Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

porada roku, sprzedać w miarę nowy sprzęt z obsługą wielordzeniowości, który i tak jest obecnie tani i kupić padlinę 8-9 letnią, do tego modlic się żeby kilka miesięcy pochodziła (płyty główne) i pewnie jakiś ram 1600, bo te 2133 czy 2400 nadal w uj cenie

autor jak nic kwalifikuje się na finał standup-u i do pierwszej dziesiątki forumowych cebul :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor jak nic kwalifikuje się na finał standup-u i do pierwszej dziesiątki forumowych cebul :lol2:

Hehe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj czekajcie.

Proszę autora żeby dokonał takiego dealu i na bieżąco zdawał relację w temacie.

Za kilka miesięcy poprosimy o podsumowanie oraz udokumentowanie wszystkich dokonanych zakupów - ile dało się oszczędzić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę autora żeby dokonał takiego dealu i na bieżąco zdawał relację w temacie.

Za kilka miesięcy poprosimy o podsumowanie oraz udokumentowanie wszystkich dokonanych zakupów - ile dało się oszczędzić :E

Ciekawe czy autor przyjmie wyzwanie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyk inflacja wjeżdża cała na biało i twoja kasa w skarpecie jest warta guano, dodaj do tego euro/dolara który szturmuje historyczne wyniki. Cokolwiek zrobisz obecnie ze sprzętem na górce, wszystko skończy się tragicznie, ponowny krach jak z 2008 idzie powoli (700k zwolnien w USA w ciągu 10 dni).

 

 

Wszystko byłoby spoko z twoim planem gdyby nie ta wścibska ekonomia i gospodarka naczyń powiązanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zakupiony.

I7 3770 280zl z wysyłką

Płyta gigabyte z77 itx 215 zl z wysyłką

2x4gn corsair vengenance pro 2133mhz cl9 120zl z odbiorem osobistym

 

Sprzedane

Ryzen 1600af za 410

Asrock ab350 fatality itx za 375zl

Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz za 330zl

 

Jak jutro zmontuje całość to dam porownanie wydajności w shadow of the tomb raider

Ryzen 1600af 3950mhz ram 3600 cl16 vs i7 3770 stock + podkrecony do 4250mhz

 

Przy użyciu rx 480 gaming x oraz gtx 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

 

teraz jeszcze tylko pół roku oczekiwania w nerwach czy aby na pewno ceny podzespołów pójdą w dół. po premierze nowych chipów s1155 wyląduje na śmietniku historii i ciężko będzie wyjąć z 50% ceny tego co wydałeś na ten szrot. deal życia :)

 

zasłonę milczenia już zarzucę na temat liczby roboczodniówek jakie na taką akcję trzeba poświęcić

 

i po co płacić za i7 jak xeony e3 12xx w wersji v2 są ze 20% tańsze. spróbuj jeszcze oddać tego i7 :E

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-e3-1230-v2-3-30-ghz-3-70-ghz-69w-9025219181

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak jutro zmontuje całość to dam porownanie wydajności w shadow of the tomb raider

Ryzen 1600af 3950mhz ram 3600 cl16 vs i7 3770 stock + podkrecony do 4250mhz

 

Przy użyciu rx 480 gaming x oraz gtx 1070.

i co ty przy tych kartach chcesz sprawdzać jak w obydwu przypadkach to te karty są hamulcem wydajności :E

chyba , ze porobisz testy w 720 low, to ci jakieś różnice wyjdą

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest esencja dlaczego ten deal jest dobry.

Ryzeny 1/2gen sa sparowane z kartami przy których różnica wydajności wyjdzie mniej niz 0 i dlatego dostaniecie tutaj analize wraz z odsprzedaża i ile musialem dolozcy dornyzena 4 gen.

 

Po premierze ryzena 4gen ryzen 3600 bedzie za 400 a 1600 za 250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 są 6rdzeni12wątków 1600/2600 które mordują jak ISIS CYWILI wszystkie i7 z poprzednich epok. A to że w jakieś debilnej gierce ktoś tam ma więcej FPS? Za rok dwa i7 na śmieci pójdzie bo zabraknie mocy CPU w nowych grach. A Rysie? Rysie będą miały się dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, ale nie w aktualnej sytuacji. Taki ruch, warto wykonać z miesiąc/dwa przed premiera nowej gen i nie w dobie pandemii, która do końca roku może tak wpłynąć na ceny ddr4, ze wygrany będzie ten, co nic nie kombinował. Do 400zl za ryzena 3600 to minie sporo czasu, jeśli taki czas się pojawi w ogóle. Tak samo pozbywanie się nawet x370 z wysokiej półki, może się okazać strzałem w kolano. Jeśli takie plyty będą bezproblemowo działać z zen3, to ich ceny tylko skoczą do góry:).

Taki myk mozna robić jak nie ma jakichś kryzysów, i to świeżo przed prezentacją nowej gen prockow, teraz ten pomysł wydaje mi się bardzo mocno nietrafiony. Nikt nie przewidzi co będzie za pół roku , ale na moje oko będzie drożyzna a nie tanizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 są 6rdzeni12wątków 1600/2600 które mordują jak ISIS CYWILI wszystkie i7 z poprzednich epok.

 

Oj teraz to popłynąłeś już niczym Mickiewicz na suchego przestwór oceanu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahujac od oplacalności, cen itp. To smiesznie jest sie czepiac "czasu" tej operacji ;) Malo to widac jak ludzie czekaja na nowe karty/procki? Malo to bierze cos na przeczekanie? Co prawda, jak juz ktos zauwazyl, jest sporo zmiennych i ciezko okreslic czy operacja sie uda, ale... Fajnie, ze typ kupil i bedzie mozna naocznie zobaczyc czy "wyszlo" ;) Mnie tylko zastanawia czy jezeli mu sie powiedziec to forumowi krytykanci uderza sie w piers? Czy bedzie czepianie sie 30 zł albo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahujac od oplacalności, cen itp. To smiesznie jest sie czepiac "czasu" tej operacji ;) Malo to widac jak ludzie czekaja na nowe karty/procki? Malo to bierze cos na przeczekanie? Co prawda, jak juz ktos zauwazyl, jest sporo zmiennych i ciezko okreslic czy operacja sie uda, ale... Fajnie, ze typ kupil i bedzie mozna naocznie zobaczyc czy "wyszlo" ;) Mnie tylko zastanawia czy jezeli mu sie powiedziec to forumowi krytykanci uderza sie w piers? Czy bedzie czepianie sie 30 zł albo... ;)

 

Inaczej się ma sprzedawanie miesiąc przed premierą i czekanie 2 msc, a inaczej czekanie ponad pół roku. Może efekt będzie, może nie. Ja tam mu życzę, niech wyjdzie na tym jak najlepiej, ale sam bym tego nie zrobił. Nie po to kupowałem sprzęt za taką kasę, żeby zaraz sprzedawać i pół roku się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę mi się tu nie spierać :E Mleko rozlane. Zakup dokonany.

Czekamy na efekty w postaci oszczędności i/lub wyjścia na 0 z jednoczesnym zakupem nowocześniejszego sprzętu :)

Autorowi dziękuję za konsekwencję. Teraz się okaże, czy on miał rację, czy oponenci w dyskusji. Jeśli oponenci, do których, przyznam, też należę, to wyniesie z tego, mam nadzieję, naukę. Jeśli on, to my się czegoś nauczymy :)

 

Zdrowia

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oponenci, do których, przyznam, też należę, to wyniesie z tego, mam nadzieję, naukę. Jeśli on, to my się czegoś nauczymy :)

 

A czego chcesz się nauczyć w tak wyjątkowej sytuacji? Żeby wiedzieć, kiedy sprzedawać sprzęt w przypadku kolejnej epidemii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej tego, że pandemia pandemią, ale rynek jest nieprzewidywalny :E

Szkoda ciągnąć temat, trzeba poczekać na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy czas, żeby jak naj mniej stracić to właśnie miesiąc-dwa przed premiera nowej generacji, może nawet 2-3tygodnie by było wystarczające. Tydzień przed premiera, zawsze jest wysyp ogłoszeń i ciężej sprzedać swoje fanty, a zdarzają się przypadki, gdzie ludzie puszczają w bardzo ciekawej kasie te starsze podzespoły, byle się szybko pozbyć.

 

Zmieniłem ryzena 2600 na 1600 , przed teoretyczną premiera zen2 , jakoś 2 miesiące niby wcześniej, ale potem oficjalnie wyszło, ze premiera w lipcu a nie wcześniej, więc prawie pół roku spędziłem na ryzenie 1600 :E . Ryzen 1600 kupiony za 400zl , 2600 sprzedany za 590zl na czysto. Straciłem 100mhz na rdzeniu , względem 2600. Takie ruchy są przewidywalne, ale nie w czasach gdzie jest pandemia i nie wiadomo kiedy się zakończy. Przestoje w fabrykach i dostawach jakie sa/były odbija się na końcowych cenach produktów. Nie posiadając grafiki przynajmniej rtx2060 to można posiedziec na zablokowanej i7 3gen, ale takie skakanie w tych czasach na moje jest chybionym pomysłem. Trzeba czekać co będzie dalej, bo jak wspomniałem, dziś w skarpecie przetrzymasz te 400-500zl a za Pol roku po takiej doplacie, może nie starczy na odkupienie tego sprzętu co miałeś wcześniej.

 

Ja nie podejmuje żadnych drastycznych ruchów, chyba że trafię w dobrej cenie 3900x to dla ladniej wyglądającej sygnsturki i fajnych wyników w Aida sobie go sprawie , ot taki prezent na urodziny :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zakupiony.

I7 3770 280zl z wysyłką

Płyta gigabyte z77 itx 215 zl z wysyłką

2x4gn corsair vengenance pro 2133mhz cl9 120zl z odbiorem osobistym

 

Sprzedane

Ryzen 1600af za 410

Asrock ab350 fatality itx za 375zl

Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz za 330zl

 

Jak jutro zmontuje całość to dam porownanie wydajności w shadow of the tomb raider

Ryzen 1600af 3950mhz ram 3600 cl16 vs i7 3770 stock + podkrecony do 4250mhz

 

Przy użyciu rx 480 gaming x oraz gtx 1070.

Byłem przekonany że ten temat to żart...

Ale z ciekawością będę obserwował. :E

 

:thumbup:

 

teraz jeszcze tylko pół roku oczekiwania w nerwach czy aby na pewno ceny podzespołów pójdą w dół. po premierze nowych chipów s1155 wyląduje na śmietniku historii i ciężko będzie wyjąć z 50% ceny tego co wydałeś na ten szrot. deal życia :)

 

zasłonę milczenia już zarzucę na temat liczby roboczodniówek jakie na taką akcję trzeba poświęcić

 

i po co płacić za i7 jak xeony e3 12xx w wersji v2 są ze 20% tańsze. spróbuj jeszcze oddać tego i7 :E

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-e3-1230-v2-3-30-ghz-3-70-ghz-69w-9025219181

Xeona nie podkręci- E3-1230v2 latałby max. na 3.5GHz, może trochę więcej z podbitym BCLK.

Z i7-3770 na płycie Z77 idzie wycisnąć ~4.3GHz (fabryczny max. mnożnik dla wszystkich rdzeni 37 + OC o 4 = 41 x BCLK 105 = 4305MHz all-core).

 

LGA1155 tak szybko na śmietniku historii nie wyląduje- jest tanie, na rynku jest sporo DDR3 które szkoda jeszcze wyrzucać, a w zastosowaniach domowych poza bardzo wymagającym graniem ta platforma wciąż daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenia pierwszego postu absurdalne :D. Ceny starych Inteli dalej będą spadać, bo ceny nowych Ryzenów(każdej generacji) również spadają. W dodatku za rogiem premiera nowych procesorów... Pomijam, że nasza waluta przez najbliższy rok nie wróci do normy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wklejam wam porównanie i7 3770 vs ryzen 5 3600

 

Złote rady wam tu polecam a wy się śmiejecie, proszę mi powiedzieć czy ta różnica jest warta hajsu.

 

Sprzedając teraz wasze ryzeny, które zyskały na wartości a za rok będą tanie robicie deal życia.

 

Płyta z77 https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-asus-p8z77-v-socket-1155-CID99-IDE0llE.html#1fb85b406c 100zł ///SKUBANIEC JUŻ PODNIÓSŁ CENE O 50ZŁ PEWNIE SIĘ TAK MOCNO RZUCILIŚCIE, MÓWIŁEM ŻE BĘDĄ DROŻEĆ

i7 3770 https://www.olx.pl/oferta/procesor-i7-3770-CID99-IDDXA3b.html#ab5a9658a9 300zł, jak pożebracie to zrbi 275zł

ram ddr 3 1866 cl9 https://www.olx.pl/oferta/nowe-hyperx-savage-8gb-ddr3-1866-cl9-240-2x4gb-CID99-IDDLC1Q.html#250bf58c44 120zł

 

W CENIE NOWEGO RYZENA 1600AF macie platforme która zrobi taki sam FPS w grach.

 

DZIECIAK OTWÓRZ OCZY NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ

Abstrahując od tematu.

Youtubowy test i wszystko jasne -

Przy Ryzenie pamięć w single channel, do tego stara karta. Kiedy się nauczycie, że większość testów na YT to syf.

 

 

Ogólnie to stare i7 nie są jakieś bardzo złe, sam niedawno się przesiadłem z Sandy Bridge Xeona E3-1280 (4c/8t) i procek dawał radę, ale ile już można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też przypomnieć, że Ivy Bridge nie mają(Haswell już tak) instrukcji AVX2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do xeona - nie ma integry

 

Nawet nie chodzi o fakt czy zarobie/stracę/wyjdę na zero bo pieniądze nie są problemem ( żeby nie było, że jestem ryzen hejter - kupiłem sobie kolejną płytę taką samą jak sprzedałem za 370zł tylko, że za 240zł https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-ab350-gaming-itx-ac-CID99-IDCQSji.html :E polecam bo płyta epicka, sekcja przy r5 i napięciu 1.375v w budzie itx nie przekroczyła mi 60 stopni ).

 

Gram 1080p 60fps ( ryzen 1/2gen i tak nie ogarnie 144fps ) #pcmasterrace TV na padzie od xbox'a, komp itx skitrany w półce pod TV i liczę na to, że stare i7 zapewni mi taki sam komfort gry co ten ryzen za nawet mniej niż 50% ceny.

Po ostatnich testach zauważyłem jak dużo czasu traci się na coś czego potem się nie wykorzystuje ( patrz poniższe screeny z podkręcania pamięci na ryzenie, poszło chyba 8h ) a widzę po wpisach na forum, że użytkownicy rozwodzą się o 25mhz na cpu i 47mhz na pamięciach mając to sparowane z gtx 1060/1660/rx580 itp.

Liczę, że deal wypali a musi.

 

3950mhz_3200cl14

rsJvanD.jpg

 

3950mhz_3600cl16

PVt4fa5.jpg

 

Ps. czy te ddr3 nie są piękne bestie, wysokie, napięcie 1.65v cl9 - nigdy nie miałem dd3, ciekawe jak to się podkręca

wfLzhIg.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że ludzie kombinują na różne sposoby, ale Autorze tematu, to już jest januszerstwo i cebula, dla kilkudziesięciu zł... Resztę przeczytajcie sami, nosz urwa biznesmen... https://forum.pclab.pl/topic/1307106-Najta%C5%84sza-p%C5%82yta-pod-oc-Ryzen-1600-af/

 

Kupić trupa, próbować go sprzedać później, Ty mi trochę Frankensteina przypominasz, ale sam wiesz jak to się skończyło.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...