Skocz do zawartości
ArekChudy

Jaki router o dużym zasięgu do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Mam zamiar kupić nowy router o dużym zasięgu, w sensie żeby na odległość do 100m był bdb zasięg wi-fi. Mieszkam na wsi, posiadam internet z linii telefonicznych. Chciałbym żeby router był w stanie obsłużyć jak najwięcej urządzeń i żeby nie powodowało to zakłóceń między nimi, tzn chodzi mi o to żeby nie było sytuacji że gram sobie w cs'a powiedzmy i nagle ktoś włącza sobie filmik na yt i mam nagle 300ms. Jestem zielony w temacie routerów i bardzo bym prosił o pomoc.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby na odległość 100m był bdb zasięg WiFi, to trzeba kilka Access pointów. A Internet masz z linii telefonicznej o jakiej prędkości, do 10Mbps czy do 20Mbps? Bo jeśli któraś z tych opcji, to musiałbyś wszystkich od WiFi odłączyć, bo masz za wolne łącze żeby mieć komfort grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trzeba mi taki router, który nie będzie się mocno zapychać śmieciami, wirusami i będzie go można łatwo wyczyścić. Mój obecny router jest bardzo trudny w resetowaniu... Zawsze po hard resecie (który był oczywiście problematyczny) wszystko się zerowało i czyściło a teraz jak robię hard reset to nawet się nie zeruje tylko zostają te same informacje co były wcześniej. Dobrze by było też gdyby był z Polskim oprogramowaniem, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w końcu napisz jaki masz aktualnie sprzęt, bo nawet nie wiadomo co zaproponować.

 

A tak z drugiej strony, to nie ma czegoś takiego że router "będzie się mocno zapychać śmieciami, wirusami i będzie go można łatwo wyczyścić". To już 10x szybciej zainfekujesz system operacyjny niż mikrokod na routerze. Zresztą nawet jeśli coś się dzieje z routerem to nie jest zmiana mikrokodu (firmware) tylko co najwyżej zmiana parametrów konfigurowalnych (np. podmiana serwerów DNS). No i hardreset (przywrócenie do ustawień fabrycznych), po co? Sporadycznie można zrobić restart urządzenia i to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obenie posiadam Airlive WT-2000ARM, kiedyś miałem jeszcze Edimaxa. Ogólnie ten Airlive raz chodził dobrze, a raz źle. Były problemy z resetowaniem go, bardzo się zacinało po wejściu na router i ogólnie ciężko było reset zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 56mb/s mam.

Obenie posiadam Airlive WT-2000ARM,

Ciekawe jak osiągasz te do "Do 56mb/s". To są parametry obecnego routera (spec):

 

ADSL2/2+
- Up to 24Mbps downstream(ADSL2+) and 3.5Mbps upstream bandwidth(ADSL2+M)
- Support G.992.4 ADSL 2(12Mbps) and G.992.5 ADSL2+(24Mbps)

Wireless Interface
- Compatible with 802.11g

Data Rate
- 802.11g: up to 54Mbps

Czyli max do 20Mbps. Kto jest dostawcą internetu?

 

Jeśli faktycznie masz usługę ADSL2+ to kup Netgear D1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie w umowie tak jest napisane, a z tym osiąganiem to wcale tak nie jest. Dostawcą internetu jest Netia. W gierkach mam stały ping 300-400, a pobieranie to jakieś 200kb/s, ale ostatnio mi się podniosło do 600. Z 2 mies. temu miałem 1.2mb/s. A może faktycznie 54mb/s, nie pamiętam już jak to tam jest, ale jakoś tak Albo 56mb/s albo 54mb/s.

Edytowane przez ArekChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może faktycznie 54mb/s, nie pamiętam już jak to tam jest, ale jakoś tak Albo 56mb/s albo 54mb/s.

54Mbps to co najwyżej prędkość połączenia WiFi.

Router masz ADSL2/2+ więc to wskazuje na prędkość do 10/20Mbps. Jeśli nie mas VDSL (do 80Mbps) to wspomniany Netgear D1500 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, już wszystko wiem. W umowie jest napisane 20mb/s, ale moja przepustowość łącza ok. 10mb/s, może i nawet mniej.

Edytowane przez ArekChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W umowie pisze 20mb/s,

Jest napisane ;)

 

No to ten Netgear wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie to najlepsze rozwiązanie jakie może być? Wydaje mi się że ni jak tego nie polepszę skoro przepustowość to tylko ok. 10mb/s ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stary router nawala, to nowy będzie działał lepiej. Prędkości łącza bez jego zmiany nie polepszysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki wielkie za pomoc, pozostaje mi tylko kupić router :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze chciałbym się dopytać, czy w tym netgearze są wymienne anteny? Bo oglądam zdjęcia i nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz zmieniać? Akurat anteny w routerach są odpowiednio dobrane i ich zmiana niekiedy powoduje obniżenie parametrów routera (a konkretnie sekcji WiFi). A jak chcesz zwiększyć zasięg, to polecam dodatkowy Access point lub router z funkcją Access pointu (np. Archer C6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozwiązanie z access pointem wymaga 2 urządzeń, czy wystarczy 1 z tą funkcją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakiś inny router niż ten Netgear? Chodzi mi o to aby software miał dobry, no i żeby zasięg miał też mocny. Chciałbym też żeby nie działy się z nim żadne dziwne rzeczy że będzie się rozłączać co chwilę. Może coś od Asusa? Chociaż asus nie ma za dobrych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...