Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za śmietnik w tym temacie, ale jestem ciekawy jak architektura zen2 wpływa na wyniki wydajności. Ustawię w taki sposób zen2, żeby w cinebench mieć podobne pkt do i7 3770, i zrobię benchmarki w rotr/sotr/forza. Sam jestem ciekawy jaki wpływ na wydajność ma architektura. Zrobię to z smt off i dostosuję zegar procka, żeby się zbliżyć wynikiem w r20.

 

RyszardGTS@ Tu wrzucam porównanie wydajności w grach 4.3-4.1ghz vs 3650mhz 0.9v, pobory okolice 23-35w na cpu w grach. Smt on.

 

Forza wysokie:

 

 

0f6ebbe885f6f900.jpg1ddbdfbd8c181e7e.jpg

 

 

Sotr wysokie:

 

 

6889406ca0da3e11.jpg0b3e21fada4354fe.jpg

 

 

Cpu-z bench:

 

0b1c278945940f18.jpg

 

 

 

Cinebench r20 single:

 

4c7cb9e96dc2441d.jpg

 

 

Szkoda, że amd nie wypuściło nawet 4/8 procków na archi Zen2 w jakieś dobrej cenie, lub chociaż że 3500x oficjalnie nie wszedł do sprzedaży w europie. 3500x, to wiem , że strzał w kolano by dali, jednak cały czas produkują ryzeny chociażby 1600, a w grach jednak ten 3500x byłby wydajniejszy, a cenowo podobny. Do tego pobory energii są świetne w zen2.

 

 

SMT OFF:

 

 

78e4c24f95a92b02.jpg

 

3d0e9e49e5729eb8.jpg

 

3a463d9677782f3b.jpg

 

4b015f9d4e7b2e67.jpg

 

 

Pobór energii w grach 29-34w , ale nic dziwnego, skoro co chwilę rdzenie i wątki dobijają do 100% :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic o gwarancji(edit) no i ryzyko zakupu używanego sprzętu, ale tak poza tym to super oferta. Będę musiał przemyśleć. Bo właśnie mój komp okazał się za słaby do takiego ghost warrior 3 (za mało ram na płycie i na karcie), a takie 6/12 o wydajności ryzena 1600 znowu wystarczy mi na kilka lat. Adam popraw ostatni link jak możesz.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze te płyty mają NVME...

Ja do tematu takiego budżetowego kompa powrócę około września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciekawa opcja

Dokupić jakieś PSU+RX 570\580 i można czasem pograć

Dla mnie to opcja na lata:P

 

No i jeszcze te płyty mają NVME...

Ja do tematu takiego budżetowego kompa powrócę około września

co to w tym konkretnym przypadku oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

co to w tym konkretnym przypadku oznacza?

No że NVME to szybkie dyski ale do gier starczy dysk na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że NVME to szybkie dyski ale do gier starczy dysk na SATA

Czyli doszedłby zakup dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli doszedłby zakup dysku?

Na czymś trzeba gry trzymać ale to już wg.własnej woli

 

Chodziło mi o dyski SSD

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Wrzucaj wrzucaj, robisz dobrą robotę bo mało kto bawi się w undervolting/underclocking :)

Tomb Raider 3650MHz 6/12 CPU-min99fps (pobór do 35Watt w grach), jest ogromny zapas mocy dla vsync-60fps... pytań brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Wrzucaj wrzucaj, robisz dobrą robotę bo mało kto bawi się w undervolting/underclocking :)

Tomb Raider 3650MHz 6/12 CPU-min99fps (pobór do 35Watt w grach), jest ogromny zapas mocy dla vsync-60fps... pytań brak.

 

W lutym sprawdzałem jak nisko można zejść i takie wynik wyszedł dla

 

Ryzen 3600 3,65GHz 0.900V, 3000MHz CL14 1,230V

 

e005efb48ee5f46d.png

 

Pobór z gniazdka

 

Pulpit - 55,5W

CB R20 - 86W

OCCT bez AVX - 86,2W

OCCT AVX2 małe dane - 94,1W

 

 

 

U Intela z kolejną generacją procesorów o postępie energetycznym można zapomnieć, czekam z niecierpliwością na ZEN3 4600, co pokaże ulepszone 7nm w kwestii energooszczędności. :thumbup:

 

 

Co do poboru prądu przez ZEN, ZEN+, to wypadają bardzo słabo w porównaniu z ZEN2.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie do porównania procki które męczyłem na mojej B450M-S2H. Cine R20

 

JMfAsdL.jpg

 

3500X to super proc, kupiłem boxa za 520zł, oemy były po 450. W tej cenie do gier masakrator bo w 95% gier był taki jak 3600. Poza to słaba opcja. Jak widać z resztą. 1700 był fajny, 2700 jeszcze fajniejszy. 1600 miałem z aliexpress z jakimś tam kodem za 300-320zł. Był taki okres że takie ceny były - 79USD przy kursie 3,8zł. Najlepiej mi wyszedł mój obecny R5 3600 z ali. Z kodem wyszedł 620 jako nowy OEM ( można było kupić taniej ze 20zł używkę ale za to starsza data produkcji ). No i trafiłem świetną sztukę. Jest wydajniejszy na każdym kroku od R7 2700. Wg. tego co widziałem z innymi testami to nawet w wielu programach jest szybszy od 2700X. Jeszcze ostatni go w dodatku zlappingowałem. Spadki temperatur małe 1,5-2 stopni. A co tam, gwarancji i tak przeciez nie ma ;) Za wiele osób nie zdarło żadnego ZEN2 :lol2:

 

trYJm3E.jpg

 

 

W Ryzenach boli mnie pobór platformy w spoczynku (takie zboczenie ;) zwracam na to uwagę) - na tym haswellu ~30W, na i5-8400 to już w ogóle zszedłem do dwudziestu kilku...

30W to może miałeś ale na integrze. Z GPU to minimum 38-40W. U mnie na 3600 do 43W w idlu schodziło z gdniazdka. Powiem tak, jak bym się zdecydował to zrobiłbym stocka + UV i włączyłbym fan-stop na CPU, bo fan stop na GPU już mam. Jedynie to zasilacza bym nie wyłączył :E . Od pół roku dyski mam półprzewodnikowe, tależowe nawet najcichsze i tak dają wibrację i jakiś tam podźwięk. Także czy 30W bierze czy 45W różnicy nie ma za dużej w praktyce. Ot cyferka. Jak zmienisz pralkę na efektywną energetycznie to dopiero CI różnica wyjdzie :lol2: Pozmieniasz w domu żarówki na LED i znowu "oszczędność" z komputera jest prawie zerowa. Dodam jeszcze jedno. Dzisiaj przeglądanie sieci to nie to samo co nawet 5 lat temu. Teraz strony są tak skomplikowane że ich render pobiera dużo mocy i to nie tylko CPU ale i z GPU też ciągnie. Więc można liczyć waty......... jak się ma pulpit na ekranie. Włączysz firefoxa i nowoczesną stronę i pobór wzrośnie mocno.

 

bardzo słabe wyniki @Adam miałeś na r7 2700, powinieneś koło 3450-3500 w r20 multi, po OC jakieś 3900-4000, a u ciebie wynik jak na podkręconym r5 2600

 

Słabe bo płyta zawsze zaniża i to było bodajże na pamięciach 3000 CL16. Jakoś nie przeżywam tego :lol2: Na MSI prawie zawsze są wyższe przy tym samym procesorze....... ale płyty są też ze stówkę droższe. A ja lubię tanio :lol2:;)

dit-mocne_1326_03.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę za tymi Xeonami to one nawet u nas w Polsce na Allegro mają przyzwoite ceny, jeżeli ktoś ma Z87/Z97 i 4/4 to taka wymiana nie jest aż takim złym rozwiązaniem.

1231 4/8 380zł

1240 4/8 420zł

Zdarzają się normalne ceny, niecałe 400 to płaciłem za 4790.

Na pewno warto się zainteresować starszym mikrokodem (czy to Z87/97, czy H81), procesor będzie działał na max turbo.

 

W Ryzenach boli mnie pobór platformy w spoczynku (takie zboczenie ;) zwracam na to uwagę) - na tym haswellu ~30W, na i5-8400 to już w ogóle zszedłem do dwudziestu kilku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo słabe wyniki @Adam miałeś na r7 2700, powinieneś koło 3450-3500 w r20 multi, po OC jakieś 3900-4000, a u ciebie wynik jak na podkręconym r5 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Wrzucaj wrzucaj, robisz dobrą robotę bo mało kto bawi się w undervolting/underclocking :)

Tomb Raider 3650MHz 6/12 CPU-min99fps (pobór do 35Watt w grach), jest ogromny zapas mocy dla vsync-60fps... pytań brak.

 

 

Dorzuciłem smt off w powyższym wpisie. Szczerze, mniejszy pobór przy lepszej wydajności jest na 6/12 niż na 6/6. Rdzenie w benchach gier się zapychają. Ale z drugiej strony, nie dość, że porównuję ten cpu na karcie 5700xt, to jeszcze na wysokich detalach, więc nie dziwota, że procesor z smt off ma ciężko wykarmić tą kartę i rdzenie latają po 100%. Ale jak patrzę na różnicę wydajności pomiędzy 3650mhz vs 4100/4300 to trochę zdziwiony jestem. Największą robotę robi dobrze podkręcony ram. Pobór jeszcze bym urwał o parę watów, ale musiałbym zrobić UV vddg,vddp,vsoc to pewnie z 5w by odeszło. Wentylatory na chłodnicy nie przyspieszają nawet w r20 z smt on.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym sprawdzałem jak nisko można zejść i takie wynik wyszedł dla

Ryzen 3600 3,65GHz 0.900V, 3000MHz CL14 1,230V

Pobór z gniazdka

Pulpit - 55,5W

CB R20 - 86W

OCCT bez AVX - 86,2W

OCCT AVX2 małe dane - 94,1W

Pulpit 55W, karta graficzna w idle też swoje pobiera, wentylacja obudowy, możliwe że też jakieś oświetlenie itd, sprawność zasilacza/krzywa sprawności zasilacza, ze ściany 55Watt to świetny wynik dla całego systemu 6/12.

 

W Ryzenach boli mnie pobór platformy w spoczynku (takie zboczenie ;) zwracam na to uwagę) - na tym haswellu ~30W, na i5-8400 to już w ogóle zszedłem do dwudziestu kilku...

Potrafię zejść do około 31Watt/idle (ze ściany, 5675c+1660ti,ssd, 2xwentylator z grandisa @500rpm) ale i tak ogranicza mnie sprawność zasilacza. Który i tak jest jednym z najsłabszych Gold-ów. Titanium, ma certyfikat na 10% ale ceny zabijają.

Jest problem że nie ma małych Titanium. FSP opracował 400Watt który chyba jest podpięty pod OEM Lenovo i tyle widziano małe Titanium. Większość od 600W, po prostu łatwiej i taniej producentowi jest stworzyć 600W Titanium niż 300W Titanium.

Można by poszukać OEMów z kompów SFF Lenovo/Dell/itp, często tam siedziały np: 240-280W Platinum.

 

A2ruKhq.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba procesory piłują na limicie w Assasins i co teraz mamy...

41fps 34Watt AF

34fps 46Watt AE

... wydajniej i wyższa sprawność energetyczna, pytań brak.

AF YOU WIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem że nie ma małych Titanium.

Można by poszukać OEMów z kompów SFF Lenovo/Dell/itp, często tam siedziały np: 240-280W Platinum.

Mam b. podobne komponenty - 1660ti, ssd, 500rpm na procesorze i 500rpm w obudowie.

Korzystam z Seasoników 300w gold (jeden sfx, jeden tfx, którego bebechy przeszczepiłem do atx) - 80+ Ecova podaje 83% sprawności przy obciążeniu 10%. W stosunku do np. przytoczonego przez Ciebie G360 jestem sporo do przodu przy naprawdę niskim obciążeniu. Mało tego - PicoPSU z kostką level V (87%) pobiera ciut więcej ;)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszło:

 

[med ia]

[/media]

Wallcu? Wallcu? Gdzie jesteś? :E

 

Ogólnie test OK ale danych mało. Trochę po macoszemu , bardziej dla przeciętnego zjadacza pixela CS:GO/Assasina niż prawdziwego entuzjasty co będzie rozbijać benchmarka na atomy. Takie tylko liźnięcie tematu.

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba procesory piłują na limicie w Assasins i co teraz mamy...

41fps 34Watt AF

34fps 46Watt AE

... wydajniej i wyższa sprawność energetyczna, pytań brak.

AF YOU WIN

Widać, że dobrze by było mieć 4/8 a nie 4/4. Akurat byłby taki półśrodek, bo w gierkach się dusi, do tego te dropy...

 

Ale nie ma co narzekać, źle nie jest w tej cenie, widać, że nowsze procki dają przewagę nie tylko w FPS ale i energetycznie. :thumbup:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallcu? Wallcu? Gdzie jesteś? :E

 

Ogólnie test OK ale danych mało. Trochę po macoszemu , bardziej dla przeciętnego zjadacza pixela CS:GO/Assasina niż prawdziwego entuzjasty co będzie rozbijać benchmarka na atomy. Takie tylko liźnięcie tematu.

No i co ma być

Potwierdziło się wszystko to o czym tu pisałem/pisaliśmy.

To jest spoko procesor do grania w 60fps w gry single player i dokładnie taki jest przekaz filmiku od Liptona - w całej reszcie masz dropy fps'ów.

 

Jakby to był ryzen 1500x af to bym go od razu kupił a za ryzena 3400x 4c/8t z ipc jak ryzen 3600 mógłbym przejechać szosową pętle beskidzką... dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzedałem.

Pisałem tam gdzieś na poprzedniej stronie, że w poniedziałek jedzie do nowego właściciela.

 

@down

Nic się nie bój, co miało być udowodnione już zostało udowodnione.

Wydajność w grach = taka sama

Sprzedaż bez strat = zrobione

 

:)

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, a gdzie przeczekanie do serii 4000 na tym "dziadku"? no i cały plan w pi..u poszedł :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzedałem.

Pisałem tam gdzieś na poprzedniej stronie, że w poniedziałek jedzie do nowego właściciela.

 

@down

Nic się nie bój, co miało być udowodnione już zostało udowodnione.

Wydajność w grach = taka sama

Sprzedaż bez strat = zrobione

 

:)

 

g prawda

miało być sprzedaż bez strat po wyjściu nowej gen :)

 

handlarzyna na tydzień to żaden wyczyn :)

zawsze można od jednego kupić taniej żeby drugiemu sprzedać drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...