Skocz do zawartości
Hunter3000

Zotac GTX 1070 Ti Mini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno pokusiła mnie niezła oferta cenowo karty graficznej ZOTAC GTX1070 Ti Mini, która nomen omen jest wydajnościowo wspaniała w porównaniu do GTX960 szczerbaty.gif. Ale nie o tym chciałem - wiem że zdarza się że cewki czasem piszą pod obciążeniem, nie tylko grafiki ale i PSU/Mobo. W tym przypadku jednakże upewniłem się że jest inaczej gdyż przy niewielkim obciążeniu w dowolnej grze słyszę jak cewki dają się mocno we znaki - jedynie przy pulpicie, internecie itd jest cisza. W programie firestorm zmniejszyłem moc na 56% co nieznacznie zmniejszyło piszczenie cewek, jednakże nadal są wyraźnie słyszalne w grach 2D/3D. Przetestowałem też grafikę pod obciążeniem przed i po OC i temperatury grafiki są zaskakująco dla mnie w okolicach 60C, w Shadow of Tomb Raider w 2560x1080 mam w okolicach 50FPS więc grafika raczej jest tą za którą się podaje.

 

Pytanie jest takie, bowiem czytałem w internecie - jak można na tej grafice wyciszyć cewki? Jakiej substancji użyć do tego? Podobno lakierem do paznokci?

 

Grafika jest po gwarancji (2017), typek sprzedawał kilka sztuk po firmie, zapewne mogła być po kopaniu, ale mniejsza o to głupi stratny dwa razy. szczerbaty.gif

 

Niskie temperatury pracy zapewne są przez zmniejszenie mocy, poza tym patrząc bez rozkręcania grafika chyba jest dobrze zadbana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja "musi" być z vsync (adaptacyjny uzywam) włączonym, inaczej cewki słyszalnie tydzień skwiercza/piszczą po graniu/wejściu do menu gry. Później jej przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku czy jest vsync czy nie, piszczy, zostaje mi chyba ją rozebrać i jakoś wyciszyć przed drganiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...