Skocz do zawartości
Estiz

i3 2120 vs i5 2320

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie jakaś róźnica wydajności w GTA5 między procesorami w/w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jakie, wyszukuję ale nic takiego nie mam jaka róźnica w grach tylko jakieś zasrane benchmarki w których jest ilość punktów tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gta5 duże znaczenie ma procesor,często na jednostkach 2 rdzeniowych są dropy fps czy zacinki.Najlepiej mieć przynajmniej te 4 rdzenie w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wielka roznica 2/4 a 4/4 w gta miedzy 1155

 

niestety... ale tez i3 21xx kosztuje jakies 10zl a i5 2300 jakies min 60zl wiec no ... ale za 100 a czasem mniej dobrze poszukac 3470 albo moze sie trafi 3570- jesli mobo obsluguje

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wielka roznica 2/4 a 4/4 w gta miedzy 1155

 

niestety... ale tez i3 21xx kosztuje jakies 10zl a i5 2300 jakies min 60zl wiec no ... ale za 100 a czasem mniej dobrze poszukac 3470 albo moze sie trafi 3570- jesli mobo obsluguje

i3 SB 1155 jest juz praktycznie niesprzedawalna, niedlugo podobny los przytafi sie najslabszym i5 SB. Jezeli zmiana sprzetu nie jest dla autora tematu problemem zastanowilbym sie na sprzedazy plyty i3 + 1155 i przeskok odrazu na 1150 z i5 haswella bo wbrew pozorom doplata jest niewielka (plyty 1155 sprzedaja sie w kosmicznych cenach :E ...jeszcze)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 SB 1155 jest juz praktycznie niesprzedawalna, niedlugo podobny los przytafi sie najslabszym i5 SB. Jezeli zmiana sprzetu nie jest dla autora tematu problemem zastanowilbym sie na sprzedazy plyty i3 + 1155 i przeskok odrazu na 1150 z i5 haswella bo wbrew pozorom doplata jest niewielka (plyty 1155 sprzedaja sie w kosmicznych cenach :E ...jeszcze)

 

 

albo 9100F ktory kosztuje 315zl o dziwo- najtaniej na stronie PROLINE

z tym ze wtedy juz ddr4 trzeba ale no nie jest to kosmicznie droga inwestycja i nie koniecznie trzeba pamieci 3000 kupowac bo 2400 tez bedzie bardzo ok

ps

sprzedalem ostatnio swoja 1155 ASUSA P8 H67M PRO za 150zl troche mi szkoda bylo ale po co mi to trzymac :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym nawet pożyczył parę złotych (jeżeli sprzedaż starych gratów nie będzie tak okrutnie niska) i kupił coś na 1151 v2 z DDR4 w dualau !

Nowsze instrukcje, szybszy pojedynczy rdzeń, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorze

ad1

jesli jednak bardzo malo wymagasz i np zadowolo Cie 'plynne' w miare stale 40-45- 50 FPS to taki np i3 3240 za 20-30zl to powinien ogarnac w parze z 1600Mhz pamiecia :)

 

Na i3 może wystąpić stuttering, ja bym dopłacił do 4 rdzeni.

 

 

tak jak najbardziej jest obeny ale po zblokowaniu fps na jakas niska ilosc tego nie czuc :)

Jesli jak pisalem jesli autor teamtu nie jest wymagajacym uzytkownikiem to bez problemu wiekszego pogra

nie wiem jak na i3 2100 bo nieco slabszy jest niz seria 32xx

 

edit

a na ustawieniach niskich gdzie gra wyglada paskudnie moze i sie pobawic w 60 klatkach :E

ogolem wypluwa duzo wiecej ale wiadomo ze na 2 core nie trzyma fps dobrego co z tego ze na plazy mamy 130 fps jak w miescie dropnie pod 50-55 :D

NIESTETY ustawienia inne niz dosc niskie zabijaja ten CPU sporymi dropami

ale no co jak co grac sie da na 2/4 ;)

 

i tak wielki plus jak GTA dziala na takim CPU :o

 

takie WARZONE czy APEX /PUGB / to mozna zapomniec przy podobnym PC o jakiejkolwiek plynnej grze :E

i tak tak wiem co tu porownywac

 

edit w sumie na TYM FORUM stary test GTA V jest

https://pclab.pl/art57777-25.html :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i3 może wystąpić stuttering, ja bym dopłacił do 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...