Skocz do zawartości
GrLT

Karta za 2k do 2K

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wolne 2k pln i chciałbym wymienić leciwego gtx970 na coś nowszego. Mam monitor 1440p i niestety wygląda że 2060 super/2070 zwykły to może być ciut za mało.

Pomysły w tej cenie mam w sumie 2:

- używany GTX 1080 Ti [wersja INNO3D X3, jeszcze 10 miesiecy gwarancji]

- nowy 5700XT [jeszcze nie wiem która wersja, pewnie coś z 3 wiatrakami]

 

Doradzicie coś z tego albo zaproponujecie lepszy pomysł?

Grywam głownie w FPSy oraz RPGi, trochę jeszcze w World of Warship. Chciałbym mieć średnio 70+ klatek w 1440p w Doom Eternal. Z jednej strony GTX jest mocniejszy i ma 11GB RAMu co może się bardzo przydać jak wyjdą nowe konsole. Z drugiej RX jest prawie tak samo mocny, a im lepsza gra tym lepiej sobie radzi. No i ma 2 lata gwarancji.

Help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radosław. Zaraz zacznie się ubijanie kart z serii gtx przez olewanie optymalizacji sterowników. Nvidia od lat dba o to, żeby nie opłacało się za długo siedzieć w ich high-endzie. Na premierę Wiedźmina była nawet o to ciężka gunwoburza i potem nagle magicznie rodzina gtx7xx zyskała 20-30% wydajności po wydaniu nowych sterowników.

 

Nie wiem, czy lepszą opcją nie byłby rtx. Złotówkę dzisiaj szlag trafił, więc pewnie zaraz się zacznie karuzela na cenach i opłacalność trzeba będzie liczyć od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie walut za chwile za 2k pln nawet 2060S nie kupisz. Na Pascale bym już nie patrzył bo wydajność w nowych grach raczej spadnie. RTX 2060S / 2070do 2k powinien spokojnie wystarczyć a odnośnie navi powiem tak - do 1,5k za 5700 można dać ale, 2k za 5700XT i mały wzrost wydajności + problemy ze sterownikami chyba bym odpuścił. Dla mnie RDNA 1gen czyli obecne navi to beta testy przed RDNA2 i może licząc wydajność/cena wypada dobrze to jednak czekałbym na nową generacje. RTX też mocno dostaną od Ampere ale z drugiej strony premiera realnie w 2021 i RDNA2 pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że 2060 super/2070 zwykły to może być ciut za mało.

Pomysły w tej cenie mam w sumie 2:

- używany GTX 1080 Ti [wersja INNO3D X3, jeszcze 10 miesiecy gwarancji]

- nowy 5700XT [jeszcze nie wiem która wersja, pewnie coś z 3 wiatrakami]

Przecież różnice między tymi kartami to 10%. Serio zauważysz 10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radeonach dalej są problemy. Szukałbym 2070 super, albo dołożyć do nówki, albo polować na sztukę z outletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ostatnie pytanie:

Najtańsza 2070s jaką znalazłem to za 2200 pln. [bez backplate'u nawet, no i firma nie tak znana]

https://www.x-kom.pl/p/524186-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-2070-super-dual-fan-8gb-gddr6.html

 

Najtańsza sensowna 5700XT to z kolei 1900 pln :

https://www.x-kom.pl/p/542120-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-5700-xt-phantom-gaming-d-oc-8gb-gddr6.html

 

Opłaca się dołożyć te 300 pln do RTXa? Czy są może jakieś sensowniejsze radeony od innych producentów w tej lub bardzo podobnej cenie?

Edytowane przez GrLT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, kup 5700 XT za 1900 zł i graj sobie w gry tak jak ja i całe mnóstwo użytkowników tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze do radka daja jeszcze dwie gry. Resident evil 3 i monster hunter z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, kup 5700 XT za 1900 zł i graj sobie w gry tak jak ja i całe mnóstwo użytkowników tego forum.

 

I tak jak mnóstwo użytkowników tego forum miej problemy z radeonem :) Czarne ekrany, crashe, nierówna wydajność, a jak ktoś jeszcze chce 144hz to karta będzie chodziła zboostowana nawet na pulpicie.

Ale spoko, możecie polecać, już to wiele osób przerabiało, przychodzi radek, tydzień się człowiek męczy żeby jakoś to chodziło, a potem leci zwrot i dołożenie do rtx'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko w dzisiejszej sytuacji na świecie jedyna opłacalna karta to 5700xt właśnie. Do 2070s trzeba dopłacić 400 zł do w miarę sensownej wersji, a 2060s to już w ogóle jest nieopłacalna w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak mnóstwo użytkowników tego forum miej problemy z radeonem :) Czarne ekrany, crashe, nierówna wydajność, a jak ktoś jeszcze chce 144hz to karta będzie chodziła zboostowana nawet na pulpicie.

Ale spoko, możecie polecać, już to wiele osób przerabiało, przychodzi radek, tydzień się człowiek męczy żeby jakoś to chodziło, a potem leci zwrot i dołożenie do rtx'a.

> "Mnóstwo" - po 20.2.2 została garstka raczej. Do tego mnóstwo osób to nie miało żadnych problemów z tym.

> nierówna wydajność też została ogarnięta - karty już nie ścinają zegarów w losowych miejscach [ja to nawet miałem w starszych grach, a teraz działa jak należy]

> 144Hz to ustawiało pamięci na sztywno na 1750mhz. Obszedłem to w dwie minuty używając darmowego programu który jednym klawiszem zmienia odświeżanie monitora z 144Hz na 120Hz. Jasne, ten pobór prądu przez pamięć AMD nie chce/nie umie rozwiązać, ale można to zrobić samemu bez problemu.

 

Większym problemem jest to, że RDNA1 nie będzie działać z DX12 Ultimate - w sumie to kasuje zakup teraz tej karty, bo konsole będą mieć RDNA2 zgodne z tym. Na te chwilę wygląda to tak, jak kupno serii HD7000 przed pojawieniem się konsol opartych o GCN jak w 290x. I tak 7970 zestarzało się mocno, a taki 290x dużo dużo mniej. Sam ma RX5700 i sądzę, że kartę będę opychać przez to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia. Pomyłka.

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem użytkownikiem Rx 5700 RedDevil i ogólnie problemów z tą kartą nie mam, ale na pewno nie poleciłbym kart Navi które chcą po włożeniu karty do budy po prostu bezproblemowo grać. Obecne karty navi mają full opór skopane nastawy ze 3 dni szukałem optymalnych ustawień i to wszystko przez głupią funkcje boost. Nie widziałem gorszego ustrojstwa w zależności od gry i sterów ten boost zupełnie inaczej działa co w wielu grach powoduje crashy wywalanie z gier znikanie obrazu, ale jak już znajdzie się złoty środek w ustawieniach to jak na razie bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Większym problemem jest to, że RDNA1 nie będzie działać z DX12 Ultimate - w sumie to kasuje zakup teraz tej karty, bo konsole będą mieć RDNA2 zgodne z tym. Na te chwilę wygląda to tak, jak kupno serii HD7000 przed pojawieniem się konsol opartych o GCN jak w 290x. I tak 7970 zestarzało się mocno, a taki 290x dużo dużo mniej. Sam ma RX5700 i sądzę, że kartę będę opychać przez to :(

 

A RTXy bedą dobrze działać z DX 12u? Bo to w sumie przesądzałoby o decyzji, skoro kupuję kartę na co najmniej 2 lata - a pewnie i 3 jeśli ten kryzys dobrze siądzie... :E

Edytowane przez GrLT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem użytkownikiem Rx 5700 RedDevil i ogólnie problemów z tą kartą nie mam, ale na pewno nie poleciłbym kart Navi które chcą po włożeniu karty do budy po prostu bezproblemowo grać. Obecne karty navi mają full opór skopane nastawy ze 3 dni szukałem optymalnych ustawień i to wszystko przez głupią funkcje boost. Nie widziałem gorszego ustrojstwa w zależności od gry i sterów ten boost zupełnie inaczej działa co w wielu grach powoduje crashy wywalanie z gier znikanie obrazu, ale jak już znajdzie się złoty środek w ustawieniach to jak na razie bezproblemowo.

Zaciekawiłeś mnie. Co ma boost do crashy w grach? Co to za złoty środek? Obniżenie zegarów?

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RTXy bedą dobrze działać z DX 12u? Bo to w sumie przesądzałoby o decyzji, skoro kupuję kartę na co najmniej 2 lata - a pewnie i 3 jeśli ten kryzys dobrze siądzie... :E

Według tego co mówią to tak - o dziwo Nvidia jest zgodna z nadchodzącym standardem, a karty AMD nie, a do tej pory było odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie. Co ma boost do crashy w grach? Co to za złoty środek? Obniżenie zegarów?

 

Ciężko to wytłumaczyć, ale przykładowo w jednej grze boost wynosi 1800Mhz a w drugiej już 1750Mhz napięcie też sobie tańczy w górę i w dół i bardzo często zdarzają się przypadki że boost był maksymalny a napięcie za niskie i wywalało sterownik znikał obraz itd. Pomogło zmniejszenie boosta, powerlimit na maxa przez co game boost jest na takim samym poziomie a w końcu karta zachowuje się stabilnie. Jeżeli chodzi o obniżenie napięcia to ciężki temat, ogólnie zauważyłem że karta jest bardzo wrażliwa na zmianę napięcia więc lepiej zostawić tak jak są czyli przesunięte na maxymalne ustawienia. Jeżeli chodzi o oprogramowanie od AMD to najlepiej nic tam nie ruszać od sterowników w wersji 19 miałem dziwne akcje jeszcze na wcześniejszych kartach (rx570,rx580,rx590) więc grzebanie w Radeon Software radze unikać jak ognia w szczególności funkcji anti-lag i ulepszona synchronizacja. Podsumowując z moich doświadczeń wynika że napięcie dla GPU nie nadąża za boostem, a oprogramowanie od AMD niestety pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest bieda z kartami, albo ceny wystrzeliły albo nie ma dostępności.

Ponieważ jak autor chcę zamówić kartę do 2k pln i chcę to zrobić najlepiej w x-kom (obecnie darmowa wysyłka) oraz patrzę tylko na nv to mamy:

https://www.x-kom.pl/p/545142-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2070-dual-8gb-gddr6.html

opinie dobre w sieci tylko karta mega gruba i hmmm brzydka :)

https://www.x-kom.pl/p/533599-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-tri-frozr-8gb-gddr6.html

opinie sa że jest niestety głośna i tyle o niej wyczytwałem

https://www.x-kom.pl/p/541538-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-2060-super-dual-evo-oc-8gb-gddr6.html

mało opinii bo to nowa wersja ze zmienionym chłodzeniem ale w tej cenie jest 2070

tyle z dostępnych od ręki, potem mamy:

https://www.x-kom.pl/p/520370-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-rtx-2060-super-ex-1-click-oc-8gb-gddr6.html

dobre opinie tylko gwarancja krótka

https://www.x-kom.pl/p/511882-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html

opinie różne (grzeje się podobno), w euro jest dostępna od ręki ale 80zł drożej

https://www.x-kom.pl/p/504674-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2060-super-armor-oc-8gb-gddr6.html

opinie dobre.

gainwardy, pality mają w tej cenie chyba to samo chłodzenie (tak to przynajmniej wygląda) które chyba jest dość głośne.

Ja się skłaniam ku ASUS 2070 ale wybór jest teraz dość ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dzisiejsze ceny to żadnej się nie opłaca brać w tym momencie. 2060s za 2k pln ? Ja za swoją dałem jakoś 1600 zł po sprzedaniu CODA :E Ja brałbym 5700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ceny są jakie są i trzeba coś wybrać w miarę rozsądnie.

Ja zamówiłem asus rtx2070 za 1919zł bo był tańszy niż większość sensownych 2060super a i opinie ma w miarę dobre chociaż przekonany do końca nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio bardzo podobny dylemat i finalnie stanęło na Sapphire RX 5700 XT Nitro+, troszkę przekroczyłem budżet ale udało się kupić za 2099 zł. Dodatkowo idealnie wymiarami odpowiada do mojego "zagospodarowania przestrzennego" w budzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem AMD (używam ich kart od 8 lat, najpierw hd7770 potem rx480) ale ilość płaczu na różnych forach mnie zniechęciło, do tego doszło DX12U i padło na tego rtxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli zasadniczo wynika że w danym momencie nie da się kupić karty za 2k pln która spełni moje warunki [1440p i 100+ fps i starczy na 2 lata (czyli 60+ fps na medium za 2 lata w tytulach AAA )]?

Czy w takim razie lepiej

- kupić jakiegos rx 5700xt/rtx2060s i wymienic na nowa karte jak juz wyjdą konsole i sie okaze ktory producent lepiej sobie radzi po kolejnym skoku generacyjnym?

- dolozyc do rtx 2070s i miec nadzieje ze Nvidia nie ubije karty po premierze rtx 3000 [ktora bedzie w ogole kiedy?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx bierz jedynie jeżeli chcesz wyciskać maksy z gry przy rozdziałce nawet w niektórych 4k oczywiście z dobrym procesorem. Jeżeli natomiast mniej wymagające tytuły to w zupełności 1080 ci styknie, nawet z takim i5 4670k podkręconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...