Skocz do zawartości
yks

Upgrade zestawu z 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy w ogóle opłaca się taki zestaw jeszcze upgrade'ować czy lepiej postawić na nowy.

 

Jeżeli nie, to pytanie o zestaw do 2500 ewentualnie czy opłacalny jest zakup laptopa gamingowego w podobnych cenach.

 

Ewentualnie jeszcze ile ten zestaw teraz byłby wart.

 

 

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Thermaltake Smart SE Modular 530W

Gigabyte GeForce GTX660 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (ver. OC)

Crucial DDR3 4GB 1333MHz SpecTek CL9

Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST czarny/wewnętrzna OEM

Gigabyte GA-B75M-D2V Intel B75 LGA1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3)

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

Intel Core i5 3350P LGA1155 BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Ja zaczął bym od wymiany karty graficznej na lepszą.

 

Ewentualnie upgrade to nie do laptopa - bo będzie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Czyli wydajność tego laptopa za 2 i pół patyka będzie podobna do obecnego sprzętu.

 

Upgrade to tylko do sprzętu stacjonarnego. Zły moment sobie na to wybrałeś bo ze względu na koronawirusa dolar poszedł w górę, płyty główne nowe nie docierają bo i nie są produkowane są wyprzedawane zapasy magazynowe więc i ceny mocno poszły do góry.

 

Zobacz. Ja w styczniu kupiłem MSI B450 Gaming Plus MAX za 419 zł. Teraz kosztuje o 100 zł więcej. I reszta też mocno do góry poszła - dyski SSD, pamięci, karty graficzne. Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2585zl jesli zostawisz dysk i zasialcz 1600AF + 1660 super

https://www.x-kom.pl/lista/sblkzqc59

ew za sporo mniej wersja 1650s od ok 800zl cena czyli -280zl ;) - jesli nie zalezy Ci na super wydajnosci za wszelka cene ani tez super ciszy i juz mozna SSD 240 dolozyc albo i myslec o 480 wersji tanszej jakiejs

albo zejsc do wersji 1660 za 960zl

https://www.x-kom.pl/p/492963-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1660-1-click-oc-6gb-gddr5.html

\oszczedzajac 100zl - wydajnosc mocno zblozona i tak

 

Jesli 1660s miala by zostac to

mozna symbolicznie pod system i jakies cos 120GB SSD za jakies 100zl dolozyc - tak tak wiemk nie oplaca sie kupowac takiej pojemnosci,,, :E ale jednak nie... jednak sie oplaca ;):o

 

 

ed

 

mozna jeszzcze zostawic obudowe o czym nie pomyslalem i wtedy juz wogole cenowo bedzie bajo ;)

 

SSD I 1660 beda mogly zostac :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jednak bardziej opłaca się wymienić sprzęt na nowy.

Teraz pytanie jak to jest z cpu od AMD, parę lat temu nasłuchałem się bardzo dużo złych opinii o tych prockach, przegrzewaniu, o zmniejszaniu taktowania ect.

 

Jak to wygląda teraz i czy nie lepiej zainwestować w jakąś i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie to AMD będzie lepszym wyborem. Taki Ryzen 1600AF kosztuje ok. 400pln a porównywalny Intel prawie 600 pln.

Sparujesz Pan z Gtx2070 albo rx5700 i będziesz Pan zadowolony :cool:

 

W grach nie poczujesz różnicy aż do wyższych kart czy UHD i 144Hz (ww karty i tak nie uciągną). Lepiej mądrze kupić Prosiaka a szekle przesunąć na upgrade karty graficznej.

 

Procki padają zdecydowanie rzadziej niż płyty główne, karty graficzne czy RAMy.

 

Dodatkowo Ryzen kręci się normalnie o 20%, czyli przy OC jeszcze dalej odjeżdża Intelowi.

 

Z mojej wtopy:

5 lat temu kupiłem wypas Prosiaka i5-4690k i płytę niezłą Asusa(poszło 1600 pln). Zabrakło na dobrą kartę i była gtx 960 2gb.

Nigdy proca nie wykorzystałem a w tym tygodniu padła płyta. Czyli zakup Prosiaka i płyty był psu na budę, bo odzyskam raptem 30% wydanej na niego kasy.

Edytowane przez MajsterJoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI b450 Gaming Plus dalej stoi po 410 pln, problemem są straszne wahania z dnia na dzień. Jak kupowałem w środę to ten sam zestaw był o 80 pln droższy niż w poniedziałek (całość 1150 pln).

Witaj.

 

Ja zaczął bym od wymiany karty graficznej na lepszą.

 

Ewentualnie upgrade to nie do laptopa - bo będzie zamienił stryjek siekierkę na kijek. Czyli wydajność tego laptopa za 2 i pół patyka będzie podobna do obecnego sprzętu.

 

Upgrade to tylko do sprzętu stacjonarnego. Zły moment sobie na to wybrałeś bo ze względu na koronawirusa dolar poszedł w górę, płyty główne nowe nie docierają bo i nie są produkowane są wyprzedawane zapasy magazynowe więc i ceny mocno poszły do góry.

 

Zobacz. Ja w styczniu kupiłem MSI B450 Gaming Plus MAX za 419 zł. Teraz kosztuje o 100 zł więcej. I reszta też mocno do góry poszła - dyski SSD, pamięci, karty graficzne. Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie sparuje GTX 2070 bo to mój budżet na zestaw haha.

 

Czyli mówisz zestaw u góry jest okej?

 

 

 

 

W budżecie to AMD będzie lepszym wyborem. Taki Ryzen 1600AF kosztuje ok. 400pln a porównywalny Intel prawie 600 pln.

Sparujesz Pan z Gtx2070 albo rx5700 i będziesz Pan zadowolony :cool:

 

W grach nie poczujesz różnicy aż do wyższych kart czy UHD i 144Hz (ww karty i tak nie uciągną). Lepiej mądrze kupić Prosiaka a szekle przesunąć na upgrade karty graficznej.

 

Procki padają zdecydowanie rzadziej niż płyty główne, karty graficzne czy RAMy.

 

Dodatkowo Ryzen kręci się normalnie o 20%, czyli przy OC jeszcze dalej odjeżdża Intelowi.

 

Z mojej wtopy:

5 lat temu kupiłem wypas Prosiaka i5-4690k i płytę niezłą Asusa(poszło 1600 pln). Zabrakło na dobrą kartę i była gtx 960 2gb.

Nigdy proca nie wykorzystałem a w tym tygodniu padła płyta. Czyli zakup Prosiaka i płyty był psu na budę, bo odzyskam raptem 30% wydanej na niego kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie jeszcze, mam możliwość sprzedania całej budy za 500zł.

Opłaca się?

 

Jakby mógł ktoś złożyć fajny zestaw za 2500-2700 za całość i fajnie by było z windowsem 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Złożyłem coś takiego z wykorzystaniem zestawu wyżej https://www.x-kom.pl/lista/ldkkuhb5e

 

Pytanie, co można zrobić, żeby obniżyć koszty? Mój sprzęt uda mi się sprzedać za 500zł.

 

Komputer głównie do gier typu CS:GO, COD, Wiedźmin. Ale skupiam się na CSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...