Skocz do zawartości
mkosciu

Dell Inspiron 15 7577 czy warto wymienić na nowszy [5000]?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się poradzić.

 

Aktualnie posiadam laptop Dell Inspiron 15 7577-0041 na gwarancji do 2020-06-26 (Komputronik).

Intel Core i5-7300HQ

RAM DDR4 8 GB

Dysk twardy SSD M2 256 GB

NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q 6GB

Oryginalny Windows 10.

 

Chciałbym poprosić o poradę na ile wystarczy do grania na przynajmniej wysokich ustawieniach, czy warto go sprzedać dopóki jest jeszcze na gwarancji i kupić coś z procesorem i5 9gen. 16 GB RAM i GTX 1660Ti?

Edytowane przez mkosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Ti da Ci jakieś 50% wydajności jeśli chodzi o samą grafikę ale procesor też nie należy już do najmocniejszych więc jego wymiana też da kopa. Nie wiem za ile byś sprzedał i czy gwarancja coś tu zmieni ale nie musisz wydawać 5k żeby poczuć dużą różnicę.

 

Daj znać jak podejmiesz decyzję to doradzimy coś z nowym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz papiery i gwarancja jeszcze jest to łatwiej będziesz miał go sprzedać

 

Ale z używkami jest tak żę ludzie sobie strasznie cenią za używany sprzęt

 

sam szukałem laptopa do 2k dla dziewczyny i wziewamy nowy za 2400 bo nie miało sensu kupować w tej cenie używki bo w tej samej dostaliśmy nówkę i dsyk SSD oraz duzo lepszy procesor

 

starego musieliśmy sprzedać po połowie kosztów zakupu bo nikt nie chciał kupić przy ceni 70-80% od nówki ale może Ci się ktoś trafi kto kupi

Edytowane przez hajper777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop mi tak na prawdę nadal służy, nie gram jeszcze w najnowsze gry, myślę że z pół roku mi na pewno wystarczy, bo ciągle mam zaległe tytuły.

 

Nowy kosztował 4499, a teraz cena np. 2500 mimo gwarancji za niego byłaby zawyżona?

Gdybym go sprzedaż za te pół roku to pewnie z 1500-1800 zł będzie warty?

Edytowane przez mkosciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy spadek wartości zawsze jest w pierwszych miesiącach, później stopniowo się zatrzymuje. Jeśli na razie Ci wystarcza to korzystaj, w międzyczasie wyjdą nowe układy graficzne i sytuacja mocno się zmieni więc nie ma co teraz nawet debatować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten laptop mi tak na prawdę nadal służy, nie gram jeszcze w najnowsze gry, myślę że z pół roku mi na pewno wystarczy, bo ciągle mam zaległe tytuły.

 

Nowy kosztował 4499, a teraz cena np. 2500 mimo gwarancji za niego byłaby zawyżona?

Gdybym go sprzedaż za te pół roku to pewnie z 1500-1800 zł będzie warty?

 

Pół roku to dużo czasu, co prawda obecna sytuacja jest dynamiczna, ale nawet ze względu na ten fakt proponowałbym poczekać, tym bardziej że jak napisałeś obecny laptop po prostu Ci wystarcza. W cenie ~2700zł można już dostać laptopy z GTX 1650 (co prawda bez systemu, ale jednak) o porównywalnej wydajności z GTX 1060 MAX-Q więc nie wiem czy 2500zł to nie za dużo na teraz (choć na aukcjach widzę że ceny zaczynają się od 2700zł). Tak jak wyżej napisano spadek wartości już teraz nie będzie za duży, a i pozostałe 3 miesiące gwarancji nie robią jakiejś dużej różnicy w cenie.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...