Skocz do zawartości
Nelin

Problem z ilością FPS-ów i ścinkami gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc w znalezieniu problemu. Od około miesiąca zaczeły pojawiać się problemy w grach spadki fpsów nawet do 1 oraz ściny trwajace nawet 3-5 sekund. Komputer posiadam od około roku i nigdy nie miałem problemu tego typu. Nic w sprzęcie nie podkręcałem ani nie grzebałem bo kompletnie na tym się nie znam dlatego proszę o pomoc was.

Na początku skanowałem system antywirem oraz malwarebytes nic nie znalazło. Sprawdzałem wszystkie sterowniki również były aktualne ale na wszelki wypadek przeinstalowałem, nic to nie dało więc po prostu zainstalowałem system od nowa i tu sytuacja zaczyna się powtarzać (chociaż w trochę mniejszym stopniu) nie mam pojęcia co może powodować ten problem. Sprawdziłem HWMonitor temperaturę itd. w CoD Warzone ale nie za bardzo się na tym znam i nie wiem czy to normalne, że CPU pracuje na 100% (wkleję na dole). Dla próby również włączyłem Coda z nagrywaniem+muzyką i gdy przycina grę to również muzykę i automatycznie wyłącza się nagrywanie (korzystałem z geforce experience).

 

Specyfikacja komputera dodam jeszcze tylko, że mam 8gb RAMu ale czy to może być problemem?

Procesor: Intel Core i5-9400F, 2.90GHz, 9MB, BOX

Karta Graficzna: Palit RTX 2060 GamingPro, 6GB GDDR6, 192bit

Płyta główna: Gigabyte B360M D3H

Pamięć RAM: Corsair Venegeance LPX, DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Dysk SSD: Crucial BX500 240GB SATA3 (systemowy ma bardzo dużo wolnego miejsca)

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146)

Obudowa: Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

 

Jeśli o czymś zapomniałem piszcie przyjmę każdą pomoc :)

post-618033-15849909451595_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym poprosić o pomoc w znalezieniu problemu. Od około miesiąca zaczeły pojawiać się problemy w grach spadki fpsów nawet do 1 oraz ściny trwajace nawet 3-5 sekund. Komputer posiadam od około roku i nigdy nie miałem problemu tego typu. Nic w sprzęcie nie podkręcałem ani nie grzebałem bo kompletnie na tym się nie znam dlatego proszę o pomoc was.

Na początku skanowałem system antywirem oraz malwarebytes nic nie znalazło. Sprawdzałem wszystkie sterowniki również były aktualne ale na wszelki wypadek przeinstalowałem, nic to nie dało więc po prostu zainstalowałem system od nowa i tu sytuacja zaczyna się powtarzać (chociaż w trochę mniejszym stopniu) nie mam pojęcia co może powodować ten problem. Sprawdziłem HWMonitor temperaturę itd. w CoD Warzone ale nie za bardzo się na tym znam i nie wiem czy to normalne, że CPU pracuje na 100% (wkleję na dole). Dla próby również włączyłem Coda z nagrywaniem+muzyką i gdy przycina grę to również muzykę i automatycznie wyłącza się nagrywanie (korzystałem z geforce experience).

 

Specyfikacja komputera dodam jeszcze tylko, że mam 8gb RAMu ale czy to może być problemem?

Procesor: Intel Core i5-9400F, 2.90GHz, 9MB, BOX

Karta Graficzna: Palit RTX 2060 GamingPro, 6GB GDDR6, 192bit

Płyta główna: Gigabyte B360M D3H

Pamięć RAM: Corsair Venegeance LPX, DDR4, 8GB, 3000MHz, CL16

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Dysk SSD: Crucial BX500 240GB SATA3 (systemowy ma bardzo dużo wolnego miejsca)

Dysk HDD: Toshiba P300 1TB

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146)

Obudowa: Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

 

Jeśli o czymś zapomniałem piszcie przyjmę każdą pomoc :)

 

 

cod BR? gre masz na HDD ?

jeslio tak to normalne ze uzywa 100% CPU - tylko 6 core i mocna doscc grafika - przy 6/12 ( i mocno kreconych 4/8) tego nie ma- ew jesli juz to malo kiedy

8GB RAM w single ? moze to byc problem

ad 2

jak masz ustawione pamiec wirtualna i czy na ssd napewno?? przy 8GB RAM minimum 2 tyle trzeba tj 8000 ustawiasz i nie na automat ale sztywno od-do

 

ram test mozna zrobic + ew OCCT CPU/ GPU I PSU test bo moze sie okazac ze to wina zasilacza- dobrtze bylo by miec miernik.. ew programem napiecia bo niekiedy sa praktycznie zgodne z miernikiem :D- mialem tak na b150m:)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, CoD BR (na HDD)specjalnie go wybrałem do tesu bo własnie ma duże wymagania.

 

Jeśli chodzi o pamięć wirtualną to: Całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszystkich dysków 6281 MB. Mam nadzieję, że o to chodzi :)

 

Jeśli chodzi o test to rozumiem że jakimś programem sprawdzać, jesteś w stanie coś polecić? Niestety jestem całkowicie zielony w takich sprawach :/

Edytowane przez Nelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a CoD bez nagrywania i muzyki normalnie działa czy też tnie?

W jakich grach w ogóle to się dzieje? Czy po wyłączeniu w geforce experience nakładki w grze problem występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po meczu w CoD na czysto wyłaczyłem wszystko muzykę, geforce experience, discorda itp. i niestety nic się nie zmieniło.

 

Jeśli chodzi o gry to właśnie CoD i Fortnite (tak na prawdę tylko w to gram).

 

Testowałem to już po zmianie wirtualnej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisales czy masz te ram w jednej kosci czy dualu ?

 

moge zobaczyc co u mnie bedzie na 1x8GB ale to pozniej

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś którąś z tych gier zainstalować na SSD i sprawdzić jak będzie działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś którąś z tych gier zainstalować na SSD i sprawdzić jak będzie działała?

 

 

 

 

COD moze i miec z tym problem ale FORTNITE nie powinien raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie umknęło mi to RAM w 1 kości.

 

Nie próbowałem instalować na SSD żadnej gry, ale jeśli to może być problemem to sprawdzę ale to niestety za jakiś czas bo mój internet jest dość słaby a nie mogę wszystkim domownikom zabrać internetu :D więc ponowne ściąganie trochę mi zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie umknęło mi to RAM w 1 kości.

 

 

 

 

1sza mozliwa przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COD moze i miec z tym problem ale FORTNITE nie powinien raczej

Fortnite też miewa z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem RAM przez Diagnostykę pamięci systemu windows, nie wykryło błędu, mam nadzieję, że to dobry test.

 

Jeśli chodzi o napięcia to sprawdziłem w BIOSie i wyszły takie (napięcia z OCCT wrzucę w załączniku):

Case Open (YES)

CPU Vcore (1.092 V)

CPU VCCSA (1.068 V)

DRAM Channel A/S Voltage (1.224 V)

+3.3V (3.423 V)

+5V (5.160 V)

+12V (12.384 V)

CPU VAXG (0.000 V)

 

Również wykonałem test 30min w OCCT lecz nie za bardzo wiedziałem jak to ustawić do testu więc zostawiłem ustawienia domyślne tylko zmieniłem rozdzielczość w 3D i Power bo była ustawiona na 1024x768. Dodaje link do tego bo plik jest za duży i nie mogę go dodać jako załącznika (https://zapodaj.net/5b1c2b078d8d5.png.html).

 

Edit:

Teraz tak pomyślałem żeby spróbować ograniczyć FPSy do 60 na monitorze bo normalnie mam 144 które ograniczam do 140. W 1 meczu CoDa na początku miałem 1 spadek, a 2 mecz zagrałem cały bez spadków i ściny nie wiem czy to przypadek dlatego o tym piszę w każdym razie na pewno potestuje to dłużej jak tylko będę miał wolną chwilę.

post-618033-15850526427477_thumb.png

Edytowane przez Nelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem ale chciałem, żeby temat do góry skoczył. Generalnie dziękuje wszystkim za pomoc i po sprawdzeniu wszystkich opcji dokupiłem kolejną kość RAM-u jak napisał AdRjiaN i problem całkowicie zniknął więc jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc i temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...