Skocz do zawartości
czesiu159753

Internet światłowód od Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w mojej małej wiosce jest możliwość podpięcia światłowodu, operator który na moim terenie działa to Orange, chciałem was zapytać o opinię na temat tego ich routera, ogólnie na temat ich usługi (300 pobierania/50 upload, tą ofertę rozważam) i jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia, gram online czy to na PC, czy to na Xbox one przede wszystkim w Fifę na konsoli, słyszałem kiedyś że są tam jakieś problemy z portami, jestem zielony w tym temacie, więc zwracam się do was. Będzie to mój pierwszy światłowód.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do routera to sie nie wypowiem, co do samego swiatlowodu od Orange natomiast - to o ile sie nic nie zmienilo przez ostatnie dwa lata - to nie polecam. Orange co ok. 22 godziny rozlacza na chwile polaczenie, zeby przydzielic nowe IP z puli adresow. Jesli akurat w tym czasie grasz online, no to pech... jesli akurat prowadzic jakas video-konferencje czy video-rozmowe - no to pech. Bedzie Cie rozlaczac codziennie i nic z tym nie zrobisz. NIE POLECAM. Generalnie swiatlowod od Orange to najgorsza mozliwa opcja dla graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam orange w warszawie, nic mi nie rozłącza, czasem sesje w poe wiszą od patha do patha, jakieś farmazony wypisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma ten internet od plus minus 5 miesięcy i narazie nie narzeka, ale co się naczytam opinii to sam nie wiem co myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POLECAM. Generalnie swiatlowod od Orange to najgorsza mozliwa opcja dla graczy.

 

Jeszcze 3 lata temu jak Orange miał kłopoty z jednym węzłem telia.net przez który miało się bardzo duże utraty pakietów co uniemożliwiało granie online to bym się zgodził. Obecnie nie ma już od dawna tego problemu.

Internet też się nie rozłącza codziennie tak jak mówisz. Takie coś lata temu było na neostradzie, może dalej jest, ale na światłowodzie nigdy tak nie było, a mam już go od 4 lat, obecnie opcję 600 mbit/s i sobie chwalę, pingi super, realna prędkość zgodna z umową a nawet nieco wyższa.

Rozłączania neta z powodu zmiany IP nie odczuwam w ogóle. Z tego co gdzieś wyczytałem na forum orange na światłowodzie ponoć to ma miejsce nie częściej niż raz na tydzień w godzinach późno nocnych kiedy mało kto siedzi przy kompie, w praktyce tego nie odczuwam i nie pamiętam aby przez ostatnie dwa lata mnie rozłączyło w momencie kiedy grałem lub siedziałem w internecie.

Ogólnie polecam, ale dużo może też zależeć od lokacji, najlepiej spytać kogoś kto już to ma w Twojej okolicy, choć jak dopiero się pojawiła możliwość to może być ciężko. W każdym razie w Lublinie mi światłowód od Orange śmiga idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam orange w warszawie, nic mi nie rozłącza, czasem sesje w poe wiszą od patha do patha, jakieś farmazony wypisujesz

 

Lepiej wypisywac farmazony niz nie umiec czytac ze zrozumieniem. Napisalem wyraznie: "o ile przez dwa lata sie nic nie zmienilo". Przeciez nie bede Tobie logow wysylal. Rowniez wielu z moich znajomych walczylo z Orange w tej sprawie. Wiekszosc przypadkow skonczyla sie zerwaniem umowy.

 

LINK

LINK2

 

No tak zapomnialem... TOBIE dziala, to znaczy ze dzialac musi wszystkim bo przeciez jestes reprezentatywna probka uzytkownikow swiatlowodu od Orange na terenie PL. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy a mam pytanie odnośnie kabla ethernet do tego internetu 300/50 mb/s, wystarczy ten kategori 5e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cat 5e jest gigabit do 100 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wypisywac farmazony niz nie umiec czytac ze zrozumieniem. Napisalem wyraznie: "o ile przez dwa lata sie nic nie zmienilo". Przeciez nie bede Tobie logow wysylal. Rowniez wielu z moich znajomych walczylo z Orange w tej sprawie. Wiekszosc przypadkow skonczyla sie zerwaniem umowy.

 

LINK

LINK2

 

No tak zapomnialem... TOBIE dziala, to znaczy ze dzialac musi wszystkim bo przeciez jestes reprezentatywna probka uzytkownikow swiatlowodu od Orange na terenie PL. :lol2:

 

na pewno nie jestem osobą reprezentatywną, natomiast wypisywać brednie z zaznaczeniem "o ile nic się nie zmieniło" to możesz w dowolnym temacie...

 

- panika dookoła coronawirusa nie jest uzasadniona, umierają tylko ludzie starzy i chorzy na inne choroby... o ile nic się nie zmieniło

- 1080 ti to najlepsza karta do grania - o ile nic się nie zmieniło

- Polska z Litwą tworzą potęgę europejską - o ile nic się nie zmieniło

 

takie tam uzasadnienie dowolnie napisanej bzdury a ja zwracam uwagę, żeby takie weryfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, testuje narazie ten internet od Orange.

I mam pytanie odnośnie tego czy warto włączyć IPv6, co on daje itp. Na Xboxie One jak miałem włączone tylko IPv4 to Nat był otwarty, więc się zastanawiam czy IPv6 da mi jeszcze jakieś plusy.

Ps. Jak wygląda sytuacja z tym restartem co 24h routera, czy to jeszcze występuje

 

Jeżeli mam włączony IPv6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu czy warto kupować drugi ruter do światłowodu tzn drugi ruter do tego od orange i co potrzeba do połączenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie warto, szkoda kasy, no chyba że wiesz co chcesz zrobić (a nie wygląda).

2. Wejdź na trzepak.pl, dawno nie sprawdzałem więc nie wiem czy coś się zmieniło, dawniej podmiana była skomplikowana, teraz nie wiem czy łatwiej bo pewnie szanse na coś innego niż Funbox 3 graniczą z cudem (dawniej można było wywalczyć combo - oddzielne ONT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...