Skocz do zawartości
duch11

Gdzie kupic - Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie... https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html Znajde cos taniej (lepiej usb niz plytka, ale nie bede sie spinal ;)). Chodzi mi o kupienie legalnego wina, nie zaden cd-key itp. Jak rozumiem graniczna cena to 450-500 i taniej nie znajde? Pamietam, ze swego czasu byl sklep co sprzedawal windowsa10 o 100 czy 150zł taniej. Nawet mialem podsylac link z pytaniem czy to legal/legalna oferta, ale nie moge tego znalezc teraz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie... https://www.x-kom.pl/p/248984-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-64bit-oem-dvd.html Znajde cos taniej (lepiej usb niz plytka, ale nie bede sie spinal ;)). Chodzi mi o kupienie legalnego wina, nie zaden cd-key itp. Jak rozumiem graniczna cena to 450-500 i taniej nie znajde? Pamietam, ze swego czasu byl sklep co sprzedawal windowsa10 o 100 czy 150zł taniej. Nawet mialem podsylac link z pytaniem czy to legal/legalna oferta, ale nie moge tego znalezc teraz :/

 

Euro RTV AGD=499

 

Na lepsze=476

Edytowane przez VirUseKPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba to ESD... Czyli co cd-key? Wolalbym jednak cos "namacalnego" ;) Zreszta znajac zycie nieogarnalbym jak to "postawic" na swiezo zakupionym dysku ssd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padłem :lol2:

 

Skoro to linkujesz więc polecasz zakup tu konretnie...

A czy jeśli zablokują taki klucz po miesiącu oddasz pieniądze ktoś komu kupi a firma np.się zamknie?

 

W takich miejscach się nie kupuje windy

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej aktywator... Lub czekaj, na pewnej Polskiej stronie jest dość często dostępny z jakimś AV za zawrotną sumę ok 100 zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padłem :lol2:

 

Skoro to linkujesz więc polecasz zakup tu konretnie...

A czy jeśli zablokują taki klucz po miesiącu oddasz pieniądze ktoś komu kupi a firma np.się zamknie?

 

W takich miejscach się nie kupuje windy

Z tym sklepem nie miałem wcześniej żadnej styczności. Ofertę znalazłem w internecie.

Firma wydaje się działać przynajmniej od kilku lat, dlatego oferta wydaje się wiarygodna, tym bardziej, że mają status partnera Microsoft.

Gdyby sprzedawali nielegalne oprogramowanie jakim cudem utrzymaliby się dłużej na rynku? I jakim cudem byliby partnerem Microsoft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sklepem nie miałem wcześniej żadnej styczności. Ofertę znalazłem w internecie.

Firma wydaje się działać przynajmniej od kilku lat, dlatego oferta wydaje się wiarygodna, tym bardziej, że mają status partnera Microsoft.

Gdyby sprzedawali nielegalne oprogramowanie jakim cudem utrzymaliby się dłużej na rynku? I jakim cudem byliby partnerem Microsoft?

Jesteś tak naiwny czy ...(bo dostanę warna)? :Up_to_s::E

 

Pytanie do Ciebie...możesz nie odpowiadać ale zastanów się

 

Skąd się wzięła cena jaką proponują i skąd oni mają klucze?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się w przyszłości skąd kupić Windows 10 i teraz rodzi się pytanie. Te tańsze wersje OEM są gorsze niż BOX? Wydaje mi się, że te OEM przypisują się do płyty i w razie awarii, reklamacji lub zmiany sprzętu mogę mieć problemy z ponowną aktywacją?

 

Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tak naiwny czy ...(bo dostanę warna)? :Up_to_s::E

 

Pytanie do Ciebie...możesz nie odpowiadać ale zastanów się

 

Skąd się wzięła cena jaką proponują i skąd oni mają klucze?

Rycerzu Microsoftu, przecież ta firma na listę MS sama się nie wpisała: https://www.microsoft.com/pl-pl/solution-providers/partnerdetails/soft360pl_de6823bc-b5f2-4db4-b3ce-b9ce1c0291f2/75ed4418-6ecb-499c-b5fd-ce7bcf66e0f0

 

Ta firma handluje używanym oprogramowaniem https://soft360.pl/content/9-gwarancja-legalnosci co jest oczywiście zgodne z prawem (art. 15 ust. 3 ustawy prawo autorskie), a przede wszystkim logiką.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rycerzu Microsoftu, przecież ta firma na listę MS sama się nie wpisała: https://www.microsoft.com/pl-pl/solution-providers/partnerdetails/soft360pl_de6823bc-b5f2-4db4-b3ce-b9ce1c0291f2/75ed4418-6ecb-499c-b5fd-ce7bcf66e0f0

 

Ta firma handluje używanym oprogramowaniem https://soft360.pl/content/9-gwarancja-legalnosci co jest oczywiście zgodne z prawem (art. 15 ust. 3 ustawy prawo autorskie), a przede wszystkim logiką.

Obrońca sklepu się znalazł a może właściciel :E

Ta a świstak siedzi i zawija w sreberka...

Zresztą niech każdy kupuje sobie gdzie chce

 

Śmiało dzieci kupujcie ale w razie problemów piszcie do @vhp :lol2::E

 

Z mojej strony EOT.bo się robi offtop...

 

Z fartem ;)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą niech każdy kupuje sobie gdzie chce

Niby tak, ale ja tutaj dostałem bana za obrazoburczą (dla MS i PCLabu chyba też) tezę, że oprogramowanie OEM można przenosić. :lol2:

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM mozna przenosic. Sam tak zrobilem i nie bylo z tym zadnego problemu. Klucz sie przypisuje do konta MS a nie do plyty. Kiedy wkoncu ta teria o plycie glownej przejdzie do lamusa no :hmm:

 

 

Jak jest sie zalogowanym do systemu kontem MS to w polu aktywacja widnieje info cytat

 

"System windows zostal aktywowany przy uzyciu licencji cyfrowej polaczonej z Twoim kontem Microsoft" powtorze POŁACZONEJ Z TWOIM KONTEM MS , nie z plyta glowna. Zrozumcie to wreszcie i wyjdzcie z tego debilnego przekonania o przypisaniu klucza do mobo :mad2:

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby sprzedawali nielegalne oprogramowanie jakim cudem utrzymaliby się dłużej na rynku? I jakim cudem byliby partnerem Microsoft?
1. Policja łapie przestępców często po wielu latach.

2. Microsoft ma bałagan, nawet gdy ludzie bezpośrednio ich okradali to bany poleciały po roku czy dłużej (chargeback itp, gra kupiona, zwrot kasy, gra za darmo), a ze 3 lata gdy okradali karty kredytowe (tu MS zarabiał).

 

O tej firmie soft360 czytałem (nie pamiętam), że bodajże miała innego właściciela i wtedy dostała partnera. Tak samo ktoś może kupić bankruta Morele (nie że to im grozi) i zostać złotym partnerem Microsoftu i sprzedawać piraty, a dokładnie klucze kupione za grosze.

 

Legalnego Windowsa kupuje się tylko w renomowanych sklepach, ale nawet w Morele bym nie kupił gołego klucza - bojąc się, że któryś pracownik może dorobić do pensji. Tylko w zaplombowanym pudełku.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kiedy wkoncu ta teria o plycie glownej przejdzie do lamusa no :hmm:

 

Nigdy, bo licencja jest przypisana do sprzętu (i ewentualnie do konta MS), do używania, korzystania i aktywacji Windows 10 nie jest wymagane konto MS.

 

Cytat: "Podczas instalowania systemu Windows 10 licencja cyfrowa kojarzy się ze sprzętem urządzenia."

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

 

 

 

EDIT: Poprawka cytowania posta na który odpowiadam. :)

Edytowane przez Kandelabros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, bo licencja jest przypisana do sprzętu (i ewentualnie do konta MS), do używania, korzystania i aktywacji Windows 10 nie jest wymagane konto MS.

 

Cytat: "Podczas instalowania systemu Windows 10 licencja cyfrowa kojarzy się ze sprzętem urządzenia."

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Ale przecież podlinkowałeś do artykułu, który wyjaśnia jak aktywować windows po zmianie sprzętu.

Czyli można przenieść licencje na inny sprzęt.

 

A ktoś twierdzi, że nie można? Można, ale nie zmienia to niczego w kwestii przypisania do sprzętu.

Przed zmianą cytatu moja odpowiedź miała sens.

Edytowane przez grupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież podlinkowałeś do artykułu, który wyjaśnia jak aktywować windows po zmianie sprzętu.

Czyli można przenieść licencje na inny sprzęt.

 

A ktoś twierdzi, że nie można? Można, ale nie zmienia to niczego w kwestii przypisania do sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, pitu pitu, a ja jak szukam to ten USB to wydatek ok 650, plytka troche tansza, ale i tak grubo powyzej 500 ;) Da sie gdzies taniej bo raczej na 90% juz jutro, tfuuuu, dzisiaj bede musial ostatecznie zamowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć 100% pewności że kupujesz nowy i legalny to nie, nie da się znacznie taniej.

 

Jak chcesz używany to już musisz szukać takiej transakcji, która da Ci pewność, że zakupiony produkt będziesz mógł używać legalnie i zgodnie z postanowieniami licencji, na którą godzisz się w momencie instalacji.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra Pany, pitu pitu, a ja jak szukam to ten USB to wydatek ok 650, plytka troche tansza, ale i tak grubo powyzej 500
A umiesz czytać? Czemu nie przeczytałeś mojego wpisu? Ani nawet drugiego?!!!

 

Masz dwa renomowane sklepy pewniaki Morele i Euro po 499 zł. Pendrive to niebezpieczny nośnik, ale to bez znaczenia, ważne by klucz był legalny i zaplombowany fabrycznie. I tak się potem ściąga najnowszą wersję z Microsoft (zamiast instalować poprawki, w tym duże, a potem dalsze, lepiej mieć to od razu sklejone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy miec klucz, nosnik nie jest do niczego potrzebny bo i tak pobiera sie najnowsza wersje z serwerow MS tworzy sobie USB lubn DVD i sie instaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i tak pobiera sie najnowsza wersje z serwerow MS tworzy sobie USB lubn DVD i sie instaluje

 

Ja sobie tak właśnie zrobiłem (wypaliłem na DVD-jeszcze nie instalowałem). Jeszcze mi powiedz skąd wziąć legalny i działający klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...