Skocz do zawartości
Harmless_Bot

Płyta do 9 generacji z obsługą ATA Password

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Wiele płyt do desktopów nie ma opcji ustawienia hasła na dysk, nawet tych drogich.

Mimo iż laptopach biznesowych - w sumie prostych komputerach do pracy jest to standard.

Mając dysk typu SED (MX500) w laptopie ustawiając hasło na dysk aktywuję szyfrowanie AES.

W Samsungu EVO 860 nazywa się to Class 0 Security.

Desktopu Della też to mają.

 

Czy ktoś zna jakiś model albo używa hasła ATA w 9 generacji? Chciałbym złożyć sobie desktopa na i5-9400F i chcę używać szyfrowania sprzętowego SSD bez używania Veracryptu lub Bitlockera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężki temat, teoretycznie ATA PASSWORD na SATA powinien być obsługiwany przez wszystkie płyty, tak samo jak "ATA PASSWORD" na dyskach NVME/PCI nie obsługiwany jest przez żadne. Tylko internet jest pełen narzekań ludzi, którym to nie działa. Jedyny pewnik, to że żadna płyta ASUSa tego nie obsługuje. Szukanie po OPAL czy SED w opisie płyt znajduje mi zero wyników :/

 

Na "pocieszenie" - twórcy BitLockera przestali wspierać SED przy nowych instalacjach, ze względu na brak możliwości audytu jak faktycznie dobre jests to szyfrowanie a było wcześniej parę związanych z tym wpadek. Więc zalecenie brzmi: olej "darmowe" szyfrowanie, nie ufaj mu i szyfruj sam.

Edytowane przez litestep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer domowy czy firmowy bo jak domowy to po jakiego uja ci szyfrowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pc korzystam z biltocker'a z każdorazowym przymusowym wpisywaniem pinu przy starcie komputera. Niestety jest trochę zachodu z poustawianiem wszystkiego (zaszyfrowanie dysków + ustawienie wywoływania pinu), ale w teorii działa jak w/w hasło na dysk, które mam w laptopie della. W domowym komputerze szyfrowanie przydaje się po to by spać spokojnie, a nie stresować się, podczas wyjazdów/urlopów, że ktoś buchnie ci kompa z dostępem do wrażliwych danych ;-)

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...