Forum PCLab.pl: Przegrana na loterii krzemowej? Ryzen 5 1600AF - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przegrana na loterii krzemowej? Ryzen 5 1600AF Nowicjuszowe perypetie

#1 Użytkownik jest niedostępny   dzumper 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Marzec 2020 - 11:27

Cześć! Posiadam Ryzena 5 1600AF na płycie B450M DS3H i chłodzenie SPC Grandis.
Próbuję kręcić tego proca na różne sposoby, no i jedyną gwarantowaną stabilność jaką udało mi się uzyskać to 3.7GHz@1.296V (generalnie średni woltaż wynosi 1.248V, ale patrzę na skoki napięcia żeby sobie proca nie spalić).
Chcąc pójść wyżej, muszę sprostać maksymalnym napięciu ponad 1.38V przy 3.8GHz aby nie wywalało mnie z pulpitu, a co dopiero przejść jakieś stress testy.
Pytania dwa:
1. Czy napięcie które patrzę w HWInfo64 to Vcore (max 1.296V przy 3.7GHz) czy CPU Core Voltage (SVI2 TFN) - max 1.119V przy tym samym taktowaniu? W BIOS pokazuje napięcie Vcore, ale na różnych forach są różne informacje na ten temat.
2. Czy może nie powinienem się przejmować tymi skokami napięcia i patrzeć na napięcie średnie lub aktualne? Jestem laikiem w OC a nie chcę niczego popsuć.
Podkręcam tylko offsetem, bo innych możliwości nie daje mi płyta główna (ewentualnie jest Ryzen Master ale to soft a i na nim nie udało mi się wykręcić lepszego wyniku niż w biosie).

Ten post był edytowany przez dzumper dnia: 26 Marzec 2020 - 11:47

#2 Użytkownik jest niedostępny   Master Bruce Lee 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Marzec 2020 - 14:10

Ale w sumie po co iść wyżej? OC z 3.7 na np 3.9 GHz to raptem 5% różnicy czyli nic. Szkoda by mi było nawet 10 minut życia na walkę z czymś co nic nie daje. Jeszcze sobie dołożysz z 50 Watów poboru prądu :E

Ten post był edytowany przez Master Bruce Lee dnia: 26 Marzec 2020 - 16:00

Strona 1 z 1