Takie mam pytanko. Zauważasz spadek 3-4 fps bez włączonego licznika klatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Takie mam pytanko. Zauważasz spadek 3-4 fps bez włączonego licznika klatek?

Zauważysz różnice miedzy Crucialem a Patriot Burst :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanko. Zauważasz spadek 3-4 fps bez włączonego licznika klatek?

jak gram z włączonym fastsync i blokadą? oczywiście, jest takie specyficzne szarpanie obrazu wtedy, nie potrzeba żadnych liczników żeby to zauważyć

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

mimo kiepskich sub timingów na tych balistikach różnica w takim W3 (novigrad) między 3200 cl14 a 3733 cl16 to

min 129 vs 141

avg 169 vs 179

przejazd kilkuminutowy przez centrum miasta, 720p , później wrzuce filmy z yt

W porządku kolego, ale chyba widzisz pewną różnicę między takimi wynikami a próbą sugestii, że 10% wzrostu zegara RAM daje 20% przyrostu wydajności, co nie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że we wrześniu kupowałem R7 1700 za równowartość 167 euro teraz to koszt w porywach do ponad 200 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowałeś ryzena 1700 we wrześniu?

Jadą do mnie ramki 2400cl10 latające niby na 2666mhz cl10 kupione za śmieszny hajs - będzie rzeźnia w syntetykach i na minimalnym fps.

Rx 480 popchany za 400 i wjeżdża rx 580 nitro + także też minimalny postęp, miałobyć gtx1070 ale jednak ~700zł to za dużo za używkę

 

Ależ to jest fantastyczna platforma na obecne czasy!

Jakbym ją miał od 10 lat to w życiu bym nie pomyślał o upgrade.

Jakbym wiedział wcześniej to w życiu nie kupiłnym nowego ryzena 1 i 2 gen.

 

Tak się gra w budget 1080p - shieeeet

https://www.youtube.com/watch?v=yZc_ImiqkP4

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowałeś ryzena 1700 we wrześniu?

Jadą do mnie ramki 2400cl10 latające niby na 2666mhz cl10 kupione za śmieszny hajs - będzie rzeźnia w syntetykach i na minimalnym fps.

Rx 480 popchany za 400 i wjeżdża rx 580 nitro + także też minimalny postęp, miałobyć gtx1070 ale jednak ~700zł to za dużo za używkę

 

Ależ to jest fantastyczna platforma na obecne czasy!

Jakbym ją miał od 10 lat to w życiu bym nie pomyślał o upgrade.

Jakbym wiedział wcześniej to w życiu nie kupiłnym nowego ryzena 1 i 2 gen.

 

Tak się gra w budget 1080p - shieeeet

https://www.youtube.com/watch?v=yZc_ImiqkP4

 

Fantastyczna platforma na obecne czasy to R5 3600 i 5700/5700xt.

Jarasz się starym hardwarem i na siłę starasz się udowodnić bandzie entuzjastów swoje pseudotezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co jeszcze kupować ramy do tego trupa? Miało być tanio, na przeczekanie a nie wyciskanie ostatnich soków, w takim wypadku to żadna promocja, a próba pokazania jak nagle ivy bridge przechodzi drugą młodość.

Miałem Xeona 1230v2, wcześniej i5 3570k, oba procki z RAM 1600mhz cl9, do pary z RX 570 8GB(radek i tak lepszy niż stary gtx 780Ti, w nowych grach miejscami 30fps różnicy jak nie więcej). Po 1 sterownik graficzny- narzut dobijał procka, bywały gry gdzie 4 rdzeniowiec leciał non stop 100%, choć Xeon dodał trochu minimalnego FPS to i tak nic więcej nie przybyło, tandem bez OC, bez możliwości lepszych pamięci niż 1600mhz.... W starej gierce AC3(wersja stara a nie remaster) 30fps na korzyść Ryzena względem Xeona 1230v2(to taki ala 3770).

 

Różnica kolosalna w wymianie, tylko, że potem Ryzen się nudził na tle RX 570, to kuzynowi oddałem radka i wziąłem gtx 1660Ti który jest w sam raz i nic więcej nie trzeba.

 

Dla mnie wymiana Ryzena 1600 na używany sprzęt bez gwarancji, imo bezsensu, przecież jak by trzeba było, to łatwo zmienić Ryzena 1600 na coś nowszego, Ryzen 3600+ czy poczekać na nową serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramki wpadły za 140+ przesyłka, sprzedam swoje i koszt na 0.

Eksperyment wyszedł tak fantastycznie, że aż warto wycisnąć ostatnie soki skoro trafiła się promka.

 

Dzięki całej tej akcji stałem się konsumentem świadomym swoich potrzeb.

Już w ogóle nie interesują mnie wykresy z Youtube.

Niech się producenci/youtuberzy gonią w wyścigu kto ma więcej fps szkoda tylko ze ten wyscig odbywa sie w bezsensownym pulapie 144+ fps gdzie to juz nic nie daję.

 

Najlepsze kombo to najtanszy cpu który jest wolny od mikroprzyciec czyli na obecne czasy 6 golych rdzeni lub 4c/8t i karta graficzna która daje detale na ktore liczysz a reszta to gowno warte wszystko.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowałeś ryzena 1700 we wrześniu?

Jadą do mnie ramki 2400cl10 latające niby na 2666mhz cl10 kupione za śmieszny hajs - będzie rzeźnia w syntetykach i na minimalnym fps.

Rx 480 popchany za 400 i wjeżdża rx 580 nitro + także też minimalny postęp, miałobyć gtx1070 ale jednak ~700zł to za dużo za używkę

 

Ależ to jest fantastyczna platforma na obecne czasy!

Jakbym ją miał od 10 lat to w życiu bym nie pomyślał o upgrade.

Jakbym wiedział wcześniej to w życiu nie kupiłnym nowego ryzena 1 i 2 gen.

 

Tak się gra w budget 1080p - shieeeet

https://www.youtube.com/watch?v=yZc_ImiqkP4

to był proc pod homelaba, teraz go porównuję z i76850k poprzednią plarformą do gier. ;) Póki co śmiga. Niemniej jednak quad channel vs dual channel + 2080ti w VR robi różnicę na niekorzyść ryzena.

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...