Skocz do zawartości
wallec

Proszę o usunięcie tego trololo tematu bo już szkoda pisać - pięknie się niektórzy pospinali

Rekomendowane odpowiedzi

Super.

I, z łaski swojej, odpuśćcie już sobie najazdy, besztania, raporty i inne dziwne zagrywki. Chce sprawdzić - niech sprawdza. Polemikę rozumiem, ale zamykać/raportować temat? Z jakiej paki?

Ja się z nim nie zgadzam. Założenia ma z kosmosu. Ale skoro chce to jego sprawa i jego kasa. Regulaminu forum nie łamie.

A już nieuprzejme odzywki niektórych z Was... To raczej one kwalifikują się do raportu.

Przyjął konkretne, wąskie założenia i w swoim mniemaniu zostały one spełnione. Gratuluję, ale chcę zobaczyć zakończenie tego "testu".

A na odzywki typu "ja nie chcę", "to bez sensu", "temat z d..." mam jedną propozycję: idź gdzie indziej (choć inne słowa się cisną na usta). Nie musisz ani czytać, ani komentować. A jak chcesz się wyżyć, to zrób setkę pompek. Gwarantuję że pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie prowadzę dyskusję. Oczywiście mam w sobie jakąś tam uszczypliwość. Niemniej jednak celem jest uzyskanie max wydajności przy minimum keszu. Tak rozumiem zamysł sprzedania R5 1600 na rzecz używy i7 3770. Okazuje się że mój zakup z aliexpress sprzed 3 miesięcy - 620zł za R5 3600 1938SUT wychodzi podobnie atrakcyjnie co i7 3770 za 300zł. Wydajność jest większa niż dwukrotność i7 3770 przy obciążeniu wszystkich rdzeni. Oczywiście nigdy nie przełoży się to na gry bo wiadomo. Ale jednak.

 

i7 3770 za 300 to nie jest zły zakup ogólnie jak ktoś chce po taniości. Widzicie, ludzie podśmiewali się nie dlatego że kupił kolega i7 3770. Tylko dlatego że zamienił na niego R5 1600. Oczywiście każdy sobie rzepkę skrobie. Ale podyskutować warto. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to szaleństwo? czy odwaga?

historia to oceni!

 

ponoć tylko szaleńcy są na tym świecie coś warci ...

 

jakbym sam nie uważał że Ryzen 1600 jest dla mnie na wyrost :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to szaleństwo? czy odwaga?

historia to oceni!

 

ponoć tylko szaleńcy są na tym świecie coś warci ...

 

Fuck konformizm?

 

 

ps

 

Wallec pyknij csgo na all low (najlepiej jakas rozdzialka typu 1024x768 i 4:3). Gra chyba od jakiegos czasu jest za free ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nonkonformizm :P

chyba sobie ze mnie jaja robicie ...

 

a może po prostu nie zostałem jeszcze osławiony największym hajterem wielordzeniowości na tym forum ...

 

taki Quake Champions korzysta tylko z 6 wątków ...

i tez jest za free

 

walec najwyraźniej próbuje potwierdzić wyniki tego testu

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm: Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namonaki - ten test pclaba trafia w punkt.

 

Ok z racji, że korona i mam wolne to ogarnąłem finalne ustawienia powyżej, których nie chce mi się wychodzić bo trzeba bawić się z napięciami.

1 core boost 4404 mhz

2 core boost 4302 mhz

4 core boost 4200 mhz --> przyrost o 500 mhz względem stock'a. pamiętajmy że ten procesor to wersja non-k

 

Nie znam się na oc DDR3 ani na timingach jakie tam uważa się za hardkorowe ale wydaje mi się że 2254mhz cl9-11-11-31 cr1 trc 33 trfc 266 jest chyba bardziej niż elegancko - na 2400hz pc w ogole nie wstaje.

 

Syntetyki finalnie ( chociaż kusi żeby zrobić 3 z przodu na latency a pewnie wystarczy pocisnąć blck o 1 mhz w górę )

 

4hLnug3.png

 

 

Poświęcę dzisiaj z 2h i się pobawię w popularnych grach.

 

DObra mamy to. TRFC zeszło do 240 i tak już zostawiam

 

Bj9wYgc.jpg

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jego R1600 był z tych "normalnych" pewnie nie było by nawet tak bzdurnego tematu

Kartofel namieszał chlopakowi w głowie i stwierdził ze nawet tani i7 może być killerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CSGO, rozdzielczość 1080p, detale niskie tekstury high aa najwyzszy filtrowanie tekstur x16

 

Deathmatch na dust 2 fps od 180 do 270

 

waBe69m.jpg

 

W rozdzielczości 4:3 1024:768 było cały czas około 270 i wzwyż.

 

Nie wiem jak odpalić ten benchmark wbudowany

 

 

Następne będą resident evil 3 oraz forza 4

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma wrzucanie tutaj testów gier z ustawieniami najniższymi tak, aby wyszło, że 3770 jest mniej wydajny niż ryzen 1600 (biorąc pod uwagę nowe produkcje, bo w momencie premiery Ryzen dostawał baty nawet czasami od Pentiuma :E), czy inne? Przecież to oczywiste, że jest mniej wydajny, każdy to wie.

Autor stara się udowodnić, że na takim padle można w miarę komfortowo (około 60 fps) przeczekać te kilka miesięcy i zaoszczędzić kasę przy tej operacji.

 

@Adamiakadam100

Weź sobie wpisz w sygnaturkę, że kupiłeś ryzena 3600 z Aliexpress za 600 zł. Jesteś jak dziadek z dowcipu, co chwalił się każdemu, że przeleciał 3 nastolatki.

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo @Adamiak ma kartę 1060 3gb, więc w grach mimo tej cudownej r5 3600 dostaje od takiego tandemu jak i7 3770 + rx480 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam battlefielda ale znalazłem takie coś.

Nie wiem jakim cudem typ ogarnął blck 107 :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=N5MGx07xK8I

 

@down, nic się nie bój - następne testy nagram kamerką ze statywem żeby było on-liine bez ściemy

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem jakim cudem Ty to chcesz ogarnąć. Miałby być testy, a wrzucasz screen z nie wiadomo jakimi gratami, bez żadnego porównania...

A takie filmiki z "milionem" sub ów, możesz se wsadzić wiesz gdzie.

 

Edit

Nagrasz co? Jak grasz? Czy będzie dual screen na dowód? Ponieważ inaczej, to ja mogę nagrać duchy w mieszkaniu...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza horizon 4

 

1080p ULTRA

CPU i7 3770 OC to 4161 mhz all cores @1.1v cooled with 120mm AIO

Gigabyte z77n-wifi itx

2x4gb Corsair 2133mhz cl9 @ 2200mhz cl9-11-11-31 trc 33 trfc 266 @1,68v

MSI Radeon RX 480 Gaming X 4gb 1366mhz / 2000 mhz

Case Sharkoon QB One - look at the TEMPS!

 

https://www.youtube.com/watch?v=BygCGOXXDao

 

Znalazłem pierwszy minus płyty głównej.

Na mojej starej ab350 asrock fatal1ty itx wtyczki wentylatorów działały PWM lub DC i mogłem sterować prędkościami nawet wentyli 3pin.

Tutaj ten, który przyszedł z obudową chodzi cały czas na 100% - jest cichy i dlatego dopiero teraz to zauważyłem co nie zmienia faktu że Wallec testuje bez ściemy i mówi jak jest a Ci, którzy hejtowali, że projekt to kupa teraz jakoś siedzą cicho :)

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie porównanie do ryza? Nikt nie siedzi cicho tylko już gańba się odzywać.... Miałeś porównać jak działają oby dwie platformy, ale tylko wrzucasz filmik z jednej. No sory, ale porównanie to x do y. A Ty co robisz? Aha sprzedałeś i zarobiłeś kilka zł, za pol roku z tym sprzętem bedziesz się bujał do przyszłego toku albo więcej. Co Ty chcesz udowodnić, dając ss i filmik, który nie ma żadnego odniesienia? Pytam....

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś porównać jak działają oby dwie platformy, ale tylko wrzucasz filmik z jednej.

Tą pierwszą sprzedał i nie zrobił na niej testów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejTrg nie mam tesów bo miałem pokazać że na tym da się zrobić 1080p 60fps ale chętnie porównam i7 3770 do Twojej platformy na r5 3600 jak bardzo jestem w plecy.

 

Nagrasz dla mnie taki sam filmik?

 

Zresztą nieważne.

 

Ja sobie tutaj będę wrzucał filmiki, kto zainteresowany ten skorzysta a krzykacze jak AndrzejTrg, których dupa piecze, że jednak wyszło na moje niech wciąż szukają z pupy argumentów by pobiadolić :)

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam r5 3600 :D

tylko z rtx2070S i monitorem 1440p ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Ci wyszło. Będę śledził temat żeby zobaczyć, czy za kilka miesięcy uda Ci się zrealizować plan dotyczący upgrade'u "po kosztach". Chmmm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja sobie tutaj będę wrzucał filmiki, kto zainteresowany ten skorzysta a krzykacze jak AndrzejTrg, których dupa piecze, że jednak wyszło na moje niech wciąż szukają z pupy argumentów by pobiadolić :)

To sobie jeszcze raz przeczytaj swoj pierwszy post i nazwe swojego tematu bo chyba sam za bardzo nie wiesz co chcesz udowodnic i sie miotasz.

BTW po co ktokowiek mialby ogladac twoje amatorskie testy kiedy rzetelne, profesjonalnie wykonane z metodologia pomiaru itd testy sa od dawna dostepne w necie? Wiec na czym ktos mialby tu skorzystac, jezeli juz to by stracil.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest idealny czas żeby sprzedać swojego ryzena 1gen i 2gen.

 

Sprzedajesz swojego 1600/1700/2600/2700 za dokladnie taki sam hajs za jaki kupiłeś go rok temu i za cene procka kupujesz płytę pod Intela na chipset z , starą i7 2600/3770 która podkrecasz do 4200mhz przez blck i oszulanstwo na turbo boost oraz 8-16gb ram 1866/2133.

 

Hajs z ram ddr 4 i plyty głównej chowasz do skarpety.

 

Jak ceny wrócą do normy to sprzedajesz starego intela ktory w miedzy czasie znowu zdrozeje bo ludzie pokapuja sie ze w grach daje taka sama wydajnosc jak ryzen 1 gen i będa go znowu kupować aby nie przepłacać za ryzeny które i tak nie daja rady do 144fps.

 

 

Ryzen - 70fps

rsJvanD.jpg

 

i7 3770 - 70 fps

CZdqkg1.jpg

 

Szach, mat.

 

Następny update po premierze ryzena 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam :Up_to_s:

I niech autor nie zapomni o konkluzjach i wnioskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na grach też oszczędzasz i za nie nie płacisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...