Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przepraszam na wstępie za umieszczenie tematu tutaj ale serio nie wiem gdzie. Wybaczcie rzadko mam tyle czasu co obecnie. Ponad rok temu kupiłem ps4 slim gwarancja Sony się skończyła a rękojmia z neonetu w obecnej chwili to kpina. Myślałem, że konsola jest po prostu zabrudzona bo po ok 1h grania się wyłącza, ale nie rozebrana, zakonserwowana a usterka jest nadal. Przy korzystaniu z aplikacji nie wymagającej zbyt dużo (netflix, yt) jest dobrze, problem zaczyna się gdy zaczynam grać po pewnym czsie gra jakby się przegrzewała zaczyna lagować a następnie konsola jakby w skutek przegrzania się wyłącza. Pulsuje niebieska dioda kilka razy próbuje się uruchomić a następnie biała dioda i czarny ekran. Później odpala w trybie awaryjnym i za wszelką cenę wymaga niby najnowszej wersji oprogramowania (które posiada) po kilku próbach w końcu kiedy się schłodzi odpala proszę pomóżcie, pozdrawiam jeszcze raz przepraszam jeśli nie w tym miejscu umieściłem temat pozdrawiam

Edytowane przez Rektrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co my Ci mamy napisać? Ewidentnie jest jakiś problem ze sprzętem. Wygląda jakby konsola się przegrzewała, układ chłodzenia nie potrafi schłodzić odpowiednio urządzenia i konsola zalicza zgon, aby się nie sfajczyła.

 

Czy wentylator przed wyłączeniem leci na wysokich obrotach i jest wyraźnie słyszalny? Konsola wydaje jakieś dźwięki (oprócz sygnalizowania kłopotu diodami)? Na ekranie pojawiają się jakieś artefakty? Konsolę mam rozumiem czyściłeś w środku? Bo jakoś to nie jest do końca jasne z Twojego opisu. Sprawdzałeś jak wygląda pasta termoprzewodząca? To może być też zasilacz, może coś robi zwarcie. Możemy tak sobie zgadywać.

 

Skoro gwarancja i rękojmia odpada, to wyślij to do jakiegoś serwisu który się czymś takim zajmuje i tyle. Nikt Ci tego tutaj siłą woli nie zdiagnozuje i nie naprawi przecież.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyłącza się sama to na 90% jest problem z temperaturą. Te 10% to ewentualnie zasilacz, ale tutaj miałbyś zwyczajnie odcięcie prądu i wsjo. Pytanie... konsola rozebrana, przeczyszczona i przepastowana na nowo? Termopady zmienione?

Jeżeli tak to zostaje jeszcze reflash systemu, bądź jego reset do ustawień fabrycznych z odbudową bazy danych. Jak to nie pomoże to niestety serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola po konserwacji (wymieniona pasta, przeczyszczona), próbowałem dzisiaj zainicjować z postawieniem systemu od początku i wywaliło mi błąd odnośnie dysku twardego. Po mniej więcej godziny prób kiedy to już mogłem zacząć konfigurować uradowany myślałem że problem rozwiązało postawienie systemu na nowo. Okazało się że systemu na nowo nie mogą postawić konsola zachowuje się tak jak pisałem wcześniej czyli przechodzi jakby restart z mrygającą diodą niebieską jakby się przegrzała a następnie świeci się biała i czarny ekran (no wygląda jakby coś za chwilę miało się dziać) następnie po pewnym czasie się wyłącza-jakby stygła. Wiatraki pracują nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poleciłby ktoś jakiś naprawdę sprawdzony serwis PS4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...