Skocz do zawartości
dikres

Karta do 650 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję karty pod mój obecny zestaw MSI H61M-P31 Chieftec 450 I5 3470 8gb ram 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doloz 100zl i masz najtansza 1650 super

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gainward-GTX-1650-SUPER-PEGASUS-4G-GDDR6/10351

 

Przy czym karta nie nalezy do cichych

 

i najlepiej jesli nie masz obudowy piekarnika ?

 

RX 570 pod tes zasilacz nie polece niestety a 1650 bez s to juz troche slabo , chyba ze masz male wymagania

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nowa czy używana?

Rozejrzyj się za rx580 8GB albo gtx1060 6GB jeśli idzie o używki.

Podaj model tego Chiefteca.

W jakie gry grasz?

 

Jak nówka to rx570 4GB jedynie.

Albo dołóż do gtx 1650 super jak wyżej.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Może być używana, zastanawiam się nad 1060 6gb tylko nigdzie nie mogę znaleźć sensownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukasz? Może ktoś ze znajomych sprzedaje, albo OLX / Allegro Lokalnie lub na forum może ktoś będzie mieć? Byle ktoś godny zaufania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko olx/allegro tam szukam

 

Jaką wersję najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Msi Gaming ale będzie drogo.

za 600zł masz Palita z masywnym chłodzeniem, ja bym brał bo złotówka traci na wartości, jak kupować sprzęt to jak najszybciej

https://allegro.pl/oferta/geforce-gtx-1060-jetstream-palit-6gb-8725737279

 

Miesiąc temu kupiłem gigabyte gtx 1060 6gb za 549zł używanego i jestem zadowolony wsio działa, ale to było przed korona-paranoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam się do wątku, nie chcę tworzyć bałaganu nowym a podobnym wątkiem.

Obecnie posiadam zestaw: Ryzen 5 3600, 2x 8GB 3200Mhz RAM, płyta MSI B450 Tomahawk Max, zasilacz AeroCool, VX Plus 550W.

Szukam odpowiedniej karty graficznej w budżecie jak w tytule. Generalnie nie jestem w stanie nagiąć ceny bardziej niż te 700 zł, chyba, że będzie to naprawdę przełomowe w wydajności to te +/- 50zł mogę dołożyć.

Co do wymagań - karta będzie służyła głownie do gier, ew. w przyszłości montaż video ale to nie jest najważniejsze. Nie gram w najbardziej wymagające gry, na obecną chwilę: Arma 3, Heroes&Generals, Europa Universalis IV, różne Total Wary. Próbowałem odpalić Hitmana ale bootleneck spowodowany zamontowaną kartą za 200zł nie pozwolił mi zagrać w tą grę. W przyszłości może dojdzie World of Tanks, GTA V.

Szukam jak największej wydajności w tej cenie, kultura praca mile widziana ale priorytetem nie jest.

W grę wchodzi tylko nówka.

Myślałem nad: ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 8GB GDDR5 https://www.x-kom.pl/p/550226-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-8gb-gddr5.html#Specyfikacja

 

Zachęca mnie 8GB Vram i szyna 256 bit

 

Proszę o pomoc, czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyna nie ma znaczenia, liczy się wydajność. Co do 8GB to dla RX 570, to raczej przerost formy. Jak bardzo Ci zależy na tych 8GB, to możesz dopłacić te 50 zł do RX 580 https://www.x-kom.pl/p/423565-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-580-armor-8gb-gddr5.html. A najlepsza opcja to dopłacić 50 zł do GTX 1650 super https://www.krsystem.pl/karta_vga_palit_gtx_1650_super_stormx_4gb_gddr6_128bit_dvihdmi-item-61768.html?44028. Tutaj masz recenzje: https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-gtx-1650-super-stormx-oc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dużej ilości VRAM bo zawsze słyszałem, że "im więcej tym lepiej". Rzeczywiście jednak widzę teraz, że w tym teście 1650 Super wypada lepiej niż RX 580 8GB. Dodam jeszcze, że gram w Full HD, ale proporcje 21:9. Czy w takiej sytuacji bardziej uzasadnione jest 8GB VRAM, czy wciąż, skoro to Full HD to nie ma takiej potrzeby? Jeżeli nie, to pewnie wezmę 1650 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj nie ma prostych odpowiedzi niestety. FHD w 21:9 to jednak już więcej piksel do obrobienia niż 16:9, więc 8GB może się przydać. Z drugiej strony zawsze można trochę z tekstur zjechać w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, w teście i tak w większości gier w 2560x1440 ten FPS był wyższy w 1650 Super 4GB niż w RX 580 8GB.

Z tym, że zastanawia mnie - GTX 1650 Super StormX OC od 1650 Super będzie różniła się tylko w wynikach po podkręceniu? Bez OC te karty mają taką samą wydajność? Czytając podesłany wyżej test tak wnioskuję, ale może coś mi umknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 1070 koło 700 zł.

Excavator edition :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 1070 koło 700 zł.

Gdzie są nowe 1070 po 700 zł? Bo pytający, pisał że tylko nowe wchodzę w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Może być używana, zastanawiam się nad 1060 6gb tylko nigdzie nie mogę znaleźć sensownej.

 

Cześć, dołączam się do wątku, nie chcę tworzyć bałaganu nowym a podobnym wątkiem.

Obecnie posiadam zestaw: Ryzen 5 3600, 2x 8GB 3200Mhz RAM, płyta MSI B450 Tomahawk Max, zasilacz AeroCool, VX Plus 550W.

Szukam odpowiedniej karty graficznej w budżecie jak w tytule. Generalnie nie jestem w stanie nagiąć ceny bardziej niż te 700 zł, chyba, że będzie to naprawdę przełomowe w wydajności to te +/- 50zł mogę dołożyć.

Co do wymagań - karta będzie służyła głownie do gier, ew. w przyszłości montaż video ale to nie jest najważniejsze. Nie gram w najbardziej wymagające gry, na obecną chwilę: Arma 3, Heroes&Generals, Europa Universalis IV, różne Total Wary. Próbowałem odpalić Hitmana ale bootleneck spowodowany zamontowaną kartą za 200zł nie pozwolił mi zagrać w tą grę. W przyszłości może dojdzie World of Tanks, GTA V.

Szukam jak największej wydajności w tej cenie, kultura praca mile widziana ale priorytetem nie jest.

W grę wchodzi tylko nówka.

Myślałem nad: ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 8GB GDDR5 https://www.x-kom.pl/p/550226-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-570-strix-oc-8gb-gddr5.html#Specyfikacja

 

Zachęca mnie 8GB Vram i szyna 256 bit

 

Proszę o pomoc, czy znajdę coś lepszego w tej cenie?

 

 

Gdzie są nowe 1070 po 700 zł? Bo pytający, pisał że tylko nowe wchodzę w grę.

 

Mój 7 letni syn czyta lepiej ze zrozumieniem niż Ty.

+ Nie zarzuciłby czegoś komuś bez przeczytania tematu 2-3 krotnie ;)

 

Drugi kolega pisał o nówce...

 

 

Pokoparkowa :naughty:

 

 

Niekoniecznie.

+ jak trafiłaby się opcja z gwarancją, to wolałbym po koparce z GW niż nie-pokoparkową bez GW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excavator edition :lol2:

pokoparkowe to i za 550zl swego czasu byly i to na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 7 letni syn czyta lepiej ze zrozumieniem niż Ty.

+ Nie zarzuciłby czegoś komuś bez przeczytania tematu 2-3 krotnie ;)

 

Drugi kolega pisał o nówce...

 

Moja 4 letnia córka pisze bardziej zrozumiale niż Ty. Zaznaczyłaby, że odpisuje pierwszemu pytającemu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...