Skocz do zawartości
duch11

Gdzie kupic - Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Ze sklepu w którym kosztuje ok 500zł bo taka jest rynkowa cena. Teraz akurat dolar mega drogi dlatego ceny wyższe.

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z pendrive to jest BOX. On jest tylko do odczytu. Czyli nie da się na niego nic innego wgrać i sformatować.

 

Nie trzeba z niego systemu instalować. Można pobrać najnowsze ISO ze strony M$, wypalić na płycie i z niej instalować.

 

Wersja OEM jest sprzedawana na płytach. W przypadku problemów z przeniesieniem na inny sprzęt polski oddział M$ umywa rączki i nie pomaga.

 

W przypadku sklepów gdzie ceny są po 200 - 300 zł - są to klucze używane i nie wiadomo co się kupuje. Oficjalnie odsprzedawać można tylko klucze BOX i te sprzedawane przez Microsoft na ich stronie.

 

Więc jak chcemy mieć klucz na długi czas to lepiej kupić nowy. No chyba że nam nie zależy to na alledrogo nawet i za 10 zł można kupić. Co za różnica. Ale w ten sposób nawet paserem można zostać.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak chcemy mieć klucz na długi czas to lepiej kupić nowy. No chyba że nam nie zależy to na alledrogo nawet i za 10 zł można kupić. Co za różnica. Ale w ten sposób nawet paserem można zostać.

Jakim paserem? Gdyby to było nielegalne, to MS zatrudniłby jakiegoś studenta za 2000 zł, żeby zgłaszał te wszystkie aukcje na policję. Ale jakoś nie zgłasza, a nawet pisze, że lepiej instalować piraty. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś twierdzi, że nie można? Można, ale nie zmienia to niczego w kwestii przypisania do sprzętu.

 

to że się da przenieść nie znaczy że można w.g. polityki M$. jeżeli coś nie pyknie podczas automatycznej aktywacji przy przeniesieniu OEMa i trzeba będzie dzwonić do konsultanta to skończy się to standardową formułką: "Licencja OEM nie pozwala na przeniesienie na inną maszynę. Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim paserem? Gdyby to było nielegalne, to MS zatrudniłby jakiegoś studenta za 2000 zł, żeby zgłaszał te wszystkie aukcje na policję. Ale jakoś nie zgłasza, a nawet pisze, że lepiej instalować piraty. :lol2:

 

 

Ale jest taka instytucja jak BSA. I oni się tym zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to BSA, ale to są pajacyki. Oni wysyłają do firm mejle z żądaniem - oczywiście bez żadnych podstaw prawnych - przesłania listy używanego w firmie oprogramowania. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać używane licencje można, kwestia tylko jakie, bo nie wszystkie, chyba że wraz ze sprzętem. Użytkować używane licencje również można, pod warunkiem że jest się w stanie udowodnić legalność tej licencji i jej legalne nabycie i pochodzenie.

 

Paserem to można zostać jak kupi się kradziony system lub bezprawnie sprzedany, np. ze zutylizowanego kompa na co nie ma się żadnych papierów, albo zutylizowany komputer był brandowany wraz z licencją.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze jesli OEM niby nie mozna przenosic to co w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia plyty glownej np po kilku latach od zakupu gdzie takich plyt juz nie ma w sprzedazy? Mozna przenosic sam tak robilem i nie ma z tym problemu tzn z aktywacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie OEM preinstalowany na laptopie to nie ma problemu z przeniesieniem OEM na nową płytę w obrębie tego samego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam kupilem OEM w sklepie i zainstalowalem na stacjonarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma problemu z przeniesieniem na nową płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkurzyć nieco ten temat.

 

Jak ta cała sytuacja ma się do komputerów kupowanych w sklepie?

Przykładowo, wchodzę do renomowanego sklepu i na starcie dostaję informację, że jak kupię konkretny zestaw komputerowy to tam już jest wgrany win10.

Lepiej widać to na najtańszych komputerach, gdzie cały komputer kosztuje na przykład 1400 zł. Jest to co prawda kiepski sprzęt, ale w tym już jest win10.

Przecież jakby z tego zestawu zdjąć wartość windowsa, niech będzie 500 zł, to okazuje się, że sam sprzęt jest o wartości 900 zł.

Przecież co do zasady za 900 zł nie byłoby szans na złożenie tego komputera. Coś mi się tu nie trzyma kupy.

Poza tym, w sklepie ten windows zwykle jest już zaczytany w biosa. Chociaż to może oddzielna kwestia, bo rozumiem, że jest to po prostu przekopiowana płyta CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jakby z tego zestawu zdjąć wartość windowsa, niech będzie 500 zł, to okazuje się, że sam sprzęt jest o wartości 900 zł.

Przecież co do zasady za 900 zł nie byłoby szans na złożenie tego komputera. Coś mi się tu nie trzyma kupy.

Producenci komputerów kupują licencje na innych zasadach to chyba oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz wersję trial ewentualnie, którą po 30 dniach musisz aktywować oryginalnym kluczem za 500 zł. To nie działa tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega składał w renomowanym sklepie kompa i dostał windę gratis (aktywowwana) :lol2: Poleciłem mu aby na fakturze sprawdził czy mu nie doliczyli,ale się okazało że nie...jak był z nim u mnie to sprawa się rozwiązała bo ze startem systemu startował też kms :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie ma nic za darmo tym bardziej jak to cos jest drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega składał w renomowanym sklepie kompa i dostał windę gratis (aktywowwana) :lol2: Poleciłem mu aby na fakturze sprawdził czy mu nie doliczyli,ale się okazało że nie...jak był z nim u mnie to sprawa się rozwiązała bo ze startem systemu startował też kms :lol2:

To nieźle, ja rozumiem w jakiś osiedlowym sklepiku, ale w znanym... To lepiej windowsa dokupić osobno później, a może będzie jak wyżej. I dobry hak dla ludzi z którymi w uja z reklamacjami itp itp lecieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to co prawda kiepski sprzęt, ale w tym już jest win10. Przecież jakby z tego zestawu zdjąć wartość windowsa, niech będzie 500 zł, to okazuje się, że sam sprzęt jest o wartości 900 zł.

Przecież co do zasady za 900 zł nie byłoby szans na złożenie tego komputera.

Oczywiście, że byłaby! Podaj linka z dowodami!

 

1. Część to sprzęt używany sprzedawany jako nowy.

2. Leżaki magazynowe.

3. Złomy o wydajności sprzed 10 lat.

Nie ma żadnej rozsądnej oferty za 1400 zł (szybszej niż i5-2400 z roku 2011). W dodatku firmy typu x-kom doliczają do laptopów np. po 400 zł, zapewne kupują to za 350 zł.

 

 

Kolega składał w renomowanym sklepie kompa i dostał windę gratis (aktywowwana) :lol2: Poleciłem mu aby na fakturze sprawdził czy mu nie doliczyli,ale się okazało że nie...jak był z nim u mnie to sprawa się rozwiązała bo ze startem systemu startował też kms :lol2:
Renomowana firma krzak. Podaj nazwę tej firmy, żaden renomowany sklep tak nie zrobi, bo konsekwencje będą straszne, tu piractwo jest ostro ścigane. Gdyby x-kom tak zrobił to za kilka dni Microsoft odcina mu dostawy, wpada policja i konfiskuje wszystkie komputery, a pewnie i więcej. Tak więc opisujesz jakąś firmę krzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę bo sam mu dobierałem komponenty,miał kompa mieć bez systemu i już wcześniej zakupionego 10 pro a tam mu wgrali home i był aktywowany a reklamy sklepowi nie będę robił...też nie mogłem w to uwierzyć ale miałem kompa u siebie i wiem co widziałem. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkurzyć nieco ten temat.

 

Jak ta cała sytuacja ma się do komputerów kupowanych w sklepie?

Przykładowo, wchodzę do renomowanego sklepu i na starcie dostaję informację, że jak kupię konkretny zestaw komputerowy to tam już jest wgrany win10.

Lepiej widać to na najtańszych komputerach, gdzie cały komputer kosztuje na przykład 1400 zł. Jest to co prawda kiepski sprzęt, ale w tym już jest win10.

Przecież jakby z tego zestawu zdjąć wartość windowsa, niech będzie 500 zł, to okazuje się, że sam sprzęt jest o wartości 900 zł.

Przecież co do zasady za 900 zł nie byłoby szans na złożenie tego komputera. Coś mi się tu nie trzyma kupy.

Poza tym, w sklepie ten windows zwykle jest już zaczytany w biosa. Chociaż to może oddzielna kwestia, bo rozumiem, że jest to po prostu przekopiowana płyta CD.

Czasem sprzedawcy tak instalują OEM system builder i nie dają żadnego klucza i dowodu na nabycie systemu a jedynie na instalację. W takiej sytuacji nie zostaje się właścicielem licencji, tylko właścicielem dalej jest sklep i żeby było wszystko legitnie to w przypadku chęci reinstalacji systemu trzeba udać się do sklepu.

Tego typu zakup odradzam, bo jak pisałem nie nabywamy w ten sposób licencji, chyba że na fakturze jest wyraźnie napisane że zakupiono również system i otrzymano choćby naklejkę z kluczem lub klucz esd.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renomowana firma krzak. Podaj nazwę tej firmy, żaden renomowany sklep tak nie zrobi

Przecież to może być pan Zbyszek, który wcześniej miał lokalny Komputerexpol, a potem wszedł we franczyzę do jakiejś sieci i działa podobnie jak wcześniej, tyle że pod zmienionym szyldem.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...