Skocz do zawartości
walus

Laptopy MSI z serii GL

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, czy ma ktoś opinie na temat laptopów MSI GL 65/75? Jak sytuacja z temperaturami ? (zamierzam wziąć wersje 17"

+ czy warto dokładać do RTX'a 2060 względem aGTX'a 1660TI? różnica w cenie jest dość duża ?

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między GTX 1660 Ti a RTX 2060 to ok. 10%. Jeśli podobna jest w cenie - jest to opłacalne, jeśli większa - niekoniecznie.

Powiedz więcej jaki masz budżet, czy laptop ma być z systemem i jakie jego zastosowanie chociaż można się domyśleć że gry - MSI aktualnie nie ma dobrej oferty, tym bardziej że np. brakuje im ekranów IPS które oferuje konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop ma być bez systemu, budżet to jakieś 5600, jeśli będzie naprawde warto jestem w stanie nagiąć budżet. Zależy mi na i7-9750h, min 16gb ramu i matrycy powyżej 60hz, 1tb hdd i ssd 256/512 (wiadomo, więcej znaczy lepiej). Lapek używany będzie do filmów, grania czasem, również jako podłączony pod tv, amatorska obróbka grafiki i video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście posiadam wersje RTX 2060 na PC stacjonarny i jeśli cenowo wychodzi kijowo to uwierz że do Ray tracing nie opłaca Ci się dopłacać różnic w BV5 i metro exodus takich asz nie widac tym bardziej podczas rozgrywki nie zwrócisz uwagi nawet

 

 

co do temperatur https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl73_8sd_notebook_z_core_i78750h_oraz_gtx_1660_ti?page=0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w gl63/73 były i7 generacji wcześniejszej które zapewne nie grzały sie tak jak te i7-9750h, a patrze na konfiguracje oparte właśnie na tym procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w gl63/73 były i7 generacji wcześniejszej które zapewne nie grzały sie tak jak te i7-9750h,

 

Jest dokładnie na odwrót. Przecież to ten sam procesor, poprawiono tylko taktowanie. A w jaki sposób to zrobiono ? Poprawiając sprawność i uzyskując niższe temperatury.

 

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5649 zł, z voucherem HP - 4999 zł

 

Laptop z bardzo wydajnym chłodzeniem, ze świetną matrycą IPS 144Hz i wykonaniem. Masz tu też miejsce na dodatkowy dysk.

 

Voucher HP możesz dostać dzwoniąc na infolinię i podając numer seryjny laptopa HP po gwarancji (wyłączając serie biznesowe) - nie musisz mieć laptopa tylko numer. Dopiero po otrzymaniu vouchera kupujesz normalnie za pełną kwotę w sklepie a później zakańczasz formalności z HP i dostajesz 650 zł zwrotu na konto. Tutaj pełny regulamin: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie na odwrót. Przecież to ten sam procesor, poprawiono tylko taktowanie. A w jaki sposób to zrobiono ? Poprawiając sprawność i uzyskując niższe temperatury.

 

HP OMEN 17 i7-9750H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5649 zł, z voucherem HP - 4999 zł

 

Laptop z bardzo wydajnym chłodzeniem, ze świetną matrycą IPS 144Hz i wykonaniem. Masz tu też miejsce na dodatkowy dysk.

 

Voucher HP możesz dostać dzwoniąc na infolinię i podając numer seryjny laptopa HP po gwarancji (wyłączając serie biznesowe) - nie musisz mieć laptopa tylko numer. Dopiero po otrzymaniu vouchera kupujesz normalnie za pełną kwotę w sklepie a później zakańczasz formalności z HP i dostajesz 650 zł zwrotu na konto. Tutaj pełny regulamin: link

 

 

Wiem o co chodzi z tą akcją, sprawa jest taka, że zakup nie jest za moją gotówke tylko ze środków które daje mi stypendium, a nie mam za bardzo jak dołożyć obecnie ze swoich

 

sprzęt fajny, jak Pan myśli, nie patrząc na to że jest ips bo to jedyna różnica, a matryc matryca z msi nie będzie mi przeszkadzać, który jest lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi z tą akcją, sprawa jest taka, że zakup nie jest za moją gotówke tylko ze środków które daje mi stypendium, a nie mam za bardzo jak dołożyć obecnie ze swoich

 

Hmm, no ale piszesz o budżecie 5600 a laptop tyle własnie kosztuje ;)

 

nie patrząc na to że jest ips bo to jedyna różnica

 

To nie jest jedyna różnica, zobacz sobie cały test laptopa ( bo zakładam że porównujemy do GL75) tutaj: MSI GL75 9SEK Laptop Review - An average mid-range gaming laptop with loud fans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej patrzę na wersje 17 calową więc msi gl75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ale piszesz o budżecie 5600 a laptop tyle własnie kosztuje ;)

 

 

 

To nie jest jedyna różnica, zobacz sobie cały test laptopa ( bo zakładam że porównujemy do GL75) tutaj: MSI GL75 9SEK Laptop Review - An average mid-range gaming laptop with loud fans

 

Kurde, chęć na tego HP jest tylko, że jest on nie dostępny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chęć na tego HP jest tylko, że jest on nie dostępny ;/

 

Bo wszystko schodzi teraz jak ciepłe bułeczki, tym bardziej OMENy które są świetne i w dobrych cenach + vouchery.

 

W takim razie łap wersję z i5 - w grach to bez różnicy (serio) a 500zł w kieszeni:

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5149 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak i7, jutro zadzwonie na infolinie może dowiem sie coś o dostępności, jeśli będzie dostępny to biore omena 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że z opini które widziałem, chłodzenie w nitro to totalna porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...