Skocz do zawartości
MayamiBoy

Intel czy AMD

Rekomendowane odpowiedzi

9700K to bzrdzo dobry proc do gier na teraz, ale malo przyszlosciowy wiec jak chcesz cpu na dlugie lata to zdecydowanie celuj w 8/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac dzis 9900k po zawyzonej cenie przed wyjsciem Comate Lake to... :lol2: Osobiscie bym poczekał na komety i rozwoj sytuacji, przynajmniej na Z490 posadzisz 2 gen prockow i ew 10/20. Dla mnie branie nowego sprzetu gdzie nie ma mozliwosci juz rozbudowania cpu nawet o model wyzej to nieporozumienie a juz napewno nie w takich cenach jakie mamy dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam dylemat. Kupic I9 9900k czy zaczekac na nowe procki?

Tylko że znowu powstaje kolejne pytanie kiedy one wyjdą?

Bo nie bd ukrywać wczoraj 2500k nie do końca dawał rade.

Bo jeżeli to ma być dopiero pod koniec 2020roku to wole już kupic i9 9900k i przeplacic te 300-400zl ale

przynajmniej już korzystać w pełni z kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak w przyszłości będą kształtować się ceny podzespołów (wirus, niedługo sezon komunijny itp...) Ciężko teraz powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą i9 będziesz kręcił?

I9 w całokształcie i tak wyjdzie sporo drożej niż platforma na amd.

Do 9900k warto wrzucić jakieś aio/custom loopa, ewentualnie noctua d15 i podobne wydajnościowo coolery.

Płyta musi mieć całkiem solidną sekcję zasilania, więc za 500zł takiej nie kupi, trzeba z 700-1000 położyć.

Ram wypadałoby pod taki zestaw wziąć bardzo dobry bin samsunga b-die , w sklepie 700-1000zł za 16gb

Więc całokształtem w dolnych widełkach cenowych wychodzi +- 4200zł

 

Na ryzenie chociażby 3700x to wychodzi:

Ryzen 3700x 1370zł

Płyta Albo b450 do 500zł, albo okolice 800-900zł dobra x570

Ram również polecałbym na samsungu b-die 700-1000zł

Chłodzenie wystarczy za około 150zł fortis 3/gelid phantom/ grandis , nawet do oc tego procesora da radę.

 

Więc biorąc nawet górne widełki na płytę wychodzi +- 3120zł

 

Nikomu w portfel nie zaglądam, ale różnica jest widoczna w cenie. Fakt, na chwilę obecną w grach 9900k po oc posiada bezkompromisową wydajność. Ale trzeba go sparować z rtx2080 i wyżej, czym słabsza karta, tym różnice mniejsze. I tu mowa o fullhd, w wyższych rozdzielczościach te różnicę jeszcze bardziej maleją.

Można wziąć ram używany/z gwarancją bdie w okolicach 450-500zł dostanie za 16gb, więc zawsze parę stówek w kieszeni. A pakowanie do i9 słabego ramu to jest bezsens, bo ram daje dużo do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą i9 będziesz kręcił?

I9 w całokształcie i tak wyjdzie sporo drożej niż platforma na amd.

Do 9900k warto wrzucić jakieś aio/custom loopa, ewentualnie noctua d15 i podobne wydajnościowo coolery.

Płyta musi mieć całkiem solidną sekcję zasilania, więc za 500zł takiej nie kupi, trzeba z 700-1000 położyć.

Ram wypadałoby pod taki zestaw wziąć bardzo dobry bin samsunga b-die , w sklepie 700-1000zł za 16gb

Więc całokształtem w dolnych widełkach cenowych wychodzi +- 4200zł

 

Na ryzenie chociażby 3700x to wychodzi:

Ryzen 3700x 1370zł

Płyta Albo b450 do 500zł, albo okolice 800-900zł dobra x570

Ram również polecałbym na samsungu b-die 700-1000zł

Chłodzenie wystarczy za około 150zł fortis 3/gelid phantom/ grandis , nawet do oc tego procesora da radę.

 

Więc biorąc nawet górne widełki na płytę wychodzi +- 3120zł

 

Nikomu w portfel nie zaglądam, ale różnica jest widoczna w cenie. Fakt, na chwilę obecną w grach 9900k po oc posiada bezkompromisową wydajność. Ale trzeba go sparować z rtx2080 i wyżej, czym słabsza karta, tym różnice mniejsze. I tu mowa o fullhd, w wyższych rozdzielczościach te różnicę jeszcze bardziej maleją.

Można wziąć ram używany/z gwarancją bdie w okolicach 450-500zł dostanie za 16gb, więc zawsze parę stówek w kieszeni. A pakowanie do i9 słabego ramu to jest bezsens, bo ram daje dużo do wydajności.

 

Na cene nie patrz, chce żeby to pracowało dobrze i na długo. Chciałem dziś zamówić zestaw (i9 9900k) ale ceny widze idą w góre.

Także chyba jeszcze przez ten miesiąc się wstrzymam a może intel wyda coś. Jeżeli nie to biore I9 9900k. Niestety ale potem już takich funduszy nie będe miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także chyba jeszcze przez ten miesiąc się wstrzymam a może intel wyda coś. Jeżeli nie to biore I9 9900k. Niestety ale potem już takich funduszy nie będe miał.

 

Premiera nowej generacji Intela 30.04, ale sprzedaż procków spodziewana jest dopiero po drugim tygodniu maja. Czyli jeszcze 7-8 tygodni.

 

Wczorajszy przeciek z wydajności dla zobrazowania.

 

Geekbench 5 Single-Core CPU Tests:

 

Intel Core i9-10900K 10 Core / 20 Thread CPU (Single-Core) - 1437 Points

Intel Core i9-9900KS 8 Core / 16 Thread CPU (Single-Core) - 1412 Points

AMD Ryzen 9 3950X 16 Core / 32 Thread CPU (Single-Core) - 1308 Points

AMD Ryzen 9 3900X 12 Core / 24 Thread CPU (Single-Core) - 1279 Points

Geekbench 5 Multi-Core CPU Tests:

 

AMD Ryzen 9 3950X 16 Core / 32 Thread CPU (Multi-Core) - 14313 Points

AMD Ryzen 9 3900X 12 Core / 24 Thread CPU (Multi-Core) - 12134 Points

Intel Core i9-10900K 10 Core / 20 Thread CPU (Multi-Core) - 11390 Points

Intel Core i9-9900KS 8 Core / 16 Thread CPU (Multi-Core) - 9458 Points

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę bierzesz i9 9900K?

Kup max Ryzena 3700X i wrzuć lepszą grafę np. 2080 Super.

Jak taki kasiasty jesteś to po premierze wrzucisz Ryzena z serii 4000 i będziesz miał na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ryzen nie pracuje dobrze. Za tani, więc podejrzany coś. Intel to jest jedyny producent prawdziwych procesorów dla graczy, pecetowców, ba - ludzi. Takie właśnie brednie przebiły i przez lata utrwaliły się w świadomości ludzi. Nie bez winy amd, które całe lata nie miało nic sensownego, co mogłoby konkurować z intelem. Teraz jak już ma, to niektórzy i tak nie wierzą. Gwarantuje ci, że nawet gdyby 3700x był wydajniejszy we wszystkim od 9900k o 20%, autor i tak kupiłby intela. Skończy się tak, że weźmie 9700k. Na 95%. Widać po tym poście, gdzie tylko czekał aż ktokolwiek coś powie pozytywnego o tym procku. Jak tylko ktoś to chlapnął, to z miejsca zawołał, że dziękuje, elo - 9700k welcome. Takich agentów, którzy wiedzą co chcą kupić, tylko szukają potwierdzenia na forum i są głusi na argumenty i inne propozycje, to na labie było już tysiące. Ale wolna wola. Każdy ma prawo kupić co chce. Sam nawet przez chwilę myślałem o 9900k, ale wolałem dać szansę amd. To mój pierwszy procesor od nich. I nie żałuję.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Komp praktycznie wyłącznie do grania. Wybrałem 9900kf, którego nikt tutaj nie zaproponował, to jest 8c/16t, z tymi samymi zegarami co 9900k ale bez zintegrowanej grafy, podobny potencjał oc (5Ghz spokojnie w zasiegu na aio i dobrej płycie) a w momencie kiedy kupowałem był prawie 300 zł tańszy od 9900k. Do gier po prostu jest szybszy od ryzenów i dlatego go wybrałem ( to był priorytet). Czekanie na comet lake ma sens bo odpowiednikiem 9900k będzie i7 10700k, właściwie taki sam procek ale pozycjonowany o "klasę" niżej wiec powinien być odpowiednio tańszy. Pytanie tylko ile będą kosztować dobre płyty pod lga 1200, bo może sie okazać że to co zyskasz na niższej cenie procka stracisz na wyższej cenie płyty głównej. Ja jestem zadowolony z wyboru bo proc 5ghz na pamięciach 4000, cl.16 jest bardzo szybki w grach a ilość rdzeni wątków też jest odpowiednia by dać poczucie komfortu na pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ryzen nie pracuje dobrze. Za tani, więc podejrzany coś. Intel to jest jedyny producent prawdziwych procesorów dla graczy, pecetowców, ba - ludzi. Takie właśnie brednie przebiły i przez lata utrwaliły się w świadomości ludzi. Nie bez winy amd, które całe lata nie miało nic sensownego, co mogłoby konkurować z intelem. Teraz jak już ma, to niektórzy i tak nie wierzą. Gwarantuje ci, że nawet gdyby 3700x był wydajniejszy we wszystkim od 9900k o 20%, autor i tak kupiłby intela. Skończy się tak, że weźmie 9700k. Na 95%. Widać po tym poście, gdzie tylko czekał aż ktokolwiek coś powie pozytywnego o tym procku. Jak tylko ktoś to chlapnął, to z miejsca zawołał, że dziękuje, elo - 9700k welcome. Takich agentów, którzy wiedzą co chcą kupić, tylko szukają potwierdzenia na forum i są głusi na argumenty i inne propozycje, to na labie było już tysiące. Ale wolna wola. Każdy ma prawo kupić co chce. Sam nawet przez chwilę myślałem o 9900k, ale wolałem dać szansę amd. To mój pierwszy procesor od nich. I nie żałuję.

 

Bo to są zwyczajne jełopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Komp praktycznie wyłącznie do grania. Wybrałem 9900kf, którego nikt tutaj nie zaproponował, to jest 8c/16t, z tymi samymi zegarami co 9900k ale bez zintegrowanej grafy, podobny potencjał oc (5Ghz spokojnie w zasiegu na aio i dobrej płycie) a w momencie kiedy kupowałem był prawie 300 zł tańszy od 9900k. Do gier po prostu jest szybszy od ryzenów i dlatego go wybrałem ( to był priorytet). Czekanie na comet lake ma sens bo odpowiednikiem 9900k będzie i7 10700k, właściwie taki sam procek ale pozycjonowany o "klasę" niżej wiec powinien być odpowiednio tańszy. Pytanie tylko ile będą kosztować dobre płyty pod lga 1200, bo może sie okazać że to co zyskasz na niższej cenie procka stracisz na wyższej cenie płyty głównej. Ja jestem zadowolony z wyboru bo proc 5ghz na pamięciach 4000, cl.16 jest bardzo szybki w grach a ilość rdzeni wątków też jest odpowiednia by dać poczucie komfortu na pewien czas.

 

wiadomo ze wyjdzie taniej bo tak żadnego postępu nie bedzie... bo8/16 lga1151 czy 1200 comet jest tym samym.

różnica w platformach to taka ze bedzie mozna tam wrzucić następna generacje tj rocket lake a tam juz 18 procentowe ipc+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc na pewno będzie tańszy - pytanie jaka będzie różnica na płytach głównych bo Z390 ma całkiem fajne ceny teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie Intela teraz to jest absolutnie najgłupsza rzecz jaką może wykonać homo sapiens. No to tak jakby kupić lambo huracana ale bez podłogi. No niby jest, ale to zwykłe marnowanie sporej ilości kasy. Masz przecież AM4 na które wyjdzie jeszcze kolejna generacja Ryzenów. Niedługo ma być premiera nowej generacji Intela. Obie te opcje zmielą i wyplują cokolwiek na 1151. Poza tym - jeśli nie zamierzasz w swoim komputerze walnąć 2080Ti lub Titan RTX i tego jeszcze podkręcić - to nawet między takim 3700x a 9900k nie odczujesz absolutnie różnicy. Bo taki zwykły 2080 czy nawet super i tak będzie ograniczał oba procesory.

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, 3700x to całkiem dobry proc, a do gier bardziej tani niż taki dobry. Nie wiem czy teoretyzujesz czy miałeś w "łapach" te proce karty. Ja, pozwolisz, z punktu widzenia praktyka, w wiekszosci gier różnica nie będzie duża ale w sandboksach czy jakichkolwiek grach mocno obciążajacych cepa w miejscach procesorowych między kreconym i9 a 3700 będzie z 10 i wiecej fps różnicy. Oczywiście zależy od tego jak ktoś jest na taką różnicę wyczulony,ja osobiście widzę różnicę między 58 a 68 fps. Argument że podstawka będzie kompatybilna pod nowe cpu ryzena też do mnie nie przemawia bo od lat zawsze wymieniam proca z płytą i nie stanowi to problemu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale wrzutki o tych homosapiens są co najmniej nie na miejscu. Może powiem coś nieopularnego ale obecnie do gier to 3700x to taki tańszy zamiennik 9900k, niby nowszy, niby tańszy, niższy proces i bardziej przyszłościowa podstawka ale w grach po prostu jest gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi, że i9 nie będzie szybsze. Tylko problemem jest to, że jak musi być absolutnie na teraz, no to... Jesteśmy praktycznie przed samą premierą nowych inteli, dosłownie pukają nam do drzwi, więc jak ktoś nie ma absolutnie parcia ze musi tu i teraz zaraz natychmiast w tej chwili już od razu w tym momencie kupić, to jest debilem jeśli będzie się pchał w 9700k/9900k i to absolutnie nie ma co temu zaprzeczać. Z kolei jeśli ktoś np chciałby oszczędzić, bo nie oszukujmy się - nie każdy zawsze wymienia procesor razem z płytą - to Ryzen jest znacznie lepszą opcją. Tym bardziej, że Ryzeny 4xxx będą w grach, nawet tych najbardziej intelo-lubnych, nie gorsze niż 9900k. A w pozostałych zastosowaniach to nawet nie ma co wspominać, bo już obecne Ryzeny robią z tych inteli mielone. No i kwestia kart - tak, miałem te procesory i karty i mogę powiedzieć, że różnice które nie są błędem pomiarowym tylko realnymi różnicami zanotowałem dopiero na 2080ti. Nawet na 2080 super różnice między i9 a 3700x były zerowe (oczywiście oba procki po OC). Więc jeśli autor nie bierze 2080Ti, to branie Intela jest totalnie bezsensowne.

Edytowane przez prozeropro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No bo ryzen nie pracuje dobrze. Za tani, więc podejrzany coś. Intel to jest jedyny producent prawdziwych procesorów dla graczy, pecetowców, ba - ludzi. Takie właśnie brednie przebiły i przez lata utrwaliły się w świadomości ludzi. Nie bez winy amd, które całe lata nie miało nic sensownego, co mogłoby konkurować z intelem. Teraz jak już ma, to niektórzy i tak nie wierzą. Gwarantuje ci, że nawet gdyby 3700x był wydajniejszy we wszystkim od 9900k o 20%, autor i tak kupiłby intela. Skończy się tak, że weźmie 9700k. Na 95%. Widać po tym poście, gdzie tylko czekał aż ktokolwiek coś powie pozytywnego o tym procku. Jak tylko ktoś to chlapnął, to z miejsca zawołał, że dziękuje, elo - 9700k welcome. Takich agentów, którzy wiedzą co chcą kupić, tylko szukają potwierdzenia na forum i są głusi na argumenty i inne propozycje, to na labie było już tysiące. Ale wolna wola. Każdy ma prawo kupić co chce. Sam nawet przez chwilę myślałem o 9900k, ale wolałem dać szansę amd. To mój pierwszy procesor od nich. I nie żałuję.

Intel już w latach 2000 budował są potęgę na bałwanach ,których otumaniał marketingiem.Nic nowego i już nic się nie zmieni. AMD miało lepsze Athlony ale niebieskie śmierdziele i tak się lepiej sprzedały.Kto ma trochę wincej oleju w głowie ten wie ze już lepiej jest dołożyć do innych, lepszych komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że Ryzeny 4xxx będą w grach, nawet tych najbardziej intelo-lubnych, nie gorsze niż 9900k.

nie ma opcji jesli gpu nieograniczy...

Edytowane przez michu20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie mówi, że i9 nie będzie szybsze. Tylko problemem jest to, że jak musi być absolutnie na teraz, no to... Jesteśmy praktycznie przed samą premierą nowych inteli, dosłownie pukają nam do drzwi, więc jak ktoś nie ma absolutnie parcia ze musi tu i teraz zaraz natychmiast w tej chwili już od razu w tym momencie kupić, to jest debilem jeśli będzie się pchał w 9700k/9900k i to absolutnie nie ma co temu zaprzeczać. Z kolei jeśli ktoś np chciałby oszczędzić, bo nie oszukujmy się - nie każdy zawsze wymienia procesor razem z płytą - to Ryzen jest znacznie lepszą opcją. Tym bardziej, że Ryzeny 4xxx będą w grach, nawet tych najbardziej intelo-lubnych, nie gorsze niż 9900k. A w pozostałych zastosowaniach to nawet nie ma co wspominać, bo już obecne Ryzeny robią z tych inteli mielone. No i kwestia kart - tak, miałem te procesory i karty i mogę powiedzieć, że różnice które nie są błędem pomiarowym tylko realnymi różnicami zanotowałem dopiero na 2080ti. Nawet na 2080 super różnice między i9 a 3700x były zerowe (oczywiście oba procki po OC). Więc jeśli autor nie bierze 2080Ti, to branie Intela jest totalnie bezsensowne.

Epitety w stylu debila...no stary, proszę cię, też miałem kiedyś dwadzieścia pare lat i myślałem że pozjadałem wszystkie rozumy. Żal stary...przejdz się, przewietrz, ochłoń. Rozumiem frustrację że jesteś mlody i pewnie jeszcze nie masz pieniędzy, ale nie obrażaj ludzi którzy mają inne zdanie. Dyskutujmy merytorycznie. Też mógłbym cię obrazić że jesteś cienki jak słomka że...1000 pln robi ci różnicę. Tylko po co? Mistrzowie sweet spotu...XD

Edytowane przez bielas22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś teraz wyskoczył jak nie powiem co. Owszem, jak ktoś ma kasę to sobie może robić co chce z nią, przecież nikt nikomu nie zabrania wydać kasy w sposób w jaki ta osoba chce to zrobić. Ale to jest forum - ludzie tu przychodzą z problemami i szukają pomocy (w większości, nie liczę tu trolli). A nie oszukujmy się - jeśli ktoś na gwałt nie potrzebuje kupić komputera tylko i wyłącznie pod gry i to z kartą pokroju 2080ti to kupowanie i7 9700k czy i9 9900k to jest rzecz ekstremalnie niemądra i pozbawiona jakiegokolwiek sensu. No i czasem, gdy w normalny sposób nie idzie tego ludziom wytłumaczyć, to trzeba użyć epitetów żeby takim wstrząsnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeś teraz wyskoczył jak nie powiem co. Owszem, jak ktoś ma kasę to sobie może robić co chce z nią, przecież nikt nikomu nie zabrania wydać kasy w sposób w jaki ta osoba chce to zrobić. Ale to jest forum - ludzie tu przychodzą z problemami i szukają pomocy (w większości, nie liczę tu trolli). A nie oszukujmy się - jeśli ktoś na gwałt nie potrzebuje kupić komputera tylko i wyłącznie pod gry i to z kartą pokroju 2080ti to kupowanie i7 9700k czy i9 9900k to jest rzecz ekstremalnie niemądra i pozbawiona jakiegokolwiek sensu. No i czasem, gdy w normalny sposób nie idzie tego ludziom wytłumaczyć, to trzeba użyć epitetów żeby takim wstrząsnąć.

Absolutnie przyjmuję to co mówisz. Właśnie chodziło tylko o formę. Peace ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie coś tańszego, a resztę pieniędzy zwyczajnie schowaj, za 3 lata kupisz sobie coś nowego na czasie, bo w świecie komputerów nie ma czegoś takiego jak przyszłościowy zakup. Ja rok temu kupiłem i5 9400f i obecnie napędza gtx 1650s. Jeśli obecny cpu nie będzie wyrabiał zwyczajnie kupię nowego cepa i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym 9700K, ponieważ w 2018 roku ten procek kosztował 349USD na premierę, i dziś jest warty tyle samo. Ryzen 2700X kosztował 329USD w 2018 niedawno chodziły po 559zł na promkach (teraz są droższe, jak wszystko zresztą) Jak kupisz Ryzena 3700X teraz to za pół roku sprzedasz go za połowę ceny i kupisz 4700X i tak co roku xD. a Intel nie straci na wartości tak bardzo, a drugie co to można wyrawać teraz dobrą płytę na Z390 i wrzucić dobre ramy i podkręcić do 4000Mhz.

 

Chociaż za mniej niż miesiąc będzie już 10700K to bez sensu trochę dziś kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gościu ma okazję kupić 3900X który mu starczy na ok 8-10 lat. A ty piszesz o i7 990x z 2011 roku? Zawsze tak było że jak kupisz HI-END to posiedzisz dłużej (nie dotyczy FX :lol2: :lol2: :lol2: ) Zaraz ktoś pomyśli żeby HUANAN ZHI LGA2011 zamawiać. 3900X to fenomenalny procesor i jak kogoś stać i nie szkoda mu kasy to warty grzechu sprzęt. Instalujesz i 10 lat się nie interesujesz "czy Ci starczy".

 

A co ci nie pasi w FX'ach? Korzystales z ktoregos? Prawda jest taka ze jesli po premierze kupiles sobie cos ala FX8350 (a nie byla to droga impreza) to w wiekszosci zastosowan poza "apex gamingiem" swietnie sie sprawdza nawet teraz, poniewaz najwiekszym hamulcowym wymagan (poza konsolami) byly 2r/4w porazki ktore siedzialy w laptopach i dopiero wzglednie niedawno zaczelo sie to zmieniac...

 

Te procesory byly rozczarowaniem, to fakt, ale to nie znaczy ze byly jakos specjalnie zle. Moze i ustepowaly intelowskim odpowiednikom w wielu zastosowaniach (teraz wiemy ze te intelowskie "optymalizacje" mialy swoja cene), ale byly lepsze niz wiekszosc tego co ludzie mieli (a nawet wciaz maja) w domach czy biurach.

 

Ps. Zeby nie bylo, Sandy Bridge byl w moich oczach sensownym konkurentem, ale zmiany w jednych miejscach i brak takowych w innych (u jego nastepcow), to praktycznie festiwal pogardy do klienta...

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym 9700K, ponieważ w 2018 roku ten procek kosztował 349USD na premierę, i dziś jest warty tyle samo. Ryzen 2700X kosztował 329USD w 2018 niedawno chodziły po 559zł na promkach (teraz są droższe, jak wszystko zresztą) Jak kupisz Ryzena 3700X teraz to za pół roku sprzedasz go za połowę ceny i kupisz 4700X i tak co roku xD. a Intel nie straci na wartości tak bardzo, a drugie co to można wyrawać teraz dobrą płytę na Z390 i wrzucić dobre ramy i podkręcić do 4000Mhz.

 

Chociaż za mniej niż miesiąc będzie już 10700K to bez sensu trochę dziś kupować.

 

Cena intela jest tutaj warunkowana glownie brakiem kompetencji kupujacych i niebieskim fanatyzmem. Swoja droga fajnie ze nie wspomniales nic o podstawowych charakterystykach/parametrach wymienionych procesorow, bo nie daj Boze jakies paskudne fakty mialy by namieszac w wciskaniu ludziom niebieskiego "kupy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...