Skocz do zawartości
Czysta z sokiem pomidorowy

Dziwny problem z użyciem RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od wczoraj mam baaardzo dziwny (przynajmniej dla mnie) problem, a mianowicie dziwne zużycie ram, jak na screenach poniżej, zużycie ram sięga z max ok 1GB a jednak jest pokazane prawie 90% z 8GB, I czuje, że jest zużyte te 90% więc to nie jest błąd graficzny, ma ktoś jakiś pomysł? Skanowałem już malwarebytes oraz adwcleanerem, wyczyściłem ccleanerem nawet chociaż wiem, że nie jest to za dobry program, sprawdziłem żywotność dysku ssd i wyszło po szybkim skanie, że jest w 100% zdrowy, nie mam pojęcia z czego ten błąd wynika... :hmm:

 

Link do screenów: https://imgur.com/a/R8QZTwD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd. Coś korzysta z tej pamięci. Poklikaj po ptaszkach, żeby rozwinąć listy szczegółów. Powinien się pojawić winowajca.

Stawiam na usługę systemową, pewnie aktualizacje. Zużycie zasobów przez nie jest zwykle schowane dla użytkownika i wychodzi dopiero w zestawieniach całościowych-sumarycznych.

 

Możesz spróbować ręcznie zatrzymać usługę aktualizacji systemu i ją potem zrestartować. Tak duże zużycie pamięci to ewidentnie jakiś błąd procesu, który z niej korzysta. Jeśli to nie aktualizacje, zajrzyj do działu internet i bezpieczeństwo, a potem zrób logi. zobaczymy, co tam w tle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie winowajcy nie znalazłem, na początku chciałem z update'ować windowsa jakiś błąd wyskoczył, zatrzymałem aktualizacje ale jednak nic się nie zmieniło, podrzucę później logi, chociaż nie wiem czy nie pozostanie mi formacik :/

w czym dokładnie logi zrobić?

Edytowane przez ThaZu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem kilka dni temu. Coś zżerało pamięć choć nie pokazywało co. Komp zaczął mi lagować przy grach. Miałem modyfikowanego win10 z obciętymi funkcjami, więc postawiłem system na nowo, wgrałem wszystkie aktualizacje i póki co problem znikł. Podejrzewam, że windows próbował wgrać jakąś aktualizację albo cholera go wie. Postawienie systemu to 15min więc polecam :P

Możesz spróbować jeszcze zrobić reset biosu, kumpel miał kiedyś podobny problem, zmiana pamięci wirtualnej nic nie pomagała, zrobił reset biosu wyciągnął pamięci z gniazd włożył w to samo miejsce i problem mu znikł ale nie wiem co to ostatnie może pomóc.

 

P.S. Hm ciekawe, że masz taki sam procek i tyle samo ramu..

Edytowane przez .::DOOMINIQS::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...