Skocz do zawartości
spec_od_kompa

Kupię Monitor CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje dobrego monitora CRT. Potrzebuje go do starych gier retro, ale używania na codzień. Lubię starą technologie i szkoda, żeby taki sprzęt marnował się po strychach. Jest szansa, że ktoś posiada taki zabytek, ale leży nieużywany. Aktualnie od dłuższego czasu (ponad rok) nie było żadnego egzemplarza na znanych portalach, dlatego pytam tutaj.

 

Mam upatrzone konkretne modele (od najbardziej pożądanego):

- SONY GDM-FW900

- SONY GDM-F520

- SONY G520

- DELL/HP P1130

 

Zdjęcie monitora Dell P1130 który był swego czasu najbardziej popularny.

monitor-dell-21-sony-flat-trynitron-p1130-3671412154.jpg

 

Oczywiście jestem skłonny zapłacić odpowiednią ilość pieniędzy. Nie podaje konkretnej kwoty, ponieważ wszystko zależy od modelu i stanu technicznego, może też być uszkodzony bo będę próbował napraw.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez spec_od_kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zen3x: Dzięki za wyszukanie, ale tego Della znalazłem wcześniej i już się kontaktowałem. Może się uda, ale to i tak nie jest model w który celuje. Marzy mi się 1600x1200@100hz a tego ten dell nie potrafi.

Ten NEC fajny ale 17" a to by była mordęga na takim małym. A planuje grać też w nowsze gry.

 

Poszukiwania nadal trwają, na znalazce czeka nagroda w postaci pieniężnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w firmach. Mogą jeszcze mieć 21" IBM na trinitronach lub Gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaarema: Jak na złość tylko 85hz (do internetu i gier lepiej jednak 100hz), no i diamondtron (całkiem niezły, ale trinitrony miały lepszy tryb serwisowy tzn. ustawiało się przez komputer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie te monitory to są rozkalibrowane. Lepiej poszukaj u elektroników czy któryś nie ma.

 

Ja swojego della którego zabrała smieciarka 4 lata temu co jakiś czas trzeba było srubokretem podregulować na czuja.

 

Dobrą sztukę znależć teraz to jak z swiecą w kopalni złota szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po takim czasie te monitory to są rozkalibrowane. Lepiej poszukaj u elektroników czy któryś nie ma.

E tam, kupię kolorymetr, regulacje w windas umiem zrobić. Kondenastory można wymienić, jedyne co to kineskop może być zużyty, ale to się rzadko zdarza żeby był tak zużyty że się go nie da używać.

Chciałbym przejść na LCD ale nawet taki zużyty ma cechy które u ciekłokrystalicznych nie idą w parze czyli odświeżanie i kolory.

 

Ja swojego della którego zabrała smieciarka 4 lata temu co jakiś czas trzeba było srubokretem podregulować na czuja.

Miałeś P1130? Szkoda, że wyrzuciłeś, ja bym kupił nawet uszkodzony. Ciekawe, że focus się rozjeżdżał, do tego modelu jest bardzo szczegółowa instrukcja serwisowa, szkoda że nie próbowałeś naprawy.

 

Dobrą sztukę znależć teraz to jak z swiecą w kopalni złota szukać.

Ja mam raczej podejście żeby kupić jakikolwiek i spróbować naprawić, skalibrować.

Edytowane przez spec_od_kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałeś P1130? Szkoda, że wyrzuciłeś, ja bym kupił nawet uszkodzony.

 

Wypalił się, chyba...(mleczny, nieostry obraz) kręcenie nic nie pomagało. Te monitory to były sprzedawane z demobilu z firm.

Cięzki jak diabli, miejsce zajmował więc trzeba było się z nim rozstać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie muszą być to modele z listy? Możliwe, że znalazłbym jakiś stary LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morten84 17" Lg to żaden problem kupić albo nawet znaleźć, pomiędzy 17" konsumenckim a profesjonalnym 21" trinitronem. Z racji, że będę go używał głównie do gier potrzebuje wysokiego odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.co.uk/itm/Dell-P1230-22-crt-monitor-Mitsubishi-Diamond-Pro-2070SB-tube/184270857322?hash=item2ae766246a:g:MrYAAOSw9jxeqAqr

Ja bym już tyle nie dał, ale jeśli bardzo chcesz ;) Gdyby człowiek grał i to dużo można by porównać w takim Q3A vs jakiś nowy 120-240Hz. W sensie testów w laboratorium i podczas grania. CRT miały trochę plusów, a LCD...poza tym, że lżejsze i mniejsze przez wiele lat do pięt nie dorastały. Do gier czy filmów to już w ogóle. Ale porównując trzeba by patrzeć na CRT w cenie np. 2000zł i taki sam LCD, więc w tej cenie dzisiaj już coś w miarę ciekawego się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...