Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

Heh. Gdyby nie AMD nadal siedziałbym na 5775C/16GB2133/GTX1080. Na ten moment niby mam 8/16 ale jeśli chodzi o granie to mam wrażenie, że w sumie zrobiłem downgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

downgrade zrobiłeś z gtx1080 na 1070, tutaj masz spadek wydajności, nie przez cpu

druga sprawa jak masz tego rysia 2700 nie podkręconego i ramy też 3200 cl16 to tracisz ok 15% wydajności

2700 bez x mają niskie zegary stockowe, co w starszych grach nie korzystających z wielu rdzeni może skutkować niższą wydajnością

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Gdyby nie AMD nadal siedziałbym na 5775C/16GB2133/GTX1080. Na ten moment niby mam 8/16 ale jeśli chodzi o granie to mam wrażenie, że w sumie zrobiłem downgrade.

brodwell szczegolnie w podstawce domowej to bylo najlepsze cpu do gier na rdzen jakie do tej pory wydalo intel wiec nie dziwne ze w wielu grach mozesz byc do tylu z fpesem na ryzenie

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramki wpadły za 140+ przesyłka, sprzedam swoje i koszt na 0.

Eksperyment wyszedł tak fantastycznie, że aż warto wycisnąć ostatnie soki skoro trafiła się promka.

 

Dzięki całej tej akcji stałem się konsumentem świadomym swoich potrzeb.

Już w ogóle nie interesują mnie wykresy z Youtube.

Niech się producenci/youtuberzy gonią w wyścigu kto ma więcej fps szkoda tylko ze ten wyscig odbywa sie w bezsensownym pulapie 144+ fps gdzie to juz nic nie daję.

 

Najlepsze kombo to najtanszy cpu który jest wolny od mikroprzyciec czyli na obecne czasy 6 golych rdzeni lub 4c/8t i karta graficzna która daje detale na ktore liczysz a reszta to gowno warte wszystko.

 

prawie. tylko gołe 6 ani 4/8 nie zawsze to zapewniają.

 

ideałem jest 6/12 w R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jest to obecnie najbardziej opłacalny nowy procesor.

Szkoda tylko że nie ma jakiejś zintegrowanej grafy do pulpitu/youtubea itp.

 

Ramy sprzedane w 16h od wystawienia ogłoszenia za 160 + wysyłka a niby ten sprzęt jest niesprzedawalny i tylko można stracić ;)

Jak to możliwe? Brać top wersje bo na nie ludzie migrują.

 

Ps. może chcecie jakieś video recenzje takiego szajsu? w sieci mało kanałów o używkach i będziecie mogli ze mnie kręcić bekę w komentarzach

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ja widzę te twoje super zakupy/sprzedaże, szczególnie w tym czasie, jak ludzie siędza pozamykani i mają inne problemy na głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzać się? Ok

Obrażać? Ok

Wytykać pomyłki? Ok

Nazywać kłamcą? Nigdy!

 

Proszę zwrócić uwagę, że u mnie oprócz rdzenia produktu dostajesz również elementy produktu poszerzonego!

xspUOBD.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo takie testy oglądasz ;)

jeszcze jak miałem r5 2600 to oc ram z 3000 cl15 na 3333 cl15 + zacieśnione timingi dawało w takim bf5 wzrost minimalnego fps z 85 do 99

obecnie z 3000 cl 15 na 3733 cl16 nawet nie ma o czym dyskutować, bo to są grube procenty i już nie tylko widoczne na minimalnym ale i na średnim fpsie

 

 

eee tam, u mnie jest w opisie płyty że max OC ram 3466, a na 3733 śmigają jak ta lala, daj na początek lużno wszystko z dram calculatora w opcji safe a później będziesz zacieśniał ;)

no i oczywiście kręcisz z xmp disabled

 

dobra zmotywowałeś mnie.

żadne ustawienia z kalkulatora nie działają.

 

z napięciem dobiłem do 1.45

i aktualnie jedyne sensowne ustawienie które działa stabilnie to 3800/18/20/20

może jak stracę jeszcze trochę czasu to ugram coś sensownego - tylko czy jest duży sens walczyć tu o niższe CL >

 

 

co do zakupów to ja też siedzę i kupuję ;p

zaraz pewnie będę też sprzedawał ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź takie ustawienia przy napięciu 1.35 / 1.4.

Powinno wstać( jeśli nie to trc na 58 i trfc na 540b tutaj poleciałem ciasno ), jak będzie sypać błędami w tm5 to wtedy trcdwr na 19

ProcODT - 48,7(?) lub auto

te drvstrn po 24ohm lub auto

m6y7Vb5.jpg

 

Jak wstaną to do 3733 już niedaleka droga i wystarczy dopasować timingi

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 3600/16/18/18 - w c15 różnica praktycznie żadna - w grach sprawdzę potem z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

downgrade zrobiłeś z gtx1080 na 1070, tutaj masz spadek wydajności, nie przez cpudruga sprawa jak masz tego rysia 2700 nie podkręconego i ramy też 3200 cl16 to tracisz ok 15% wydajności2700 bez x mają niskie zegary stockowe, co w starszych grach nie korzystających z wielu rdzeni może skutkować niższą wydajnością

GTX 1080 kupiłem tanio a następnie sprzedałem drożej. Po drodze do 2700 było jeszcze kilka różnych cpu (i mobasów) oraz grafik. CPU niepodkręcony, ramy również - do moich zastosowań nie ma potrzeby żyłowania złoma ale dzięki za "uświadomienie". 5775C był zajebi**y, 2700 niestety nie jest no ale w sumie cudów od CPU za 500 PLN nie oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5775C był zajebi**y

Nadal jest, niepotrzebnie sprzedawałeś :)

Mój 5675C@2,4GHz/0,8V(max15Watt)+GTX1660Ti@1500MHz/0,7V(Max70Watt) wystarcza mi do większości gier 1080p vsync60fps (ustawienia graficzne głównie max bez aa), realny pobór (czyli tyle ile wskazuje licznik poboru energii "ze ściany" dzielone przez czas spędzony w grze) całego zestawu od 60-65Watt (mało wymagająca gra) do 80-85Watt (mocno wymagająca gra) i tak większość poboru w większości zestawów generuje karta graficzna. Oczywiście 4/4 ma ograniczenia i nie we wszystkich grach jest super, jak nie pomaga podkręcanie do 3,6GHz (max35Watt) to chociażbym ustawił go na 4,4GHz kiedy pobiera 70-80Watt to i tak nie przeskoczy 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem również 5675C. Sprzedałem bo myślałem, że cena po premierze ryzenów poleci na łeb na szyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyny powód, bo faktycznie dziś i3 to stary i5, a w dobie 6/12 Ryzenów za 400zł ciężko wytłumaczyć że 4/8 5775c za 1200-1500zł jest super bo gdy EDRAM "kickin'in yo" to 5775C niszczy prawie wszystko w grach ;)

 

Wczoraj AMD 1200 AF 4/4 był za 235zł w Proline, zwykły G5400 2/4 to około 260-280zł a i3-F około 340-360zł.

Do tego najtańsze płyty do AMD i tak tańsze od najtańszych od Intela, no i wszystkie AMDki to unlocki, dodatkowo kupując najtańszego 4/4 za 235zł nie blokujemy sobie drogi nawet dla 6/12 czy 8/16 (oczywiście bez OC takiego 8/16 bo sekcja zasilania spłonie ogniem piekielnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jest, niepotrzebnie sprzedawałeś :)

Mój 5675C@2,4GHz/0,8V(max15Watt)+GTX1660Ti@1500MHz/0,7V(Max70Watt) wystarcza mi do większości gier 1080p vsync60fps (ustawienia graficzne głównie max bez aa), realny pobór (czyli tyle ile wskazuje licznik poboru energii "ze ściany" dzielone przez czas spędzony w grze) całego zestawu od 60-65Watt (mało wymagająca gra) do 80-85Watt (mocno wymagająca gra) i tak większość poboru w większości zestawów generuje karta graficzna. Oczywiście 4/4 ma ograniczenia i nie we wszystkich grach jest super, jak nie pomaga podkręcanie do 3,6GHz (max35Watt) to chociażbym ustawił go na 4,4GHz kiedy pobiera 70-80Watt to i tak nie przeskoczy 4/4.

to jest dla konesera , tutaj wiekszosc przepala w atmosfere 80 wat dla 100 mhz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 kupiłem tanio a następnie sprzedałem drożej. Po drodze do 2700 było jeszcze kilka różnych cpu (i mobasów) oraz grafik. CPU niepodkręcony, ramy również - do moich zastosowań nie ma potrzeby żyłowania złoma ale dzięki za "uświadomienie". 5775C był zajebi**y, 2700 niestety nie jest no ale w sumie cudów od CPU za 500 PLN nie oczekiwałem.

 

2700 to ma wydajność na rdzeń jak Haswelle i taktowanie na poziomie 4 GHz.

 

Szkoda, że Intel nie jest jeszcze na tyle zdesperowany by wydać następną generację z edramem - taki 10700k +edram to byłby potwór do gier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 to ma wydajność na rdzeń jak Haswelle i taktowanie na poziomie 4 GHz.

 

z takim zegarem i cienkim ramem całkiem możliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 to ma wydajność na rdzeń jak Haswelle i taktowanie na poziomie 4 GHz.

 

Szkoda, że Intel nie jest jeszcze na tyle zdesperowany by wydać następną generację z edramem - taki 10700k +edram to byłby potwór do gier :D

na rdzen to amd jest nigdzie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten broadwell brzmi jak fun.

Muszę obczaić co to, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dla konesera , tutaj wiekszosc przepala w atmosfere 80 wat dla 100 mhz :lol2:

I ta cena ponad 500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten broadwell brzmi jak fun.

Muszę obczaić co to, dzięki!

Lepiej za to się nie bierz(5675C i 5775C są unikatowe i dosyć drogie :E)

Te proce są unikatowe,bo mają cache L4 w postaci 128MB eDRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej za to się nie bierz(5675C i 5775C są unikatowe i dosyć drogie :E)

Te proce są unikatowe,bo mają cache L4 w postaci 128MB eDRAM

do kłejka 2 w sam raz ;)

stary crisis 3 maltretuje ten procesor i wydajność leci na łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/8 broadwell i tak jest szybszy niz ryzen6/12 pierwszej generacji w c3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4/8 broadwell i tak jest szybszy niz ryzen6/12 pierwszej generacji w c3

Czasem pewnie byłby szybszy niż i7 obecnej.

Ale kosztuje tyle co 4 Ryzeny 1 Gen :P

 

 

W sumie szkoda, że Intel nie pociągnął dalej prockow Edramem dla desktopa. Widocznie kasy mają dość i trzymają taki ruch na cięższe czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pewnie byłby szybszy niż i7 obecnej.

 

 

 

W sumie szkoda, że Intel nie pociągnął dalej prockow Edramem dla desktopa. Widocznie kasy mają dość i trzymają taki ruch na cięższe czasy.

obecna i7 ma 8 rdzeni i brodwell nie ma zadnych szans. wystarczy zegar o 15 procent wyzszy aby sie zrownaly,a nie ukrywajmy broadwell wysokim zegarem nie blyszczal w stosunku do lake

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...