Skocz do zawartości
mzjr

[5000 zł] 15" - cichy, małe ramki, super ekran, Gefroce NOW, stacja dokująca.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Znów szukam laptopa. Zatrzęsienie tego na rynku i wolę mądrzejszych zapytać. Wpadł mi w oko Dell XPS i ASUS Zenbook 15, ale może macie lepsze pomysły.

 

1. Jaki jest budżet?

Do 5 tys. zł.

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?

Firma

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?

15", ale z mini ramkami.

4. W jakim kraju będzie dokonany zakup (jeśli w Polsce można punkt pominąć)?

PL

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:

Brak silnych preferencji, ale lubię NBD Della i mam ich stację dokującą.

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)

Biuro 50%, filmy/youtube 30%, Geforce NOW 20%

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku

Dobra jakość materiałów, bardzo dobry ekran, niski hałas przy oglądaniu filmów, mała obudowa, dobry modem wifi.

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

Ciągle przenoszony między biurem, a domem.

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

Geforce NOW

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

Nie ma to większego znaczenia.

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

Nie ma to większego znaczenia.

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

Win 10 najlepiej pro

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?

Nie ma to większego znaczenia.

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.

Nie ma to większego znaczenia.

15. Kiedy planujemy zakup?

Mogę poczekać

16. Jak długo planujemy go używać?

4-5 lat

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?

Nie ma to większego znaczenia.

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 5tyś. brutto, czy netto. W tej pierwszej grupie cenowej mieści się:

Dell Inspiron 7590 i5-9300H/8GB/256/Win10P GTX1050 za 4899zł

Dobrze wyposażony laptop z gwarancją NBD, ma port Thunderbolt, jest elegancki i ma całkiem wydajne podzespoły, w tym procesor i5-9300H. Pokrywa jest magnezowa, a całość waży 1,81kg.

System Windows jest w tym wypadku w wersji PRO

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w otoczeniu służbowym tych delli z 5 czy 6, to jest takie badziewie, że głowa mała. Bluescreeny, zawieszające się stacje dokujące, znikający w stacji dokującej lan... Problem nie dotyczy jednego egzemplarza ale wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cervandes, a to mowa o tych konkretnych modelach (7590), czy po prostu o Dell'ach jako takich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 5tyś. brutto, czy netto. W tej pierwszej grupie cenowej mieści się:

Dell Inspiron 7590 i5-9300H/8GB/256/Win10P GTX1050 za 4899zł

Dobrze wyposażony laptop z gwarancją NBD, ma port Thunderbolt, jest elegancki i ma całkiem wydajne podzespoły, w tym procesor i5-9300H. Pokrywa jest magnezowa, a całość waży 1,81kg.

System Windows jest w tym wypadku w wersji PRO

 

 

Mam w otoczeniu służbowym tych delli z 5 czy 6, to jest takie badziewie, że głowa mała. Bluescreeny, zawieszające się stacje dokujące, znikający w stacji dokującej lan... Problem nie dotyczy jednego egzemplarza ale wszystkich.

 

Fajny Dell, ale biorąc pod uwagę post Cervandesa i możliwość kupienia za 5499 zł ASUS ZenBook 15 UX533FTC i7-10510U/16GB/512/W10/GTX1650Max-Q, to nie wiem czy Dell jest optymalnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Dell, ale biorąc pod uwagę post Cervandesa i możliwość kupienia za 5499 zł ASUS ZenBook 15 UX533FTC i7-10510U/16GB/512/W10/GTX1650Max-Q, to nie wiem czy Dell jest optymalnym wyborem.

 

Daj znać czy te 5000zł to netto, czy brutto (bo chyba jednak netto). Warto też zauważyć, że wydajność i5-9300H i i7-10510U to dwa różne światy, na korzyść tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy te 5000zł to netto, czy brutto (bo chyba jednak netto). Warto też zauważyć, że wydajność i5-9300H i i7-10510U to dwa różne światy, na korzyść tego pierwszego.

Masz rację. 5000 netto to max, ale nie wiem jak dobry musiał by być sprzęt, żebym uznał go za warty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że do GeForce NOW nie potrzebna jest jakakolwiek grafika poza integrą ani wysokonapięciowy procesor. Dlatego sugeruję:

 

Dell Latitude 5500 i5-8365U/16GB/256/Win10P - 4 227 zł netto / 5 199 zł brutto

 

Wyższa biznesowa seria na 3 letniej gwarancji, laptop wykonany z aluminium. Windows 10 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć że do GeForce NOW nie potrzebna jest jakakolwiek grafika poza integrą ani wysokonapięciowy procesor. Dlatego sugeruję:

 

Dell Latitude 5500 i5-8365U/16GB/256/Win10P - 4 227 zł netto / 5 199 zł brutto

 

Wyższa biznesowa seria na 3 letniej gwarancji, laptop wykonany z aluminium. Windows 10 PRO

Masz rację, ale w przypadku tego Della nie rozumiem jego ceny przy takich podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cervandes, a to mowa o tych konkretnych modelach (7590), czy po prostu o Dell'ach jako takich?

 

Wybacz, że dopiero teraz odpowiadam, nie zaglądałem do tego tematu. Przedsiębiorstwo w którym pracuję jest złotym partnerem della. Gdzie nie spojrzysz tam dell, tylko jak analityk ma jeden komputerek i nie ma docka, to spoko - żyje, pracuje, nie marudzi. Ale jak masz dwa, trzy monitory, stację dokującą - nie ma osoby, która nie marudzi i narzeka. Ponoć winny jest intel i firmware do ich kart, ale nie zagłębiałem się w temat na tyle, aby móc to jednoznacznie stwierdzić. Ludzie dzień w dzień drą się ( a raczej darli, gdy jeszcze pracowaliśmy w biurze) - że rozpierniczą ten złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi właśnie o laptopy z integrą intela i do tego z procesorami niskonapięciowymi. Ciekawy jestem czy tak samo sytuacja wygląda w przypadków wersji z dedykowaną kartą i procesorem niskonapięciowym lub dedykowaną kartą i pełnym procesorem i5/i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi właśnie o laptopy z integrą intela i do tego z procesorami niskonapięciowymi. Ciekawy jestem czy tak samo sytuacja wygląda w przypadków wersji z dedykowaną kartą i procesorem niskonapięciowym lub dedykowaną kartą i pełnym procesorem i5/i7?

 

Co to za domniemania, instytut danych z tyłka ? Jak masz dodatkową grafikę to i tak wyjście obrazu jest przez integrę także co to w ogóle za teorie? Co ma niskonapięciowy procesor z tym wspólnego poza tym że to moja propozycja i jak zwykle takie sobie teorie wymyślisz żeby ktoś wybrał inną?

 

Masz rację, ale w przypadku tego Della nie rozumiem jego ceny przy takich podzespołach.

Cena wynika z tego że jest to wysoka biznesowa seria wykonana z aluminium, na 3 letniej gwarancji.No i masz tu też 16 GB RAM.

 

Tak czy inaczej - pytanie czy to musi być dell bo stacje dokujące uniwersalne są śmiesznie tanie i może lepiej wziąć coś innej marki ?

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos, czytaj wątek, a nie szukasz zwarcia. Post w żadnym wypadku nie był kierowany do ciebie więc nie wiem po co te tekstyscratchhead.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wynika z tego że jest to wysoka biznesowa seria wykonana z aluminium, na 3 letniej gwarancji.No i masz tu też 16 GB RAM.

 

Tak czy inaczej - pytanie czy to musi być dell bo stacje dokujące uniwersalne są śmiesznie tanie i może lepiej wziąć coś innej marki ?

Oczywiście, że nie musi być DELL. Stację mogę dokupić.

 

Tak jak pisałem w pierwszym poście - najbardziej zależy mi na dobrej jakość materiałów, bardzo dobry ekran, niski hałasie przy oglądaniu filmów, niewielkiej obudowie i dobrym modemie wifi.

Podoba mi się ASUS ZenBook 15 UX533FAC i5‑10210U/8GB/512/W10 Silver za 3799 zł brutto, ale nie wiem, czy to dobry wybór, czy ma dobry ekran i czy da się podpiąć pod jakąś stację dokującą.

Edytowane przez mzjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wieszaniem Della to się nie zgodzę. Ja mogę to samo powiedzieć o Lenovo.

To że się wiesza w firmie głównie spowodowane jest bulidem Windowsa. Jak masz stare sterowniki, etc to takie są skutki. U mnie są Lenovo które nie pochodzą dłużej niż 2h bez bluescreena, a jak podepniesz i odpeniesz stację na USB-C to powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ASUS ZenBook 15 UX533FAC i5‑10210U/8GB/512/W10 Silver za 3799 zł brutto, ale nie wiem, czy to dobry wybór, czy ma dobry ekran i czy da się podpiąć pod jakąś stację dokującą.

 

Zwróć uwagę że tam RAM jest lutowany więc nigdy go nie rozbudujesz, poza tym nie ma wyjścia USB-C z TB/DP więc nie wypuścisz obrazu przez to złącze (choć może tylko nie być napisane to w opisie a w rzeczywistości jest).

 

W tej samej cenie masz:

Lenovo ThinkBook 15 i5-10210U/16GB/512/Win10Pro - 3699 zł

 

Tutaj już 16 GB RAM, Windows 10 PRO i wyjście USB-C z Display Port więc stację podłączysz. Dodatkowo laptop jest wykonany z aluminium i oczywiście ma matrycę matową IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że tam RAM jest lutowany więc nigdy go nie rozbudujesz, poza tym nie ma wyjścia USB-C z TB/DP więc nie wypuścisz obrazu przez to złącze (choć może tylko nie być napisane to w opisie a w rzeczywistości jest).

 

W tej samej cenie masz:

Lenovo ThinkBook 15 i5-10210U/16GB/512/Win10Pro - 3699 zł

 

Tutaj już 16 GB RAM, Windows 10 PRO i wyjście USB-C z Display Port więc stację podłączysz. Dodatkowo laptop jest wykonany z aluminium i oczywiście ma matrycę matową IPS.

Bardzo fajny laptop, ale taki troszkę nijaki.

Nie wiem tez czy mi do torby wlezie. Teraz mam Dell Latitude e7440 i niewiele luzu zostało na szerokość.

Rozbudowywać RAMu nie zamierzam (zresztą w tym Lenovo jedna kość jest przylutowana też). Wystarczy mi nawet 8 GB na kilka lat, a potem zmienię całość.

Matowa matryca i aluminium fajna sprawa, ale ekran słabo oddaje barwy i ma niską jasność maksymalną. Przeczytałem to na notebookcheck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...