Skocz do zawartości
pikaczu_bb

Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Zamontowałem do swojego laptopa dysk ssd,

System jest wgrany na dysku talerzowym i moje pytanie brzmi jak przenieść system z dysku talerzowego na ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sklonować partycję systemową np za pomocą Partition Assistant, albo zainstalować po prostu na czysto taką samą wersję systemu, powinna aktywować się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Windows 10 jest sparowany z Twoją płytą główną. Postaw świeży system z pendrive na nowo na SSD a aktywuje Ci się zutomatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja tego Windowsa nie mam ani na płycie ani na pendrive, kupiłem laptopa z wgranym systemem

 

A jeśli podłoże system czysty tak jak piszecie czy nie będzie tak że będę miał dwa widnowsy na obu dyskach? I co z biosem trzeba chyba ustawić z który dysk będzie ten pierwszy z którego komp będzie się uruchamiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja tego Windowsa nie mam ani na płycie ani na pendrive, kupiłem laptopa z wgranym systemem

Otwierasz stronę Microsoft i ściągasz narzędzie do tworzenia multimediów (MediaCreationTool1909.exe). Następnie przygotowujesz pendrive 8GB i uruchamiasz narzędzie. I można albo pobrać ISO a potem wgrać je na pendrive, albo od razu stworzyć pendrive z instalacją Windowsa. Jak będziesz instalował, to odepnij dysk HDD, żeby podczas instalacji był tylko SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, i pomiń podłączenie kopa do WiFi lub wyciągnij wtyczkę kabla internetowego z gniazdka. Nie zrobi się wtedy konto online. Jak podepniesz do internetu to domyślnie założy się konto online albo jeśli już korzystasz to poprosi o zalogowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...