Skocz do zawartości
CrooW

i5 2400-->i5 2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam następujący zestaw:

MSI H61MA-E35

i5 2400 @3.1-3.4

Ram 8GB 1333 HyperX/Goodram

Sapphire R7 360 Nitro OC

Aercool VP-450 80+

 

Pytanie moje brzmi czy zmiana płyty na jakieś p67/b75 i oc procka da mi te 250+ fps stałe w csgo?

Chyba że zmiana na i7 2600 bez zmiany płyty zapewni mi takie rezultaty?

Edytowane przez CrooW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H61 i B75 nie podkręcisz procesora- nawet takiego z K.

Na P67 tak.

 

Nie powiem Ci czy podkręcony i5-2500K wystarczy do +250fps w CS GO, bo nie wiem jak się skaluje ta gra.

I czy R7 360 również będzie miał do czegoś takiego wystarczający zapas mocy (nawet przy ustawieniach niskich).

Poszukaj na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że na b75 można oc.Co do grafy taki GTX 1060/RX470 by przypasił? Nie był by jakoś bardzo ograniczany?

Edytowane przez CrooW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 stałych fps? Nie na tym procku. W życiu. Będą spadki. Stare testy niewiele ci dadzą, bo to już nie ta sama gra, co kilka lat temu. Mapy są odnawiane co jakiś czas. Inna sprawa, że silnik tej gry już nie wyrabia. Ostatnio ludzie mają wiele problemów z stutter'em. Pół reddita csgo tym zawalone.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jakoś gdy 3 lata temu kupiłem tego procka to było może te 220/230fps na mirku dochodziło do tych 300 ofc nie wszędzie , teraz 160/180 z cfg na fpsy i 1024x768.

Ale i7 2600k podkręcony chyba by podołał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

e:

Pamiętaj jeszcze, że i na mirage przyjdzie czas. Zależy na jakich mapach grasz, bo ja na prawie wszystkich z aktywnego poola. Na sandy nie osiągniesz 250+ stałych fpsów bez spadków. A takie cache czy nuke, ze smokami, nejdami i wjazdami na bsy, to już w ogóle :E.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że na b75 można oc.Co do grafy taki GTX 1060/RX470 by przypasił? Nie był by jakoś bardzo ograniczany?

Raczej RX570 lib GTX1060. A najlepiej GTX1060 bo jest szybszy i chłodniejszy.

 

Myślałem że na b75 można oc.Co do grafy taki GTX 1060/RX470 by przypasił? Nie był by jakoś bardzo ograniczany?

Raczej RX570 lib GTX1060. A najlepiej GTX1060 bo jest szybszy i chłodniejszy. Czy byłby ograniczany? zależy od gry. Ale na pewno odczujesz wzrost po tym starym dziadzie który poci się jak świnia u rzeźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas odświeżam CS:GO na 2500K, jeszcze z 3-4 lata temu mogłem go trzymać na ~4.0 i mieć stałe 250-300 fpsów, a ostatnie musiałem go docisnąć do 4.5 żeby uzyskać podobny wynik. Generalnie da radę, procesor i pamięć ram więcej dadzą niż GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to przy 1060 z sygny jak rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup. Ale nawet 1060 się nudził w większości wypadków. Poziom 970 wystarczy, czyli ~1650S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze skladam pc dla znajomego wlasnie z gtxem 1060 i jakos za tydzien/dwa bede mial okazje przetestować i zobaczyć przy obecnym procu jaki przyrost będzie.

Edit:Za taka najtansza opcje na ryzenie ile bym musial zaplacic? Chodzi mi powiedzmy R5 1400 z mozliwoscia OC i czy odczul bym roznice wzgledem akualnego cpu

Edytowane przez CrooW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko testuj również na jakiś nowszych mapkach. Mirage pewnie też w końcu upną kolejny raz ;).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOZE 3570 albo 3470 za mala doplata ? zawsze wydajnosc troszke na plus :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cs korzysta do 8 wątków, więc i7 byłby lepszym wyjściem.

Co do karty, to nie wiem czy pozwoli Ci na wysoki fps, tyle ficzerów w tej grze dodali, że już to nie jest ten sam cs go co 5-7lat temu, że po modyfikacji cfg video miałem po 250-300fps na i3 2100 + hd7850 , tak było kupe lat temu. Jak kupowałem i5 6600k na premierę, to już i5 2500k 4.5ghz nie trzymał wtedy 300fps, były dropy poniżej 200 np na cache. Wtedy i5 6600k uratowała sytuację i te okolice 300fps miałem cały czas po dobrym oc procka. Poszukaj w okolicach 200zł i7 2600/3770, taka cena wymaga chwili przeczekania, bo na szybko okazji się nie dostanie. Zmiana i5 na i5 to tak na prawdę nic nie da, zyskasz z 5-10fps może w ogólnym rozrachunku, więc gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicach 200zł i7 2600/3770,

 

 

2600 nie jest latwo za te kase aa o 3770 to mozna zapomniec

 

predzej ktos e3 1230 za ok 200zl bedzie sprzedawal- mialem taki i calkiem dobrze smigal jak za 200zl - aczkolwiek obecny e5 2680 za te same pieniadza dziala lepiej :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie cierpliwy to upoluję :). Nie mówię, że za 200, może 220-230zł.

Na forach można trafić takie cpu w takich pieniądzach, nie chce mi się przeszukiwać, ale za 400-450zł ktoś puścił stuff 2600k+p67+2x4gb ram, w sumie myślałem, żeby ten zestawik dla kolegi łyknąć, zamiast jego fx6300+ jakaś słabawa płytka i 8gb ram. Ale długo nie wisiał ten zestaw :).

 

Według mnie, najlepszym wyjściem po taniości pod cs go, to zmiana na i7, i5 na prawdę nie da Ci odczuwalnego wzrostu fps. Druga sprawa, nie mam pojęcia jak karta się teraz zachowuję, przy granatach mogą być grube dropy fps. Od dłuższego czasu nie mam styczności z tą grą, okazjonalnie pogrywam na swoim sprzęcie, ale tu nie ma problemu z 300fps, nawet licznik fps mam wyłączony :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarne moze wieczorem 2/4 4/4 /4-8 ze starym xeonem- wydajnosci zzblizonej do 1155 wiec bedzie git :D

 

znaczy tak z ciekawosco bo tez nie gralem w cs GO sporo

 

aczkolwiek wydaje mi sie ze nie bedzie opcji na 200klatek stale w zadnym z ww :E :E predzej 150

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test na mapie z warsztatu w fps benchmark :P. I potem chwilowy gameplay. No mi też się wydaję, że fps gdzieś spadnie poniżej 200.

Teraz w benchu na fullhd mam 530-540fps, w 1280x1024 620-630, ale w realnej rozgrywce, gdzieś tam potrafi szarpnąć fps do 250-260, ale to wina silnika gry, bo jak ustawię powiedzmy 500fps to szarpnie do 350 w tym samym miejscu :D.

 

Kiedyś grałem dużo w csa, ale od prawie półtora roku gram może 1-2h miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test na mapie z warsztatu w fps benchmark :P. I potem chwilowy gameplay. No mi też się wydaję, że fps gdzieś spadnie poniżej 200.

Teraz w benchu na fullhd mam 530-540fps, w 1280x1024 620-630, ale w realnej rozgrywce, gdzieś tam potrafi szarpnąć fps do 250-260, ale to wina silnika gry, bo jak ustawię powiedzmy 500fps to szarpnie do 350 w tym samym miejscu :D.

 

Kiedyś grałem dużo w csa, ale od prawie półtora roku gram może 1-2h miesięcznie.

 

tylko podgladowo dla zaleznosci i3/i5/i7 ! all low 1280x1024 /RAM jak w sygn 1866Mhz /1660s/e5 2680

WG MSI AFTERBURNER po +- 30 min gry

 

DD2 -DM

8/8 - 3.1 Ghz -AVG -

6/12 - 3.1Ghz - AVG -

6/6 - 3.1 Ghz -AVG - 240 FPS az wyplulo :o

4/8 -3.2 Ghz -AVG - tu dzieja sie dziwne rzeczu bo FPS jest nizszy niz przy 4/4 :E - miedzy 210 a 215 FPs

4/4 -3.2 Ghz -AVG - 220 FPS - ale do 120 czasem dropnie :D

2/4 - 3.5 Ghz -AVG - 180 FPS - dropy do 100- nie czeste ale sie zdarzaja

 

ps jutro powtorze na szybko

 

Na NUKE jeszcze mniej klatek juz nie sprawdzalem jak bardzo zle jest :E

 

Jesli z moim PC wszystko ok to mozna zapomniec o stalych 200FPS z i5 1155 :D chyba ze sie wykreci w ok 5Ghz to moze wtedy w miare utrzyma jak wyzej kolega pisal

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wkońcu RX 570 4GB od Asusa,To jak na złość padła mi kość ram Goodrama i wsadziłem jakąś zastępczą dwójke co miałem gdzieś w szafie.

Ogólnie wynik nie miarodajny bo z tego co widze po testach w dual channelu w csie idzie zyskac troche fpsów a teraz w dualu to nie pracuje i mam 6GB a nie 8GB

Jednakowoż jako taką poprawę widze w okolicach tych 200 siedzi no ale nie wiadomo jak z tym 2x4 by było bo nie zdążyłem sprawdzić.

Co do ramu goodrama ma podobno wieczystą gware prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ramu goodrama ma podobno wieczystą gware prawda to?

Wieczysta oznacza do śmierci produktu :)

 

Kiedy dany produkt jest End-of-life u producenta to kończy się gwara. W praktyce kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...