Skocz do zawartości
turborzeznik

i7 8700K OC i test w OCCT

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problem z moim i7 8700K. Wygląda to tak:

Wszystkie rdzenie chce mieć na 4.7Ghz.

W biosie mnożnik ustawiony na sztywno.

Napięcie Vcore odczytane w HW Info 1.301

Napięcie ustawione na sztywno, skorygowane przez LLC, w spoczynku i pod obciążeniem jest takie samo.

Stan oszczędzania energii w biosie wyłączony

Intel SGX w biosie wyłączony.

AVX offset ustawiony na 0

Max limit poboru prądu pod obciążeniem (zapomniałem jak to się nazywa) ustawiony na 120W na krótki czas i długi.

 

System działa prawidłowo, nic się nie wiesza.

Gry czasami się crashują/zamykają przy czym system działa dalej bez najmniejszego problemu

 

Przy teście w OCCT 5.2.coś tam. Wali błędami że szok, chwilę po starcie.

 

W cinebench r15 test CPU bez problemu, Max temp na CPU 69/70 stopni.

 

Co jest Nie tak że nie da się zrobić testu w occt bez błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duża częstotliwość albo za małe napięcie, musisz skorygowac OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że nawet 1.32 przy 4.7Ghz to za mało... Tak też próbowałem i od startu wali błędami... mimo tego wszystko inne działa normalnie. Czasem wysypie się jakaś gra. Jutro spróbuje na 1.33. Co dziwne to to że kiedyś nawet na 1.28 mniej sypalo błędami. Dopiero po jakichś 15 minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

degradacja wszystkich dosięga po czasie - przy takim OC jak twoje ciut szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też obstawiam degradację i dodatkowo słaba sztuka , 4.8GHz powinien zrobić przy 1.2v i zerowym offsecie bez sypania błedami w OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Degradacja? No bez przesady.... przecież tego procka, w zasadzie całego PC mam 1.5roku... przecież to jakaś kupa śmiechu.

Jest możliwość że to jednak z OCCT coś nie tak może byc? Czym innym jeszcze warto sprawdzić CPU?

Edytowane przez turborzeznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np blender 2.82 lub intel burn test albo po prostu grać i olać wypalarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę i5 9600kf, i chyba te proce trzeba testować w prime95 smallfft, żeby mieć 100% pewność, co do stabilności. Occt 40min przeszedł duze dane, a gry wyłaczalo. Smallfft zresetował pc po 2 sekundach. Albo zapomniałeś o jednej opcji w biosie off, albo kasztaniak. Limit wat ustaw na 255w, bo i5 na napięciu 1.35v potrafila zjeść 160w w smallfft, a i7 jest sporo glodniejsza na waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę i5 9600kf, i chyba te proce trzeba testować w prime95 smallfft, żeby mieć 100% pewność, co do stabilności. Occt 40min przeszedł duze dane, a gry wyłaczalo. Smallfft zresetował pc po 2 sekundach. Albo zapomniałeś o jednej opcji w biosie off, albo kasztaniak. Limit wat ustaw na 255w, bo i5 na napięciu 1.35v potrafila zjeść 160w w smallfft, a i7 jest sporo glodniejsza na waty.

 

 

Zgadza się, nowe intele najlepiej testować w prime 95 z avx, wtedy I7 @5Ghz ciągnie 215wat.

 

degradacja wszystkich dosięga po czasie - przy takim OC jak twoje ciut szybciej ;)

 

 

Żadnej degradacji po tak krótkim czasie użytkowania nie ma, jest to proces bardzo długotrwały i prawie niezauważalny. Dodatkowo OC w granicach rozsądku nie ma na to wpływu...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

 

Narazie testowałem na 120W Ale spróbuję dac więcej.

Jaką opcje biosie miałeś na myśli, by wyłączyć?

 

@kjubb

 

Tak zrobię, wrócę z roboty i spróbuje z tym Prime95. Jakaś podpowiedź co do ustawień w tym programie?

 

Nie wiem tylko czy problemem nie będzie zasilacz :D

W Twingo sprawa wygląda tak:

 

Gry max TDP ok.90W

Cinebench r15 (czy jak to tam się pisze) MAX TDP 118W

 

Grafika wiadomo w grach pełny limit 250W zużywa.

 

Nie pamiętam jaki dokładnie mam zasilacz Ale jakiegoś crossair 650W 80+Gold certyfikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij limity na czas testu, procesor weźmie prądu ile musi, takie duszenie może powodować niestabilności w testach.

 

Dodatkowo turbo boost off w biosie ? Jeszcze coś tam się wyłączało, ale nie pamiętam, musiałbyś poczytać jakiś poradnik. Opcje oszczędzania energii chyba też off mają być.

 

uruchamiasz prime95, zatrzymujesz test, wybierasz "stress test", wybierasz small fft i start. Z 20-30 minut w smallu będzie raczej już wystarczającym testem. Proc jest po delidzie?

Co do 650w , corsair to dobra firma, 650w jest z sporym zapasem na ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij limity na czas testu, procesor weźmie prądu ile musi, takie duszenie może powodować niestabilności w testach.

 

Dodatkowo turbo boost off w biosie ? Jeszcze coś tam się wyłączało, ale nie pamiętam, musiałbyś poczytać jakiś poradnik. Opcje oszczędzania energii chyba też off mają być.

 

uruchamiasz prime95, zatrzymujesz test, wybierasz "stress test", wybierasz small fft i start. Z 20-30 minut w smallu będzie raczej już wystarczającym testem. Proc jest po delidzie?

Co do 650w , corsair to dobra firma, 650w jest z sporym zapasem na ten zestaw.

 

Proc bez skalpa, ale w życiu nie miałem na nim więcej jak 72 stopnie. W biosie oszczędzanie energii wyłączone i zrzucenie zegarów też, napięcie na stałe i mnożnik też. Limit TDP zostawić na auto czy wpisać tam jakieś 200W? Turbo boost nie pamiętam jak jest. Wiem że na pewno zrobiłem turbo enhanced na odblokowane, by mieć taki sam mnożnik na wszystkich rdzeniach. Chyba że powinienem to wyłączyć i w innej opcji ustawic jeden mnożnik np. x47 dla wszystkich rdzeni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem TDP Limit na 200W

Napięcie Vcore na 1.26 w rzeczywistości 1.264

Jeszcze jedno krótkie pytanie. Czy napięcia CPU SA ustawione przez bios automatycznie na 1.312V i CPU IO na 1.264V nie są ciut za wysokie?

 

------

 

Zrobiłem test w prime95. Faktycznie piec że szok.

Zrobiłem small fft. Test trwał 11 minut, wykonano 8 testow 0 błędów i 0 warn'ów. Przerwalem test bo sekcja zasilania miała już 95 stopni. TDP 182W

Podczas testu Vcore 1.28

Edytowane przez turborzeznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże IO/SA, przy Twoich nastawach RAM ustaw 1.1/1.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże IO/SA, przy Twoich nastawach RAM ustaw 1.1/1.12

 

Zrobiłem już wcześniej IO - 1.14 i SA - 1.15

 

Drodzy koledzy, przepraszam za zamieszanie. Jak się okazało winne za wszystko było ustawienie ram. Już tłumaczę. Posiadam RAM jak w stopce Ale ustawiłem to na 3400Mhz przy cl15 i napięciu 1.344v Gdy wróciłem do profilu XMP czyli 3200MHz cl15 i napięcia 1.344 to zero błędów w occt 5.5.5. Procek ustawiony na 4.8GHz przy napięciu 1.25v (odczyt z HWinfo min. 1.256v max 1.264v)

 

Gdybym chciał tak wyżej RAM, np. Znowu na 3400MHz powinienem podnosic SA i IO? Jak tak, to do jakich wartości jest sens próbować? Czy poprostu mój RAM na tych 3400MHz nie pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop:

Jednak stare prime95/linx + furmark to najlepsze combo do testów OC, u mnie w OCCT GPU throttluje, zrzuca napięcie, wywala obraz, w grach i Furmarku jest bezbłędnie, nie zdziwiłbym się gdyby z testem CPU też było coś nie tak. Natomiast jak w grach też Ci wywala - nie winiłbym OCCT a sprzęt/ustawienia biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...