Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

Ziom nie ogarnia sprzętu i wylewa żale :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poradę Adam***, który wyśmiewa OP'a że jego budżet to 250zł na nową płytę a potem przeczytaj moją gdzie:

- op otrzymuje poradę kupna bardzo dobrej płyty na x370 za 140zł, jeżeli nie spodoba mu się ta konkretna sztuka to wie czego może szukać

- op otrzymuje informację, że do oc ryzena 5 1600 wystarczy mu każda nowa płyta na b450

 

Następnie oceń, który post ma większą wartość.

Forma w której to napisałem nie jest super kulturalna ale to ze względu żeby Pan Adam*** coś zrozumiał ale i tak nie dotarło :(

 

Ps. Twój post nic nie wniósł do projektu i7 3770

Ps2. Idę po płytę pod i7 bo przyszła, już czuje mrowienie w stopach z podniecenia

Ps3. 229zł-140zł = 89zł. To nie kilkadziesiąt złotych tylko kilkadziesiąt % w 3 dni. Na lokacie masz 1,5% rocznie. Patrz trochę szerzej

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że jesteś niesamowity :lol2:

 

Może masz koronę i 39,99*C? :E

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak puszczę baita to nie będzie konsekwentny. Myliłem się. Szanuję. :beerchug::o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak puszczę baita to nie będzie konsekwentny. Myliłem się. Szanuję. :beerchug::o

Ty wystawiłeś płytę czy ocb? Jak tak to gratki, ale gruzu nie przebijesz :lol2:

 

Zestaw zakupiony.

I7 3770 280zl z wysyłką

Płyta gigabyte z77 itx 215 zl z wysyłką

2x4gn corsair vengenance pro 2133mhz cl9 120zl z odbiorem osobistym

 

Sprzedane

Ryzen 1600af za 410

Asrock ab350 fatality itx za 375zl

Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz za 330zl

 

Jak jutro zmontuje całość to dam porownanie wydajności w shadow of the tomb raider

Ryzen 1600af 3950mhz ram 3600 cl16 vs i7 3770 stock + podkrecony do 4250mhz

 

Przy użyciu rx 480 gaming x oraz gtx 1070.

 

Płyta z wysyłką i dzisaj przyszła? Wysyłka pewnie gołębięm :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma biedę w domu i LGA1150 to za 300zł i7 3770 nie taki zły wybór. Ale chyba teraz nastolatkowie nawet mają kieszonkowe 100-500 miesięcznie więc taka oszczędność jest śmieszna. Ludzie po 400zł obudowy kupują :lol2: klawiatury po 300 :lol2:

 

Ale 1600AF/2600 jest znacznie lepszym prockiem od i7 3770. Przesiadka na 3770 to krok wstecz.

 

V2CXDYH.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta odebrana, pełen komplet super stan.

Wielkie podziękowania za mega szybką transakcję dla forumowicza 5pirit, piątka!

 

Jutro i7 i wjeżdżamy z tematem dalej.

 

Mamy:

PCI-E 3.0

SATA 3 x2

WIFI

Dzwiękówkę 5.1

2x wentyle PWM

Z77 z możliwością OC CPU jak i RAM

2x wejscie ethernet

wake on wifi

2x hdmi

2x usb 3.0 + 4x usb 2.0

Wyjscie optyczne

 

Wszystko to czego trzeba normalnemu użytkownikowi - czyli nie cofamy się do średniowiecza tylko do ery gdzie producenci próbowali osiągnąć 60fps a nie 144 i więcej.

 

Minusy - brak M.2, które nie jest niezbędne

 

EvqGtFQ.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg - Ja tylko dałem baita, czy też czelendż na praktyczną weryfikację słów Kolegi. Nie szukaj spisków.

A temat niedługo trzeba będzie przenieść do worklogów :E Tylko nad nazwą się zastanawiam... :lol2:

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Minusy - brak M.2, które nie jest niezbędne

 

Poszedł bym za twoją radą i bym PCta nie odpalił, bo innego dysku nie mam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zakupiony.

I7 3770 280zl z wysyłką

Płyta gigabyte z77 itx 215 zl z wysyłką

2x4gn corsair vengenance pro 2133mhz cl9 120zl z odbiorem osobistym

 

Sprzedane

Ryzen 1600af za 410

Asrock ab350 fatality itx za 375zl

Crucial ballistix 2x8gb 3200mhz za 330zl

 

Jak jutro zmontuje całość to dam porownanie wydajności w shadow of the tomb raider

Ryzen 1600af 3950mhz ram 3600 cl16 vs i7 3770 stock + podkrecony do 4250mhz

 

Przy użyciu rx 480 gaming x oraz gtx 1070.

Wyzwanie przyjąłeś

Za kilka miesięcy wrócisz z wnioskami i podsumowaniem ;)

 

Ale chyba teraz nastolatkowie nawet mają kieszonkowe 100-500 miesięcznie więc taka oszczędność jest śmieszna.

Ja za czasów nastolatka o takim kieszonkowym mogłem jedynie pomarzyć.

Ba,nawet o kompie,którego mam mogłem wtedy też pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale gdzie w tych wyliczeniach jest czas?

 

Czas na skompletowanie kompa bieda edition

Czas na wypchnięcie starych gratów

Użeranie się z Januszami allegro piszącymi super oferty w stylu dam połowę tej ceny ale deal jest tak dobry, że proszę decydować do jutra do 6 rano.

Poskładanie tego wszystkiego do kupy.

 

Spokojnie z 2 wieczory conajmniej dla 100-200 zeta oszczędności

 

PS. Medal to raczej taki

comment_UEBdxghiWMNkmNrWhWCElt8y1eg24rdO,w400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy się nauczycie, że większość testów na YT to syf.

 

Pamietam jak pytalem o testy na YT tzn. ktore sa miarodajne itp. Ogolnie konkuzja byla taka, ze... przesadzam, nie mam co sie doszukiwac problemow tam gdzie ich nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze ryzena 4gen ryzen 3600 bedzie za 400 a 1600 za 250zl

A procki na 1155 beda dorzucac do czipsow w gratisie :E tak samo z ddr3. typie lecz sie na nogi bo na glowie juz za pozno. Widze, ze odkryles, ze czasem nowe czesci po jakims czasie drozeja zamiast taniec :lol2: Dobrze, ze nie widziales co sie kiedys z kartami graficznymi dzialo w czasie boomu koparkowego. rx 470 za kilka stowek mozna bylo sprzedac za ponad 1000zl. Wyobrazasz sobie cos takiego? :lol2:

mind_blown.gif

LGA1155 tak szybko na śmietniku historii nie wyląduje- jest tanie, na rynku jest sporo DDR3 które szkoda jeszcze wyrzucać, a w zastosowaniach domowych poza bardzo wymagającym graniem ta platforma wciąż daje radę.

ona juz jest prawie na smietniku, kolejna premiera czegokolwiek i ja juz kompletnie pogrzebie. i3 juz sa praktycznie nie sprzedawalne, i5 z cena cisna w dol a sensownych plyt np z usb 3.0 na front i sata 6 praktycznie brak. Ludzie do neta chetniej i3 haswella biora jak te i5 sandybridge bo to juz dla wielu zabytek jak sie popatrzy chociazby na wyglad plyt glownych i ich wyposazenie. Ddr3 jeszcze pozyja bo 1150 a i do skylake na niektorych plytach podzialaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak pytalem o testy na YT tzn. ktore sa miarodajne itp. Ogolnie konkuzja byla taka, ze... przesadzam, nie mam co sie doszukiwac problemow tam gdzie ich nie ma ;)

 

Zapominasz , że w internecie każdy może być ekspertem.

 

Już to przerabialiśmy w czasach AMD FX - był test procesorów to zaraz jakiś geniusz wyskakiwał z linkimi do testów które jakiś pseudo dziennikarz przeprowadził w miejscu zależnym całkowicie od GPU by wykazać jak to ludzie polecający Intela nie mają racji.

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

Jutro procek, AIO i zobaczymy co to maleństwo potrafi.

Cable management daje radę jak na itx?

Ciekawe czy na takim starym trupie będzie trzeba robić delida :E

 

TezLkfk.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niezdrowo ciekaw rozwoju sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sobie przeczytalem temat. Czyli w skrocie typ sprzedal prawie nowy mocniejszy sprzet, zamienil go na starszy slabszy sprzet z polowa ilosci ramu i jest zaskoczony ze mu $ w portfelu zostalo, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sobie przeczytalem temat. Czyli w skrocie typ sprzedal prawie nowy mocniejszy sprzet, zamienil go na starszy slabszy sprzet z polowa ilosci ramu i jest zaskoczony ze mu $ w portfelu zostalo, dobrze rozumiem?

Jak na moje,sprzedał Ryzena 1600 AF wraz z płytą i 16GB ramu DDR4,pieniądze z proca idą na i7 3770 + płyta + 8GB DDR3,pozostałe pieniądze do skarpetki,przeczeka z pół roku albo dłużej na LGA 1155,potem jak wyjdą Ryzeny 4xxx,kupi takiego 4600 wraz z płytą i ramami,platformę na "przeczekanie" sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sobie przeczytalem temat. Czyli w skrocie typ sprzedal prawie nowy mocniejszy sprzet, zamienil go na starszy slabszy sprzet z polowa ilosci ramu i jest zaskoczony ze mu $ w portfelu zostalo, dobrze rozumiem?

 

zależy od perspektywy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje,sprzedał Ryzena 1600 AF wraz z płytą i 16GB ramu DDR4,pieniądze z proca idą na i7 3770 + płyta + 8GB DDR3,pozostałe pieniądze do skarpetki,przeczeka z pół roku albo dłużej na LGA 1155,potem jak wyjdą Ryzeny 4xxx,kupi takiego 4600 wraz z płytą i ramami,platformę na "przeczekanie" sprzeda

tylko imho platforma z 1600af to byl wlasnie idealny sprzet na przeczekanie. Wydaje mi sie, ze np takie ddr4 dlugo nie wroca znowu do swojego min a przeciez juz wczesniej straszyli, ze podrozeja a teraz jeszcze doszly do tego nowe czynniki, wirus, kurs $ itd. Jak za zestaw cruciali 2x8 3000mhz przyjdzie mu zaplacic 500+ to juz nie bedzie wesolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie.

Sprzedałem używany mocniejszy sprzęt drożej niż go kupiłem x czasu temu jako nowy i za okolo 50% kasy z tej transakcji próbuje złożyć sprzęt który ma zapewnić dokładnie taką samą wydajność tj 1080p 60fps jak poprzedni zestaw by po ustabilizowaniu się cen nie dokładać ani złotówki i wskoczyć na ryzen 4.

 

Po drodze udało sie też nabyć płytę asrock ab350 itx/ac o 130zl taniej niż wczoraj sprzedałem swoją i jej użyje za x czasu po premierze ryzena 4.

 

W między czasie nikogo nie obrażam i nie wyśmiewam.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja juz bym wolal jakiegos xeona e3 123x v3 niewiele drozej + jakas bieda plyta na h81 i bylo by bez oc ale tak samo wydajnie a platforma nowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...