Skocz do zawartości
MrAriel

Morele - dostałem towar ze zwrotu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często dostajecie towar ze zwrotu? Właśnie odebrałem MOBO + CPU, które na 99% właśnie z nich pochodzą. Kupowałem w morelach. Czy to częsta praktyka w sklepach internetowych? Bawić się w zwroty czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często dostajecie towar ze zwrotu? Właśnie odebrałem MOBO + CPU, które na 99% właśnie z nich pochodzą. Kupowałem w morelach. Czy to częsta praktyka w sklepach internetowych? Bawić się w zwroty czy nie ma sensu?

Tak to praktyka powszechna. Większość sklepów tak robi, choć ostatnio chyba x-kom jednak zaczął większość kierować do outletu.

 

Jeśli kupuje się w jakimś komputerowym całego kompa ze składaniem to praktycznie gwarancja, że większość części będzie po zwrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po cholerę im ten outlet? To mój ostatni zakup u nich, janusze zasrani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni zakup u nich, janusze zasrani.

Ja już przestałem kupować u owocowych od pewnego czasu,bo mają już płatne odbiory osobiste z netpunktów(opłata 5,99 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po cholerę im ten outlet? To mój ostatni zakup u nich, janusze zasrani.

Na Outlet to juz trafiaja w wiekszosci rzeczy troche wybrakowane, ktorych nie da sie odpicowac tak zeby wygladaly dla wiekszosci klientow jako nowe :E Nie mysl, ze standardowe zwroty tam trafiaja. To sie powinno nazywac odpad a nie outlet :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie wygląda na nowe, karton od płyty głównej jest podarty, folia przedziurawiona, biała taśma, zamiast niebieskiej (taką ma Gigabyte) - po prostu śmiech na sali. Podłączę, jak będzie działało to zostawię, bo nie chce mi się bawić w zwroty, tym bardziej że ceny poszybowały w górę.

 

edit: nie podaruję im tego, na płycie dodatkowo brakuje radiatora do dysku m2

Przez folię widzę jeszcze powyginane żeberka..

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie kupuję od ponad 2 lat. Nie zazdroszczę jak teraz będziesz się musiał ścierać z ich "obsługą klienta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o ekspresową wymianę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie zastanowic mozna czy konsument tak wiele zyskuje z tym 14 dniowym prawem do zwrotu. Kiedys musial zrobic zakupy bardziej przemyslane i wbrew pozorom rozsadniej wybieralo sie sklep. Do tego taki towar mozna bylo kupic sporo taniej bo jak ktos kupil, rozpakowal i sie rozmyslil a nie mogl oddac do sklepu to z automatu musial sprzedac min te 10% taniej. Teraz zamiast taniej to dostajesz to jako nowe i jeszcze musisz sie bujac z odsylaniem itd :E Dla mnie ta utawa od poczatku to byla bzdura i robila dobrze tylko ewentualnie duzym sieciowym sklepom (oni za nia mocno lobbowali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu ubiegałbym się o jakąkolwiek rekompensatę typu voucher czy rabat. Straszenie ich, że opiszesz całą sprawę na forum itp pewnie nic nie da. Od dwóch tygodni przewijają mi się wątki, że morele wysyła używany sprzęt. Ja rozumiem, że jest teraz ciężki okres jeśli chodzi o wysyłki, ale to już jest lekka przeginka..

 

A może jest to taktyczna zagrywka, bo nie mają nowego towaru na magazynie i żeby sprzedaż się kręciła, wysyłają używki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś zniżki, bo już nigdy niczego u nich nie zamówię. Przyślą mi nową płytę i niech się gonią. Nie obchodzi mnie w jaki sposób mi dostarczą nówkę, mają mi taką wysłać. Szkoda, że proline ma słaby asortyment, tak bym kupował u nich.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie zastanowic mozna czy konsument tak wiele zyskuje z tym 14 dniowym prawem do zwrotu. Kiedys musial zrobic zakupy bardziej przemyslane i wbrew pozorom rozsadniej wybieralo sie sklep. Do tego taki towar mozna bylo kupic sporo taniej bo jak ktos kupil, rozpakowal i sie rozmyslil a nie mogl oddac do sklepu to z automatu musial sprzedac min te 10% taniej. Teraz zamiast taniej to dostajesz to jako nowe i jeszcze musisz sie bujac z odsylaniem itd :E Dla mnie ta utawa od poczatku to byla bzdura i robila dobrze tylko ewentualnie duzym sieciowym sklepom (oni za nia mocno lobbowali)

 

Dlatego Amazon umożliwia zwrot 30 dni, nawet tam, gdzie nie ma takiego obowiązku? :Up_to_s:

 

Chyba się jednak opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Amazon umożliwia zwrot 30 dni, nawet tam, gdzie nie ma takiego obowiązku? :Up_to_s:

 

Chyba się jednak opłaca...

No duzym sie oplaca oczywiscie bo drobnice wykosili. Takie morele to drobnica przy Amazonie i innych. BTW z tymi zwrotami dluzszymi niz ustawowe 14 dni nalezy uwazac, w zasadzie ma to na celu ograniczenie zwrotow :E Wiele sklepow sie tym chwali i klient sobie pomysli dobra mam tyle czasu to sobie zwroce za 3 tygodnie nie za 2 tygodnie. Pozniej przy próbie zwrotu sie okazuje, ze regulamin zwrotu jest taki, ze jest on praktycznie niemozliwy (nienaruszone fabrycznie opakowanie itd).

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zwracam następnego dnia. Już zamówiłem kuriera. Ciekawe tylko czy mi wymienią na nówkę. Zwróciłbym i zamówił w x-kom, ale ceny tak poszybowały w górę, że już przeboleję i poczekam sobie te kilka dni. Nie otwierałem już MOBO, ale przez folię widziałem również brak folii na radiatorach. Przecież to powinno iść na outlet jak nic.

Inna sprawa, że na tych zwrotach tracą normalni klienci, bo większość tych zwrotów pochodzi od zawodowych "testerów" albo osób szukających selektów i jak im proc robi nie 5.3 a 5.2, to odsyłają. Później dziwota, że co druga osoba dostaje używkę.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale szkalujecie sklep zamiast ludzi, którzy kupują coś i oddają bo mieli takie widzimisię. Dlaczego sklepy potem mają być stratne?

MOBO + CPU ze zwrotu jeśli działają poprawnie i nie są np. porysowane to w czym problem? Te faktycznie nowe, fabrycznie zapakowane i tak pewnie były macane przez jakieś chińskie rączki.

 

PS. Żebyście wiedzieli co się dzieje na rynku monitorów :E

Trzeba mieć dużego farta żeby trafić na nową nieotwieraną sztukę.

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej, że dałbym sobie siana, gdyby nie fakt, iż towar był wybrakowany i co gorsza miał powyginane finy przy sekcji chłodzenia. Gdyby nie to, to może nawet brak tego radiatora od m2 bym przebolał, ale uszkodzenia mechanicznego już nie popuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale szkalujecie sklep zamiast ludzi, którzy kupują coś i oddają bo mieli takie widzimisię. Dlaczego sklepy potem mają być stratne?

MOBO + CPU ze zwrotu jeśli działają poprawnie i nie są np. porysowane to w czym problem? Te faktycznie nowe, fabrycznie zapakowane i tak pewnie były macane przez jakieś chińskie rączki.

 

PS. Żebyście wiedzieli co się dzieje na rynku monitorów :E

Trzeba mieć dużego farta żeby trafić na nową nieotwieraną sztukę.

Bo nie są NOWE

 

Wiemy wiemy...u mnie rok temu było do 3 razy sztuka

Wszystkie sztuki były nowe a nie ze zwrotów,bady były poprostu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej, że dałbym sobie siana, gdyby nie fakt, iż towar był wybrakowany i co gorsza miał powyginane finy przy sekcji chłodzenia. Gdyby nie to, to może nawet brak tego radiatora od m2 bym przebolał, ale uszkodzenia mechanicznego już nie popuszczę.

A to wybaczcie za zamieszanie, gdzieś mi umknęło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj Januszom co 5 razy procka wymieniają bo im nie robi tyle ile na pudełku pisze.

Takim userom jak Wpotrzebie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie też pozostawiało wiele do życzenia. Karton co prawda był pełny poduszek powietrznych, ale co z tego, jak towar sobie leżał na dnie, wcale nieowinięty. Przecież wiadomo jak postępują kurierzy.

 

Podziękuj Januszom co 5 razy procka wymieniają bo im nie robi tyle ile na pudełku pisze.

 

Procka i RAM zostawiam, wymieniam samą MOBO, ale taka prawda. Naoglądają się jutuba jak to ktoś na ciekłym azocie wycisnął milion gigaherców i próbują to odtworzyć na jakimś AIO :E

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zapakowałem do wysyłki. Procek nawet jeśli ze zwrotu, to tam pies trącał, bardziej mi zależy na dobrej płycie. Nie zamierzam przy sprzedaży obniżać ceny ze względu na jakichś januszy. No kurde, żeby zamawiać płytę tylko po to żeby zabrać radiator do m2, to trzeba być naprawdę ujem. Powinni ich kasować za takie coś, może by się oduczyli.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie też pozostawiało wiele do życzenia. Karton co prawda był pełny poduszek powietrznych, ale co z tego, jak towar sobie leżał na dnie, wcale nieowinięty. Przecież wiadomo jak postępują kurierzy.

 

 

 

Procka i RAM zostawiam, wymieniam samą MOBO, ale taka prawda. Naoglądają się jutuba jak to ktoś na ciekłym azocie wycisnął milion gigaherców i próbują to odtworzyć na jakimś AIO :E

Dostałem wczoraj szczoteczkę z Moreli i wrzucona była do większego opakowania i latała po nim bo żadnej poduszki nie było

Tyle szczęścia że opakowanie od szczoteczki było wykonane z twardego kartonu+dodatkowo szczoteczka jest w etui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, ale co poradzisz? Ja tak bym nie mógł, jasne, mam prawo wypróbować czy sprzęt działa, ale jeśli ktoś odsyła tylko ze względów na 100Mhz czy inne bzdety, to już bym ich trzaskał po kieszeni, bo to jest legalne nadużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w innym wątku będą porady:

"zamów 3 sztuki i wybierz najlepszy, resztę zwróc"

"jak Cie korci weź na dwa tygodnie i sie pobaw, przejdzie Ci i zwrócisz"

"kup do testów kilka, i po testach zostaw najlepszy"

 

na uwagę ze tak sie nie powinno robić odpowiedź "to moje prawo jako konsumenta"

Jak każdy by tak zwracał z wybierania to takie pudełka trzeba by było kupować jak na filmie z przestrogą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...