Skocz do zawartości
Zdzichu Pustelnik

Wybór nowej karty (do 800zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą karty graficznej, obecnie mam GTX 760 2GB i mimo, że od wielu lat sprawuje się dobrze to w nowszych gierkach nie daje rady. Niestety wybór nowej karty idzie mi jak po grudzie. Szukam czegoś w przedziale cenowym do 800 zł, najbardziej zależy mi na jak najwyższym performance w grach. Karta nie musi być super cicha bo przyzwyczaiłem się już do wycia wentylatorów obecnej, również nie musi być super energooszczędna. Obecnie rozważam trzy modele kart: Radeon rx 570 4GB-jeśli chodzi o Radeony to jestem kompletnie zielony bo do tej pory miałem tylko GTXy, nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę, czytałem na paru forach i była bardzo duża rozbieżność, jedni pisali żeby nie brać od MSI bo słabe chłodzenie, inni, że najlepsza od Sapphire. Kolejna karta to Sapphire Radeon RX 5500XT Pulse 4GB i wreszcie na koniec GTX 1650 4GB (patrzyłem opcję Gigabyte Windforce OC lub Gaming X od MSI), raczej w grę wchodzi tylko wersja podstawowa bo te SUPER już przekraczają budżet. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i bardzo zależy mi na komentarzach nie w stylu np. "Radeon RX5500 XT", chciałbym żeby znalazło się tam jeszcze parę słów dlaczego akurat ta, a nie inna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszesz coś o reszcie podzespołów, które masz? No i kwestia czy tylko nowe te karty, czy używki wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kart to tylko nowe, a podzespoły: Intel Core i5 3,3 GHz, Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M, 8GB RAMu, zasilacz 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 (super), niestety trzeba dorzucić 300zl ale wydajność nieporównywalnie wyższa od 1650tki. Ceny są chore ale co poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść zwykłego 1650. Różnica w wydajności pomiędzy zwykłym a wersją super jest spora. 1650 Super = rx580 4GB = rx 5500xt 4GB Taka jest mniej więcej relacja wydajności.

Weź tanią wersję 1650 super tą co wyżej albo np. zotaca z xkom: https://www.x-kom.pl/p/528499-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1650-super-gaming-twin-fan-4gb-gddr6.html

To jeśli chodzi o zielonych.

 

Od czerwonych ten rx 5500xt o którym piszesz w cenie 760zł jeszcze ma sens: https://www.x-kom.pl/p/533867-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5500-xt-pulse-4gb-gddr6.html?gclid=Cj0KCQjwpfHzBRCiARIsAHHzyZpCXrJMnGtCNppXZFDs1AGe-umwA10ETkyj02cYpBtKCiWr0xaDqY8aAhUHEALw_wcB

Ma bardzo podobną wydajność do 1650 Super, tylko wcześniej był od niej droższy.

Sapphire robi dobre radeony. Wydajność kart AMD i nvidii różni się w zależności od gier, niektóre działają trochę lepiej na kartach jednych inne na drugich, porównaj sobie przede wszystkim ich wydajność w grach w które grasz.

 

Podaj też model zasilacza choć to nie są prądożerne karty. Rx570 i 580 są starsze i prądożerne. Ich plusem są z kolei wersje 8GB, które powinieneś znaleźć w tej cenie.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1650 Super jak widzisz w postach powyżej jest spokojnie do dostania do 800 zł. Wg. mnie będzie to najlepszy wybór, chyba, że potrzebujesz 8GB pamięci na karcie. To wtedy najlepiej jakiś RX 580 z outletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść zwykłego 1650. Różnica w wydajności pomiędzy zwykłym a wersją super jest spora. 1650 Super = rx580 4GB = rx 5500xt 4GB Taka jest mniej więcej relacja wydajności.

Weź tanią wersję 1650 super tą co wyżej albo np. zotaca z xkom: https://www.x-kom.pl/p/528499-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1650-super-gaming-twin-fan-4gb-gddr6.html

To jeśli chodzi o zielonych.

 

Od czerwonych ten rx 5500xt o którym piszesz w cenie 760zł jeszcze ma sens: https://www.x-kom.pl/p/533867-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5500-xt-pulse-4gb-gddr6.html?gclid=Cj0KCQjwpfHzBRCiARIsAHHzyZpCXrJMnGtCNppXZFDs1AGe-umwA10ETkyj02cYpBtKCiWr0xaDqY8aAhUHEALw_wcB

Ma bardzo podobną wydajność do 1650 Super, tylko wcześniej był od niej droższy.

Sapphire robi dobre radeony. Wydajność kart AMD i nvidii różni się w zależności od gier, niektóre działają trochę lepiej na kartach jednych inne na drugich, porównaj sobie przede wszystkim ich wydajność w grach w które grasz.

 

Podaj też model zasilacza choć to nie są prądożerne karty. Rx570 i 580 są starsze i prądożerne. Ich plusem są z kolei wersje 8GB, które powinieneś znaleźć w tej cenie.

 

Zasilacz XFX Core PRO 450W to mój zasilacz,myślisz, że podoła? Muszę przyznać, że po przeczytaniu komentarzy najbardziej skłaniam się w kierunku tej 1650 Super, za tego Zotaca akurat bym się zamknął do 800 zł.

Edytowane przez Zdzichu Pustelnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz XFX Core PRO 450W to mój zasilacz,myślisz, że podoła? Muszę przyznać, że po przeczytaniu komentarzy najbardziej skłaniam się w kierunku tej 1650 Super, za tego Zotaca akurat bym się zamknął do 800 zł.

Na luzie da radę. Bałem się, że masz coś z czarnej listy :P

 

No moim zdaniem albo 1650 super np. ten Zotac albo rx 5500 xt Pulse. Oba będą podobnie dobre. Do Twojego procka nic mocniejszego pod FHD już trochę nie ma sensu.

Poczytaj sobie recenzje tych konkretnych wersji, możliwe, że Zotac jest trochę głośny, bo to ITX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem.

To najtańsze wersje ITX więc chłodzenie w nich jest średnie.

Mogą też się różnić sekcją zasilania, wykonaniem itd.

Ale te karty to generalnie nie są piekarniki, każda powinna działać no i jest gwarancja.

 

Macie Asusa na promocji w xkom :) :

https://www.x-kom.pl/p/529138-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1650-super-tuf-gaming-oc-4gb-gddr6.html

Ma przynajmniej backplate i widzę ciepłowody w chłodzeniu więc gorszy od tych powyżej na pewno nie będzie.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzeniem.

To najtańsze wersje ITX więc chłodzenie w nich jest średnie.

Mogą też się różnić sekcją zasilania, wykonaniem itd.

Ale te karty to generalnie nie są piekarniki, każda powinna działać no i jest gwarancja.

 

Macie Asusa na promocji w xkom :) :

https://www.x-kom.pl/p/529138-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1650-super-tuf-gaming-oc-4gb-gddr6.html

Ma przynajmniej backplate i widzę ciepłowody w chłodzeniu więc gorszy od tych powyżej na pewno nie będzie.

 

tej kart nie ma , jak jest napisane proszę o kontakt w sprawie dostawy to nie mają .

a z tych co dałem coś kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej kart nie ma , jak jest napisane proszę o kontakt w sprawie dostawy to nie mają .

a z tych co dałem coś kupić ?

A nie pisałeś o Zotacu, że go nie ma?

Po co xkom robiłby promocję karty, której nie mają... jak tak jest to ja nie rozumiem tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisalem ale tej też nie ma

Widać że robią promocje na to czego nie mai potem na Ceneo mają niskie ceny a towaru brak .

Też mnie to zirytowało bo to strata czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1650 super to chłodne karty i wersje z 1 wentylatorem nie łapią jakiś wysokich temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zależności od tego jest... Tak średnio... Nie, nie powiem panu.

 

Dziękuję za informację niezmiernie mi pomogła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się ta MSI, może być trochę głośniejsza od 2 wentylatorowych konstrukcji, ale sam pisałeś, że jesteś przyzwyczajony.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta MSI ma jeden wentylator dwa ma np asus i znalazłem go nowego za 799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej nie ma w xcom , ale sa na allegro po 780 żł .

a jak z grzeniem to samo co z rx580 ? bo wydajnościowo to bardzo podobnie do 1650 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ja osobiście brałbym RX 5500 XT, ze względu na to, że Nvidia ma tendencje do gubienia wydajności szybciej od konkurencji po latach. Potwierdzają to testy od serii GTX 6xx.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...