Skocz do zawartości
w3t

Procesor + płyta główna + ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zmodernizować trochę komputer żeby nadrobić kilka tytułów gier. Potrzebny będzie mi procek, płyta i ram. Reszta myślę, że jeszcze posłuży ze starego pc?

Zasilacz Cooler Master G550M

SSD Crucial MX100 256GB + HD Toshiba 1TB

+ jakaś obudowa corsaira, która pasuje mi to wnęki w biurku :)

Monitor LG 24MP59G-P

 

Myślałem o czymś takim :

https://proline.pl/koszyk/f991eedf

 

Budżet 1000-1200zł (stare niepotrzebne części oddaje bratu więc budżet zostaje bez zmian)

Jeśli chodzi o grafikę na razie wezmę używaną rx 570 bo mam naprawdę sporo starszych gierek do nadrobienia z którymi ta karta powinna sobie bez problemu poradzić takich jak Wolfenstein: The New Order, GTA 5, Far cry od trójki, metro 2033 i kilka innych. Zanim to wszystko ogram minie trochę czasu i dopiero wtedy pomyślę o lepszej karcie :)

 

Procesor nie będzie podkręcany więc dodatkowe chłodzenie chyba nie będzie mi potrzebne.

I jeszcze pewnie jakaś pasta by się przydała do procka? Wziąć obojętnie jaką?

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zmodernizować trochę komputer żeby nadrobić kilka tytułów gier. Potrzebny będzie mi procek, płyta i ram. Reszta myślę, że jeszcze posłuży ze starego pc?

Zasilacz Cooler Master G550M

SSD Crucial MX100 256GB + HD Toshiba 1TB

+ jakaś obudowa corsaira, która pasuje mi to wnęki w biurku :)

Monitor LG 24MP59G-P

 

Myślałem o czymś takim :

https://proline.pl/koszyk/f991eedf

 

Budżet 1000-1200zł (stare niepotrzebne części oddaje bratu więc budżet zostaje bez zmian)

Jeśli chodzi o grafikę na razie wezmę używaną rx 570 bo mam naprawdę sporo starszych gierek do nadrobienia z którymi ta karta powinna sobie bez problemu poradzić takich jak Wolfenstein: The New Order, GTA 5, Far cry od trójki, metro 2033 i kilka innych. Zanim to wszystko ogram minie trochę czasu i dopiero wtedy pomyślę o lepszej karcie :)

 

Procesor nie będzie podkręcany więc dodatkowe chłodzenie chyba nie będzie mi potrzebne.

I jeszcze pewnie jakaś pasta by się przydała do procka? Wziąć obojętnie jaką?

 

Z góry dzięki za pomoc

Jest ok, nie ma co przepłacać, jak nie będziesz robił OC. Teraz piszę z zestawu Ryzen 1600AF + DS3H i te Cruciale. Tydzień temu proline miało promocję na taki set za 920zł. Zmontuj i graj :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że ceny bardzo szybko się zmieniają pewnie przez tą całą sytuację na świecie. Sprawdzam od kilku dni różne części i właściwie codziennie inna cena tego samego. Może warto jednak zaczekać? Jakoś bardzo mi się nie śpieszy. Czy będzie co najwyżej jeszcze drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytania czy będzie obecnie drożej czy taniej, to chyba najlepsi ekonomiści nie potrafią na to nawet odpowiedzieć. A co dopiero ludzie z forum komputerowego. Ceny idą w górę, złoty traci i to mocno. Jak dojdą jeszcze do tego braki w dystrybucji, to ceny wystrzelą dopiero w górę. Na temat tego, żeby miało być taniej nie ma wg mnie żadnych przesłanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym jednak chciał troszkę podkręcić znajdzie się jakaś fajna płyta do 400zł? Wiem, że wyżej był polecony Asrock ale jednak wolałbym coś w mini ATX bo mam dosyć małą obudowę i mógłby być kłopot z większą płytą.

Czy już nie kombinować i zostać przy tym DS3H? Będzie do niej można później włożyć szybszy procesor i czy będzie trzeba aktualizować bios w tej płycie? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak to się robi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać sobie Bazooka czy Mortar od MSI

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak wolałbym coś w mini ATX bo mam dosyć małą obudowę i mógłby być kłopot z większą płytą.

To nie brzmi zbyt zdecydowanie ;)

Albo obudowa mieści pełne ATX albo nie. Sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazooke brałem pod uwagę ale nie ma jej w tej chwili w proline. Przeglądając różne wątki tutaj wpadły mi w oko jeszcze dwie płyty MSI B450M-A PRO MAX AM4 za 299zł i MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 za 349. Zwłaszcza ta druga wpadła mi w oko bo ma 4 wejścia na ram więc można by później dołożyć. Czy to będzie dobry wybór?

https://proline.pl/msi-b450m-pro-vdh-max-am4-p1381792

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeoczyłem Twój post Jeżu. Obudowa CORSAIR ale nie mogę znaleźć jaki to model, ma parę dobrych lat. Wysokość 43cm, głębokość 49cm. Zmierzyłem też ile jest w środku miejsca na płytę i wyszło około 31cm do napędu także ten polecany wyżej Asrock wszedłby na styk a w tym miejscu idą jeszcze różne kable między innymi od napędu więc byłoby bardzo ciasno. Teraz siedzi tam płyta micro ATX i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam :) warto wziąć tą płytę?

https://proline.pl/msi-b450m-pro-vdh-max-am4-p1381792

lub jakąś inna przyszłościową do 400zł żebym mógł później wsadzić lepszy procesor? najlepiej z 4 slotami na ram.

I jeszcze jedno pytanko odnośnie ramu, warto kupić tego cruciala tylko o wyższym taktowaniu? Bo jest w tej samej cenie.

https://proline.pl/pamiec-crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-3200-cl16-white-bls2k8g4d32aesck-p5485225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...